Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Ten, kdo to myslí s demokracií upřímně, má často svázané ruce.

Ten, kdo ji chce použít pro své privátní cíle, může téměř vše.“

Václav Havel

* * *

Mnoho zájmu médií toto hlasování nevzbudilo, resp. takřka žádný. Je smutné, že zpravodajem byl člen KSČM. Proč asi tento návrh nevznesly vládní strany za posledních 30 let, včetně prošetření legálnosti nabytí majetku KSČ, který převzala KSČM? Odpovědí občanům je žádný hlas PRO politických stran z období po Listopadu 89. Veřejnoprávní televize v Událostech ČT ze dne 6.6.2019, dala tuto zprávu na 14-té místo z 30 zpráv a věnovala jí „celých“ 20 vteřin?!

PRO: Hnutí ANO 2011 – 55 hlasů, Piráti – 17 hlasů, SPD – 13 hlasů, KSČM – 12 hlasů, ČSSD – 8 hlasů, Nezařazení – 3 hlasy (108 hlasů). PROTI: ODS – 12 hlasů. Nepřihlášeno -  31 poslanců. Omluveno - 43 poslanců.  Zdrželo se – 4 poslanci. Jak hlasovali jednotliví poslanci si můžete přečíst ZDE.   

K nezaplaceným podnikům privatizovaných vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 – z Usnesení Sněmovny ze dne 6. Června 2019:

I. konstatuje, že v letech 1992 až 2005 došlo při privatizaci majetku státu k velké řadě excesů, chyb i zločinů, které způsobily České republice a jejím občanům škody na majetku v řádech stovek miliard korun a které vlády České republiky dosud nedořešily a jejich následky neodstranily;

II. žádá vládu, aby zpracovala a navrhla účinnou změnu trestněprávních předpisů tak, aby bylo možné takové zločiny způsobené při privatizaci dále stíhat a potrestat, aby nedošlo k jejich promlčení, včetně posouzení, zda nedošlo v určitém období k situaci, kdy promlčecí doba ani nemohla běžet.

Schůze, 836. hlasování, 6. června 2019, 10:40 Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992 – 1998.

Připojuji nepodepsaný výtah z diskuse se zvýrazněnými částmi. Na tomto odkaze si můžete přečíst celou diskusi. K tomu je nutno dodat, že Škodovka by rozhodně nebyla vlajkovou lodí naší ekonomiky, kdyby ji dostali do rukou čeští privatizátoři. Václav Klaus se tehdy velmi snažil. Naštěstí pro naši zemi se mu to nepodařilo. Bohužel mnoho čs. firem s tradicí a mezinárodním kreditem neodolalo a bylo postupně rozkradeno. Výsledky práce generací se tak nemravně obohatili jednotlivci a zahraniční firmy, které využily situace. Tak férových jako byl a je Volkswagen tehdy bohužel mnoho firem nebylo.

 

Jan Šinágl, 12.7.2019

* * *

Soudce JUDr. Vojtěch Cepl ml.: „Naše generace nevzala tento stát za vlastní.“

… Justiční mafie může vydat rozsudků o své neexistenci kolik chce, pravdu však potlačit nedokáže. Lživých soudních rozsudků produkuje justiční mafie tolik, že si člověk jednoho ani nevšimne. Je to stejné, jako když zrůdná a bestiální komunistická diktatura o sobě tvrdila, že je jedinou skutečnou demokratickou a spravedlivou společností. Ti, kteří s tím nesouhlasili byli zavíráni do blázince, protože být proti spravedlivé komunistické společnosti, to je přece šílenství! Lidé, kteří vypracovávali posudky duševní nesvéprávnosti za komunismu vypracovávají posudky na podezřelé dle zadání klienta i v dnešní době. Lidé, kteří posílali nevinné do vězení na dlouhá léta za komunismu, i dnes soudí dle zadání v rámci tzv. justičních mafií. Každý z nás zná někoho, anebo slyšel o někom z okolí, kdo se s prací justiční mafie seznámil důvěrně. Nezapomeňme, že každý z nás může být křivě obviněn, že každý z nás může být uznán nesvéprávným bývalým komunistickým znalcem. …

… V souvislosti s korupcí okolo Gripenů bylo vyplaceno přibližné 28 milionů SfR (cca 56.000.000,-Kč) na příslušníky české vlády a Parlamentu, jak Nedělní NZZ informuje.

… Pro Česko bylo odhadem připraveno 1.05 miliard pro celkem 20 „třetích stran“. V Rakousku bylo pro 4 „třetí strany“ uvažováno o 250 milionech šilinků – 1% z rakouské kupní ceny a z náhradních dílů. Celkem mělo být „nasypáno“ „třetím placením“ 1.48 miliard šilinků.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)