Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.05.2019 21:49
  Dříve se psalo: OBYČEJNÝ NACISMUS. Míněny koncentráky ...

  Read more...

   
 • 16.05.2019 15:56
  Opravdu je to tak jak jste to napsal. A naše "demokracie"?

  Read more...

   
 • 16.05.2019 11:41
  Dobrý den, posledních pár článků na Vašich stránkách zase tak ...

  Read more...

   
 • 13.05.2019 09:55
  Pane Stupko, bohužel jsme zemí, kde kádrování, negaci a ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 20:52
  Pane Šinágle, je mně to již trapné, opakovat to neustále ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 14:27
  Lidé v Plzni oslavují veřejně. Mají radost, že byli po šesti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Genese obálka„Cítím-li se být Evropanem, neznamená to přece, že přestávám být Čechem. Je tomu právě naopak. Jakožto Čech, jsem i Evropanem. Poněkud poeticky říkávám, žeHavel Sinagl 1 171108 Evropa je vlast našich vlastí.“

Václav Havel, Projev v Evropském parlamentu, 11/11/2009

Opět jsem zavítal do KVH dne 26.2.2019 na zajímavé téma českého údělu se skepsí, která se potvrdila. Vždy je lepší debata dvou zástupců různých názorů, skutečný živý střet argumentů, než vzájemně si moc neodporujících panelistů, kteří v podstatě teoretizují o ničem. Bohumil Doležal, Jiří Pehe, Petr Pithart a Matěj Spurný, to opět potvrdili.

Bohužel jsem se dostal ke slovu na poslední chvíli, takže jsem argumentoval krátce, abych stihl poslední spoj. Vystoupil jsem na téma národ o němž se mluvilo jako o samozřejmosti, ačkoliv tomu tak zdaleka není. Bohužel jsem na webových stránkách KVH nenalezl ani video, ani zvukový záznam jak debata pokračovala po mém vystoupení (ani hledáček nefunguje?). Zveřejňuji mnou pořízený zvukový záznam až do mého odchodu. Vystoupil jsem od cca 1:05:00 hod.

Připomněl jsem, že se zde neustále hovoří o národě, aniž bychom si položili otázku zda se chováme jako národ? Chovat se jednotně jako národ když fandíme např. hokeji, je poněkud málo. Pokud jsme národem, co jsou potom Moravané, Slezané, čeští Němci, Romové a další? Podřadní Češi?

Už císař pán hovořil o „kočích a služkách“, Antonín Švehla o „plebejcích“, Hitler o cyklistech, kteří „dole šlapou a nahoře se hrbí“, Heydrich údajně o „smějících se bestiích“…

Máme plno slavných a úspěšných osobností z řad řemeslníků, muzikantů, vědců, umělců, podnikatelů, tedy jednotlivců, ale jako národ nepředkládáme takřka nic, čímž se vyznačuje. Český „národ“ stvořil František Palacký jak skvěle vystihla na debatě v ND 29.10.2018 socioložka KU Eliška Fulínová. Veřejnost si vynutila vyjmutí Palackého mozku, proti vůli rodiny, kdy se na vystavený Palackého mozek „který stvořil národ“ přišlo první den podívat cca 40.000 lidí! Národní muzeum Palackého mozek opustil 15.5.2015 a veřejnost měla rozhodnout co s ním po 139 letech? Nerozhodla snad dodnes? To je to plebejství o kterém mluvil předseda nejsilnější politické strany Antonín Švehla – agrárníků. Mluvíme o dobrých mravech, ale svými životy a konáním je naplňují jen jednotlivci se všemi riziky a oběťmi. Jakmile se naskytne možnost „dobrého bydla“, je na prvním místě si ho zajistit a udržet, nikoho nepopudit, kdy dobré mravy, kterých máme plná ústa ustupují do pozadí. Chová-li se tak většina, špatné mravy vítězí.

Rakousko a genyProto považuji obyvatele našeho území za jednotlivá etnika, která po staletí tvořila národ Bohemianů, kdy se pozitivní prosadilo a negativní bylo drženo na rozumné míře. Považuji se proto rodem za Bohemiana českého etnického původu. Ostatně i nedávný výsledek vědeckého výzkumu zjistil, že už jen cca 20% Čechů má čistě slovanské geny, ostatní jsou promíšeni geny okolních zemí a národů. Tento poměr se už projevil i u 27 popravených „českých“ pánů, kde u 2/3 z nich kolovala v jejich žilách i česká krev. Největší „Čech“ Karel IV. měl za otce francouzského Němce, či chcete-li německého Francouze a jeho matka měla už jen pár procent české krve. Kolik desetitisíců či statisíců českých jmen pochází z němčiny a německých z češtiny. Pokrytecky si tak stále hrajeme na něco, co vůbec nejsme.  

TGM původně chtěl založit stát po švýcarském vzoru, ale když zjistil, že by měl méně moci, ustoupil z této myšlenky. Mohli jsme si tak s vysokou pravděpodobností ušetřit Mnichov i pozdější totalitu.

Mimochodem máme pouze dva nositele Nobelovy ceny (třetího prof. Leopolda Růžičku zamlčujeme). Z řad českých Němců jich pochází deset, včetně první ženy!

