Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt dub 25 @17:30 -
Americké centrum o likvidaci novinářů
út dub 30 @10:00 -
KS Praha: MUDr. Yekta Uzunoglu
so kvě 11
Rozloučení s hraběnkou Thamar Kinsky

Nejnovější komentáře

 • 11.04.2019 16:45
  Vážený pane Šinágl, souhlasím s Vámi, ale pro můj věk 78 let ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 21:23
  Kdyby byl Nikulin vrácen do Ruska, jak Rusko požadovalo ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 18:46
  Žijeme v divné době, ve které si neustále stěžujeme a ...

  Read more...

   
 • 02.04.2019 10:35
  Dobrý den pane Šinágle, napsal jsem "vězení" a tak mě napadlo ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Listopad 89 VNDalší připomenutí odkazu 17.listopadu 1989, který zůstává stále nenaplněn. Jsme nadále postkomunistkou zemí. Budou-li občané preferovat jen konzum a „užívání si“ na účet ztráty demokratických hodnot, ztratí nakonec obojí. Jedno bez MSP prg Sroub 151118druhého nemůže trvale existovat.

Jednání se konalo dne 15.11.2018 u MS Praha ve Spálené. Soudní síň byla zaplněna do posledního místa, kdy musely posloužit i volné židle u právních zástupců žalobce a žalovaného. Samozřejmě bez účasti médií. Pořídil jsem zvukové záznamy z jednání a vyhlášení rozsudku. Níže připojuji e-mail pana Václava Šrouba z Kanady s dopisem MF, který jsem obdržel stejného dne:

 

Ministerstvo financi

Letenska 15 postovni prihradka 77

118 10 Praha 10                                                                     27.zari 2003 / fax + mail 

Czech rep.

Vec: vas dopis ze dne 3.3. 2003 - doplneni dokladu

        vas dopis 4.4. a 26.5. 2003

 

Vazena pani Ing. Kratka a JUDr Tyserova,

vzhledem k tomu ze, probiha proces o naturalni restituci a moje dopisy putuji z jednoho odboru MF na druhy a nektere listiny se ztratily byl bych rad si ujasnit a splnit podminky pro financni nahradu o kterou bych mohl pozadat v pripade neuspechu.  

Reaguji tedy znova na vase dopisy o doplneni dokladu a v priloze vam znovu prikladam a dokazuji, ze vsechny doklady jste jiz ode mne a JUDr. Hulika obdrzely a presto vam je posilam znovu.

Vami pozadovany doklad "Stanovisko - posudek ....k domu 456 zda puvodni dum byl zdemolovan, nebo zda byl zhodnocen ...." Obdrzeli jste ode mne a JUDr. Hulika nekolik listinnych dukazu k teto veci a stale a stale se opakujete ze jej nemate - Zduraznuji tedy znovu ze:

 1. Puvodni dum 456 byl bez demolicniho povoleni zdemolovan - odklizen - neexistuje a tudiz nemohu novou stavbu, ktera stoji na jeho miste, ktera mi nepatri a kde bydli namestek z STS, zkoumat a odhadovat a taky nevim proc, kdyz mi to vami zmineny zakon (87/91 par.7/odst.3a 4 ) nenakazuje.

Tato stavba je ve vlastnictvi statu ci jeho organisace a je tedy povinnosti vasi dat udelat odhad a dat veci do poradku i po strance stavebni. Zduraznuji znova, ze tato nova stavba nema stav. ani kolaudacni osvedceni, je pouzivana k bydleni a presto jsem ochoten ji od statu odkoupit i s panem namestkem dle Zak.87/par7 odst.4. Bylo by nemoralni a proti vsem zvyklostem, aby kupujici si daval delat odhad bez povoleni vlastnika teto stavby. Takove povoleni jste mi neposkytly.

Telefonicky jsem vam nekolikrat vysvetlil, ze zmineny namestek z STS nedovoli do domu vstup a ani na me pozemky. Na stavbu i pozemky podal privatizacni projekt, coz resi i policie CR a z neopravnene demolice puvodniho domu a vy jste slibily, ze odhad zaridite bez me ucasti.  

 1. Na puvodni dum 456 ktery byl zdemolovan, ktery neexistuje, jsem vam poslal dva znalecke posudky, ktere vypracoval Ing. Melmuk - jeden je pred nasi emigraci (kdyz jsem chtel dum prodat) a druhy vypracoval Ing. Melmuk pro STS, za coz dum a pozemky koupili. Toto vam dolozil i muj tehdejsi pravni zastupce JUDr. Hulik, jak mne informoval - jiz pro mne nepracuje.
 1. Dle zmineneho zakona 87 par.7 odst.4 cituji: "Pokud opravneny bude trvat na vydani nemovitosti, opravneny nahradi ...rozdil mezi cenami .. " Tedy trvam na odkoupeni a nebo financni nahrade a obe tyto cesty potrebuji posudek k teto nove stavbe, ktera je ve vasem vlastnictvi statu.

 

Z vasi strany tedy ocekavam dalsi krok .

 

S uctou Vaclav Sroub ,

Black Point 127 ,

Powell river ,BC , V8A 4Z2 Canada

* * *

Další připomenutí odkazu 17.listopadu 1989, který zůstává stále nenaplněn. Jsme nadále postkomunistkou zemí. Budou-li občané preferovat jen konzum a „užívání si“ na účet ztráty demokratických hodnot, ztratí nakonec obojí. Jedno bez druhého nemůže trvale existovat.

Jan Šinágl, 16.11.2018

* * *

Smrt trýznitele. Zemřel estébák Mácha, který umučil kněze Toufara

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)