Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Poučení: základem úspěchu v nesvobodné společnosti je nemyslet. Mnozí tuto schopnost nebývale zdokonalili a mohou v ní konat semináře a kursy pro ostatní, dosud myslící.“ Tomáš Pecina - „Lépe začne být až tehdy, kdy se po dostatečně dlouhou dobu bude dostatečný počet lidí chovat dostatečně co nejhůře.“ Jonas Jonason

Omyly, neschopnost, přetíženost, lajdáctví či cílený záměr „za odměnu“? Usnadňuje to nepřehledné množství zákonů, předpisů a nařízení. Nikdo se v nich nevyzná, mnohdy umožňují vládu práva „dle peněženky a moci“. Česká justice potřebuje nejen pročistit cca 2 miliony zákonů, umožňujících legalizování trestné činnosti, ale především reformu mravní. Není-li soudce inteligenčně, mravně a morálně na výši, nelze od něho očekávat plnou podporu vlády práva a spravedlnosti.

Ministerstvo spravedlnosti vyplatilo loni žadatelům o odškodnění za újmu způsobenou veřejnou mocí dohromady více než 367 milionů korun, což je nejvíce v historii. V porovnání s předchozím rokem je to až dvojnásobná částka. Ministerstvo samo přiznalo žadatelům 134,5 milionu, dalších téměř 233 milionů mu pak přikázaly zaplatit na základě žalob soudy.

Samozřejmě osobní odpovědnost žádná, natož postih. Soudci jsou v podstatě jen úředníci, kteří vyhledávají v moři zákonů často jen podklady pro své rozhodnutí, ale ne pro spravedlnost. Mnoho rozsudků by dopadlo zcela jinak, kdyby u nás zasedaly občanské poroty jako v USA a ubylo by jistě i pokut…

Německý předsedající soudce Claus Körner řekl, že vyměřený trest policistovi za sexuální obtěžování je dostatečně přísný. Muž podle něj policii svým chováním velmi poškodil. Státní zastupitelství pro obžalovaného požadovalo trest vězení v délce tří let a deseti měsíců. Policista dostal 2 roky a 8 měsíců, přišel o práci a důchod, byť zatím nepravomocně.

Tak to má být. Jestliže je veřejnému činiteli svěřena obrovská moc, tedy i odpovědnost, musí být za stejně činy trestán více než běžný občan, resp. za porušení jakéhokoliv zákona.

Je smutným obrazem české justice, že odstranění dementního soudce OS Děčín Mgr. Jaroslava Nováka z úřadu jí trvalo roky. Občané už mi hlásí další případy, tentokrát soudkyně… Jakmile získám podrobnosti, budou zveřejněny – v zájmu ochrany občanů před duševně chorými soudci, kde nemůže mít prioritu ochrana soukromí, když roky jimi byli nevinní občané odsuzováni!

 

Jan Šinágl, 25.7.2019

* * *

Z „práce“ soudce se zřejmou mnohaletou demencí, která jeho okolí nevadila… 

P.S.

Bývalému fotbalistovi Řepkovi soud za každou odpracovanou hodinu veřejných prací odepsal jeden den vazby?! Kolik takových znáte a kolik by jich bylo ochotno za stejné či menší porušení zákona si je také odpracovat? Rovnost občana před zákonem v pojetí české, postkomunistické justice. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)