Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Je obsahem dopisu Františku Udržalovi, tehdejšímu předsedovi vlády ČSR. Vlevo Bata zacatek 1930 vpravo  konec dopisu. Zpráva není datovaná. Firma nechala tuto zprávu vytisknout v knihtiskárně „Orbis“ v Praze pod názvem Národohospodářská a správní organisace Bata konec 1930Zlínského kraje a střední Moravy. Tento tisk nemá vročení. (Zdroj: Moravský zemský archiv v Brně, Státní okresní archiv Zlín, fond Baťa, a. s., Zlín, sign. II/6, kar. 1273, inv. č. 19)

Celý dopis si můžete přečíst ZDE. Firmu Baťa později předal Tomáš Baťa svému nevlastnímu bratrovi Janu A.Baťovi. Kdyby Tomáš Baťa nezahynul při leteckém neštěstí, kandidoval by na presidenta, nepochybně by vyhrál, pomáhal realizovat tento velký plán a udělal mnohem více pro obranu a záchranu země než všichni tehdejší politici (zřejmě by jako první uzavřel smlouvu o vzájemné obraně s polským maršálem Pilsudskim). Není náhodou, že současný premiér dává za vzor Tomáše Baťu a jeho firmu. Také dává své síly a schopnosti ve prospěch země. Je jen na nás, dáme-li mu důvěru a možnost tento program postupně realizovat. Tu druhou možnost, neustálou kritiku a boření „všeho a všech, ode zdi ke zdi“ už praktikujeme dost dlouho s patřičnými následky až dodnes. Život není o jistotách předem, ale o naději a poctivé práci nás všech.

Pravda na zemi bude vždy relativní, ta absolutní je někde nad námi. Proto bylo původně na presidentské standartě "Pravda Boží vítězí". TGM slovo Boží odstranil. Dnes by tam mělo být spíše "Pravda vítězi." Někdy i na pohled dobré činy mohou být součástí strategie zla. Prezidentovy vazby na Rusko a Čínu považuji za nebezpečné, čímž neříkám, že Západ je nám ve všem vzorem. Platíme za blahobyt, kdy morálka mizí a s ní i potřební lídři, které vynese do čela země vždy jen krize. Bude to opět o tom, zda budou sloužit zemi, nebo sobě. Bohužel občanská vyspělost obyvatelstva se ani za 100 let mnoho nezměnila. Jak se bude situace vyvíjet je proto těžko odhadnutelné.

Život není o jistotách předem, ale o naději. Snažím se svoji prací k ní přispívat. Právě mne čeká 80 dětí na odpolední program. K.H.Borovský: „Výchova, vzdělaní, osobní příklad“. Svět nezměníme, jen sebe a své okolí. Jen tím měníme svět.

 

Jan Šinágl, 2.7.2019

* * *

Zachránci tisíců Židů před nacisty: Raoul Wallenberg, sir Nicholas Winton a Jan A. Baťa

2019: XXI. ročník Letních táborů v Praskolesích zahájen

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #2 Jan Šinagl 2019-07-02 18:24
Vážený pane,

děkuji Vám i za projev důvěry, s pochopením pro Vaši situaci. Parlamentní listy mi položily 12 otázek 28.června, kde odpovídám i na Vaše otázky. Odpovědi jsem PL odeslal 30.června. Tak doufám, že budou brzy zveřejněny.
-2 #1 Jan Šinagl 2019-07-02 18:17
Vážený pane Šinágle,
děkuji za Vaši obětavou práci a energii, invenci, kterou věnujete nám čtenářům.
Přeji Vám dny plné pohody a zdraví.
Dovolte mi krátké zamyšlení k současné politické, resp. "vládní"situaci . Nejsem ve fun klubu prezidenta ani nikoho jiného (už vůbec ne ministra kultury), navíc mi to mé pracovní postavení nedovoluje..... .ale názor mít mohu a rád bych znal i Váš. V minulosti "bylo odejito" mnoho lidí z různých pozic a často proto že přerušili penězovody, lobistické propojení atd. V našich podmínkách je téměř nemožné se poté rehabilitovat, vrátit se na pozici, když se ukáže, že měli pravdu. Pravda - pan prezident drží heslo prezidentské vlajky "Pravda vítězí" - často pro vítězství potřebujeme čas, často potřebujeme odvahu....a já dnes vnímám postoj prezidenta k výměně ministra kultury za nesmírně odvážný a věrný odkazu boje za pravdu....bez ohledu na momentální dopady na pozice politiků, politických stran.....

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)