Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček
so pro 17 @14:00 -
Mrtník: Adventní koncert u Slavíků

Nejnovější komentáře

 • 05.12.2022 11:26
  Neskutečná justiční zvěrstva se dějí v tomto státě, viz i ...

  Read more...

   
 • 04.12.2022 15:56
  Informaci o tom, že Václav Klaus se ve sporu přiklonil na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pika MilanSkvělý syn, skvělého otce. Jen takoví lidé posouvají svět dopředu, aneb proč jsem nazabil prokurátora Karla Vaše.

Několikrát jsem se s Milanem Píkou osobně setkal. Kdysi jsem mu poslal zvukový záznam z mé „návštěvy“ českého Eichmanna prokurátora Karla Vaše (poslal jeho otce na šibenici) na  magnetofonovém pásku poštou. Obratem mi dopisem poděkoval a přiložil bankovku na úhradu nákladů… I takové jednání vypoví o člověku vše.

Tehdy jsem odešel po skončení pietního shromáždění na počest gen. Heliodora Píky před budovou GŠ AČR v Dejvicích do domova důchodců za tímto zločincem. Válečný hrdina Čechoameričan Pravomil Reichel se chystal kdysi Vaše veřejně zabít.  Několik hodin před činem z rozrušení zemřel. Byla to poslední Vašova oběť. Tehdy jsem ještě neměl tolik informací a zkušeností s naší společností a tato myšlenka mne ani ve snu nenapadla.

Dnes si už nejsem tak jist, zda bych s dnešnímu zkušenostmi, v době návštěvy Vaše, Pravomila Reichla nepředběhl. Bylo by to jistě velké téma a nejen pro naší zemi, zda má občan právo usmrtit zločince, majícího na svědomí tisíce lidských životů a osudů, když toho společnost není schopna a která mu dovolí bez potrestání, v blahobytu dožít téměř do 100 let. Nepochybně by to rozdělovalo celou zemi, podobně jako odbojová skupina bratří Mašínů, ale nepochybuji, že by to probudilo společnost z letargie a bylo potřebným impulsem na morální obnovu společnosti.

Můžeme jen spekulovat, zda bych byl vůbec odsouzen a pokud ano, zda bych dostal amnestii. Na každý pád potřebuje i dnes naše společnost silné impulzy, aby se probudila a neskončila opět v chaosu, porobě a následné bídě jako každá společnost, která není schopna ctít dobré mravy, zdravý rozum a spravedlnost, jako základ slušnosti, vyspělosti a prosperity.   

Událostech ČT veřejnoprávní  televize informovala o skonu gen. Milana Píky v předposlední zprávě (z 31)  „celých“ 37 vteřin, kdy z rozhovoru ukázala jen obraz a nenechala říci ani jedno slovo syna slavného generála, který se stal také generálem v České republice i na Slovensku. Odpusťte nám – stále vládnou ti, které nikdo nevolil!

Čest památce a odkazu Milana Píky!

 

Jan Šinágl, 21.3.2019

* * *

K 80.výročí nacistické okupace 15. března 1939: Ladislav Rašín – na takové Čechy můžeme být hrdí!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2019-03-25 08:12
Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ou/ jsem v roce 1948 sousedil-přes ulici/chodbu/v Praze IV, Kapucínská 2. a s Generálem Milanem Píkou jsme si volávali a k svátkům psávali. Také jsem asi před 15 lety?? spunktoval/exku rsi/ do Kapucínské a to se k nám přidal ještě Tomáš Sedláček, co to tam také dobře znal.
Současné uživatele jsem provedl po jejich objektu a upřesnil-kde kdo "bydlel" v jednom koutě hned tři-gen. Janoušek, generál Píka a generál Pelich. No a vyrobil se nová zákon 231 a všichni se stěhovali na Pankrác. Generál Janoušek na vycházky nechodil a generála Píku po schodech podpíral strážný/voják základní služby na Pohořelci/a nesl židli, na které generál dobu vycházek odseděl. A z těch tčí generálů na pobožnost do vězešké kaple v neděli chodil jen Pelich. Tož tak K.B.
+3 #1 Jan Šinagl 2019-03-21 15:25
Slavný otec, slavný syn. Statečné a příkladné lidi máme mezi sebou. Máme i dny kdy na ně vzpomeneme. Jsou vizitkami, kterými se můžeme představovat jiným státům. Jsou výhonky statečnosti a hrdosti mluvící k nám žel z hrobů. A je je jich mnoho. Přicházíme za nimi tam co odpočívají? Je jen na nás, abychom se dle nich řídili. Oni už udělali vše dobrovolně a s nadšením.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)