Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.06.2019 07:26
  Něco o Karlu Gottovi. Začátkem jeho kariéry byla soutěž ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 23:46
  Vždy tam, kam si zasloužíme paní Blažíčková. Pouze volbami a ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 06:41
  Pane Šinágle Díky za článek, je to naprosto pravda a existence ...

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Palubni listek 101218Na světě jsou jen dvě politické strany, slušných a neslušných občanů. Poznáme je podle jejich vztahu ke školství. Výchova, vzdělání, kultura a osobní příklad. J.Š.

Dostal jsem ke svým 66.narozeninám předešlého dne ten nejhezčí dárek a věřím, že i vy k dnešnímu Štědrému dni. Vánoční besídka se konala v budově České pojišťovny v Berouně. Jako pozvánku jsem obdržel palubní vstupenku od „letušky“ Jana Králové a vydal se na cestu kolem světa (po ní následoval velkorysý bufet připravený rodiči dětí). Pořídil jsem 3 videa – úvod, program a závěr. Věřím, že mnou pronesená slova v závěru (od 5:10 min.) jsou i slovy všech slušných lidí dobré vůle. Nebylo „suchého oka“ na jevišti ani v sále na konci programu (od 39:50 min.)...

 

Soukromá "malotřídka" v Berouně úspěšná i bez státních dotací!

Vystoupení dětí byla skvělá. Komentáře druhé „letušky“ učitelky Jana Vackové o zemích, které jsme navštívily, také neměly chybu. Pozitivní, negativní, vtipné, neurážející. Jen při otázce: „Víte co nastane po ruské atomové elektrárně? Ticho“, se, až snad jen na mne, nikdo najednou nesmál a nastalo skutečné ticho… Alespoň jsem zareagoval slovy, že „za smích už nám dnes Sibiří nehrozí.“ Byla to ukázka, jak máme v sobě stále, instinktivně zakořeněný strach, který nám brání chovat se přirozeně. Děti této školy ho již mít nebudou.

Jinak ukázka Ruska na příkladu Labutího jezera byla vynikající (také ji děti nacvičovaly nejdéle), stejně jako tučňáci, zápasníci sumo, ale hlavně ukázka vystoupení Královské gardy Jejího Veličenstva a samotné anglické královny, přetrumfla vše – naprosto dokonalé.

Přibývá lidí mající strach z blahobytu. Ano, ohrožuje nás stále více i tím, že nám nahrazuje skutečně plnohodnotný život bezcennou náhražkou „materiálních jistot“. Tedy  lepší existencí,  ale ne skutečným životem, přinášejícím štěstí, zdraví a pěstující vzájemnou soudržnost. Ta je skutečným kořením života. Děti to nám „dospělým“, názorně předvedly. Myslí ještě hodně citem, proto jsou mnohdy k „pravdě života“ blíže, než my dospělí. Máme se od nich co učit.

Požehnané svátky Vánoc, pokoj všem lidem dobré vůle a nadějeplný Nový rok 2019.

 

Jan Šinágl, 24.12.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)