Prisne tajna zprava 281189Stále neznáme svoji minulost, proto opakujeme stále stejné chyby. Právě vyšlo druhé, doplněné  vydání knihy Genese Československa od historika prof. Josefa Kalvody. Měla by být povinnou četbou na středních a vysokých školách! Ne nadarmo se tvrdí, že nejtěžší ze všeho je předvídat minulost. Doplňuji výrokem: „Jen hlupák nemění názory a mění zásady.“ Tato kniha donutí každého změnit názor na naši zemi, pokud je přístupný novým faktům a schopen je hodnotit věcně,  bez předsudků a emocí, které vždy zatemňují zdravý rozum a usnadňují manipulaci.  

Mimochodem při poslední návštěvě KVH také za účasti Petra Pitharta, jsem mu v debatě připomněl, že se jeho demokratická vláda dopustila hanebnosti, kdy ukradený majetek Janu A.Baťovi komunisty, po roce 1990, dala Tomáši Baťovi jn., který tak svého strýce okradl podruhé. Mlčel Petr Pithart, mlčeli panelisté, moderátor, veřejnost – odešel jsem.

Jinak je třeba ocenit postoj Bohumila Doležala, kdysi blízkého spolupracovníka Václava Klause. Podmínkou jeho spolupráce s OF, resp. s ODS bylo řešení otázky sudetských Němců. To Klaus odmítl a ztratil tak schopného novináře, které tehdy nutně potřeboval pro svoji „image“.

Zítra vzpomeneme 100.výročí masakru v Kadaní, kdy bylo dne 4.března 1919 postříleno 54 mužů, žen a dětí  jenom proto, že protestovali za právo na sebeurčení.

SDL CZ StatiPřipojuji presentaci MALOVANÉ DOMKY v Bavorsku. Myslí si snad někdo, že by dnes v Sudetech nebyly podobně krásné stavby a krajina, kdyby ji její obyvatelé, po mnoha staletích tvrdé práce neopustili?

Vyhnali jsem třetinu národa v době míru, o vše ji okradli, kdy při násilném odsunu zahynulo 270.000 nevinných spoluobčanů. Dodnes se nedočkali odškodnění ani odpovídající reakce z české strany za toto barbarské genocidum etnika. Tady jsme byli najednou „hrdinové“, kdy naše armáda za 100 let nikdy nebojovala a odevzdala zbraně nacistům…

Dodnes žádáme o odškodnění za nacistické zločiny, ale odpovědnost za poválečné a následně i za komunistické zločiny, odmítáme přijmout, natož všechny oběti odškodnit… Takto se vyspělý národ nechová. Němci se dokázali vyrovnat se zločiny nacismu, jsou vyspělým národem, který přiznal své chyby a zločiny, snaží se s minulostí vyrovnat a poučit se z ní, kdy nacistické zločiny jsou roky trvajícím veřejným tématem. Ptejme se, proč u nás nejsme schopni stejně se vyrovnat s komunistickými zločiny, kdy daleko více se v médiích připomínají nacistické zločiny než komunistické?  

Umí si někdo představit, že by v Bundestagu zasedala NSDAP a jeho první místopředseda byl členem této zločinecké organizace zvolen v tajném hlasování 75% hlasů?! U nás je to realita a důkazem, že jsme se s naší minulostí vůbec nevypořádali. Dokud toho nebudeme schopni, bude se nám naše minulost neustále připomínat.

„Diskuse“ mezi čtyřmi stěnami pro pár lidí na tom nic nemohou změnit. Společnost je plná bezpráví, zemi ovládá zločin, vězení jsou plná nevinných lidí! Z tohoto pohledu debata v KVH byla absurdní, vůbec nereflektující současný děsivý stav společnosti. Neškodné filozofování na malém ostrůvku, kde všude kolem vládne zločin a bezpráví. To také něco vypovídá o panelistech, kdy nemohou nevědět, ale odvahu pojmenovat věci pravými jmény nemají. Český charakter. Vždy to bylo o něm, ne o ideologiích.

Ve Francii, kde byla válka, si odsouhlasili, že si své Němce ponechají. Porovnejme dnešní kvetoucí Alsasko-Lotrinsko s upadajícími Sudety a jak nám nedávno ukázal i seriál ČT Most

Žijeme v potěmkinovské demokracii, kdy skutečná svoboda slova a pravda není dovolena. Odkaz Václava Havla, Jana Palacha, Jana Zajíce a dalších upálených, zůstává stále nenaplněn.

Zemi ovládá „deep state“, nikým nevolená společenství a opět strach. Po vzniku ČSR konstatoval první velvyslanec Německa Walter Koch: “Největší hybnou silou této země je strach.“ Lidé začínají mlčet, stahují se do soukromí a čekají opět nečinně a odevzdaně na Godota…

Nadcházející 30.výročí Listopadu 89 proto zůstává trvalou výzvou každému, komu jsou skutečná svoboda a demokratické hodnoty drahé.

  

Jan Šinágl, 3.3.2019

* * *

„S nikým si nejsme kromě jazyka kulturně a historicky vzdálenější než se Slovany a s nikým si nejsme kromě jazyka kulturně a historicky bližší než s Rakušany a Němci. Ostatně Česko je další spolkovou zemí jak Rakouska tam Německa ekonomicky už dávno. Že je tomu tak i geneticky je již pouze jen popis toho, proč tomu tak je.“

M.Václavek

* * *

Senát 26.2.2019: zapomenuté komunistické zločiny z let 1968, 1969 a 1989

4.březen 1919: 100 let od masakru v Kadani – 54 povražděných mužů, žen a dětí

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)