Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KVH Pavel Kolar 230419Gen. Petr Pavel: „Jsme uzavřeni do našeho dvorečku a zároveň máme pocit, že jsme pupkem světa.“Palach Holub

Aktuální téma zkušeného bývalého vojáka gen. Petra Pavla a bývalého diplomata  Petra Koláře. Chyběl poslanec za TOP 09 Marek Ženíšek, což kvalitě debaty jistě nesnížilo. Video zatím není k dispozici na webových stránkách KVH. Přináším zvukový záznam celé debaty. Nedostalo na všechny dotazy a příspěvky do diskuse z řad přítomné veřejnosti, včetně mne. Položil bych tyto otázky a doplňující komentář:

1.) Proč při požáru katedrály Notre Dame politici a média v prvních hodinách požáru nezmínili mimo náhody i jinou možnost příčiny v den ukřižování Ježíše Krista a začátku největšího křesťanského svátku v souvislosti s mnoha bombovými atentáty a útoky vandalů na kostely - a nejen ve Francii?

2.) Jak hodnotíte projekt čínské Hedvábné stezky?

Symboliku možného útoku Islámského atentátu na Notre dame nelze vyloučit a je jistě mnohem pravděpodobnější, než pouhá náhoda.

Projekt novodobé Hedvábné stezky považuji za pokus o kolonizaci světa, její nové formy, tedy novodobou neokolonizaci. I dnes Čínou respektovaný zakladatel vojenské strategie před mnoha tisíci lety (jméno si nyní nevybavuji) řekl:  „Nejlepší vojenská strategie je vítězství nad nepřítelem bez použití zbraní.“ Psal jsem o ní v tomto článku v lednu tohoto roku. Bude-li Hedvábná stezka realizována, nepochybně půjde o více jednosměrný, než oboustranný „provoz“.

K tématu elit a potřebných lídrů bych připomněl pět genocid elit naší země – vznik Československa 1918, nacistickou okupaci 1939, vyhnání českých Němců 1945 a komunistický puč 1948. V roce 1968 už odcházeli jen zbytky elity. Velký národ si masivní ztrátu elity dokáže vždy nahradit, malý nemusí. K elitě patřila i nedávno zemřelá hraběnka Thamar Kinsky. Nezaregistroval jsem pořad veřejnoprávní ČT, který by její obdivuhodný život a jejího slavného šlechtického rodu přiblížil široké veřejnosti jako potřebný vzor?  

Petr Kolář připomněl, že dosud jediný premiér, který dodržel slib 2% na obranu země byl Miloš Zeman a že je férové to připomenout. Největší nepřítel je v nás a varoval před hodnotovou realtivizací. Hovořilo se o potřebě asertivity ( schopnosti prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních). Přítomné pobavilo také připomenutí výroku presidenta USA L.B.Johnsona ve vztahu k Rusku, že je „třeba nechat močit nepřítele z vlastního stanu ven, než aby na stan močil zvenčí.“

Gen. Pavel připomněl, že Rusko podporovalo brexit na obou stranách na osvědčeném principu strachu a hněvu, který snadno rozděluje a usnadňuje manipulaci. Rusko má na to dostatek peněz i „novinářů“, kteří podepisují mlčenlivost na 20 let. K tématu jak Putin kyberneticky válčí v 21. století doporučuji tento článek.

Při absenci občanské společnosti potřebujeme skutečné lídry, kteří slouží zemi, ne penězům, jak zaznělo v diskusi. Doplňuji, že nepotřebujeme ani různé party, které hrají každá jen pro sebe. Ne nadarmo je odpověď na otázku: Co je to Fata Morgana?“ - česká jednota…

Nejenom o ní se můžete dočíst v nejpravdivější knize o naší nedávné minulosti, jejíž následky zasahují až do dneška – prof. Josef Kalvoda:  Genese Československa. Ŕíká se, že nejtěžší ze všeho je předvídat minulost. Neznáme-li ji, budeme stále stejné chyby opakovat - se stále stejnými dopady na nás a naši zemi, kdy budeme stále na začátku, resp. na konci…

Výrok spisovatele Jonase Jonasona (z II.dílu knihy „Stoletý stařík“): „Lépe bude až tehdy, kdy se po dostatečně dlouhou dobu bude dostatečný počet lidí chovat dostatečně co nejhůře“, obsahuje hlubokou pravdu. I zdeformovaná společnost může dosáhnout fáze, kdy už to prostě dál není únosné, udržitelné a začne se chovat normálně. I o tom byl večer v KVH.

Začněme být aktivními občany ve vlastním zájmu. To, za co jsme demonstrovali v listopadu 89 je třeba začít také realizovat – ne jen „články a cinkáním klíčky“, ale především konkrétními činy.

 

Jan Šinágl, 25.4.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)