Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st pro 11 @09:00 -
OS Praha východ: ing. Petr Vlček

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2019 09:24
  Vzhledem k udané skutečnosti je vidět že zde má převahu levice.

  Read more...

   
 • 03.12.2019 21:46
  O co jde. Rusům nejde o spolupráci a mírové soužití, ale o ...

  Read more...

   
 • 30.11.2019 11:10
  “Jediná země, kterou vám dáme, budou vaše hroby.” Vzkaz finské ...

  Read more...

   
 • 29.11.2019 20:29
  Pan Vodička zapomněl poděkovat panu velvyslanci za mírové ...

  Read more...

   
 • 21.11.2019 11:51
  Když se řeči jenom vedou realita je za horizontem - Máme v ...

  Read more...

   
 • 21.11.2019 11:47
  Herečka Bára Hrzánová: „Já bych pro české politiky navrhla ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SOLONDne 26.11.2019 uplynulo 9 let od založení našeho spolku. Symbolicky v tento den před rokem vypáčil soudní vykonavatel zámky mého domu a bez jakékoliv nezávislé kontroly prohledal celý dům. Při pokutě za svobodu slova cca Havel Sinagl 1 171108800.000,-Kč (6x100.000 pokuty státu+200.000 náklady exekutora) si odnesl všechny cenné počítače, pár osobních věcí a rodinné památky v ceně cca 10.000,-Kč. Daleko dražší věci ho nezajímaly. 20 měsíců jsem měl zastaven dům, pozemky, bankovní konta…

Všechny odpovědné instituce byly informovány – Jmenovací soud, Exekuční soud, PČR, ČEK (Prezident JUDr. Vladimír Plášil 2x pravomocně odsouzen. Podle MsP vše pořádku.), ÚOOÚ a MsP. Všechno bylo v pořádku a v souladu se zákonem, včetně fyzického napadení mé osoby soudním exekutorem Mgr. Janem Benešem. Informoval jsem i BIS a VOP – ten jediný „reagoval“ tím, že tomuto útoku na svobodu slova, projevu a právo veřejnosti na informace, přiřadil spisovou značku…

Mimochodem, přestože mi exekutor sdělil aktuální dlužnou částku, která byla prakticky obratem zaplacena, odmítl mi počítače na druhý den vydat – ani zálohovací disk s daty výměnou za nový (bohužel jsem ho ve spěchu po zálohování dat nechal ležet u počítače a spěchal podpořit jednu lékařku k soudu v Mělníku). Vydražil je za cca 16.000,-Kč, se všemi ostatními zabavenými věcmi. Dražby jsem se mohl za Sodales Solonis z.s. zúčastnit a získat tak alespoň všechny své zabavené věci zpět. Bohužel už bez cenných dat, nahromaděných za moji mnohaletou práci ve Švýcarsku a v České republice. Nepochybuji, že by ukradená data mnohé zajímala a zaplatili za ně miliony… O tom jak s nimi exekutor nakládal a jak je „chránil“ svědčí i to, že při mé návštěvě na druhý den po krádeži mne fyzicky napadl. Odmítl jsem podepsat protokol ve kterém byl počítač uveden, ale v místnosti nebyl. Napsat do protokolu, že chybí exekutor odmítl. Později se počítač našel, ale kde všude byl po dobu 24 hod. a co se s ním dělo jsem se nikdy nedozvěděl. Pouze to, že byl zapomenut v autě…     

K 9.výročí Sodales Solonis z.s. bylo publikováno na webových stránkách HLAS SVOBODY A DEMOKRACIE už 9471 článků v češtině, němčině a angličtině, šířených Bulletiny do celého světa. Byly zmonitorovány stovky závažných soudních jednání, o kterých média neinformovala, nebo jen částečně. Popsáno mnoho závažných kauz jednotlivců či státních institucí, mediálně zpracováno mnoho významných akcí, které veřejnoprávní i ostatní média zamlčela, přestože měly značný  celospolečenský dopad a dosah. Byl podán nespočet trestních oznámení a podnětů, kdy byl stát okraden i o stovky milionů korun – vše bylo PČR či SZ odloženo, vyjma jedné kauzy největšího daňového podvodu v řádech miliard korun. PČR jsem pomáhal při vyšetřování. Nepravomocné nepodmíněné rozsudky byly vyneseny, ale soud miliardy nenašel, resp. nehledal. Srovnáme-li tuto kauzu s Čapím hnízdem, tak veřejnoprávní média udělala vše, aby se o ní veřejnost dozvěděla co nejméně, pokud možno vůbec nic…

Nedivím se proto, že mne média a novináři sledují, ale odvahu o mých kauzách informovat veřejnost nemají. Pokud se o mně některá média zmíní, tak většinou jen negativně, kde jsem pomlouván bez možnosti se bránit. Nezávislost stejně jako svoboda měly a mají svoji cenu!

Za 9 let bylo na mne podáno mnoho žalob, trestních oznámení, podnětů rejstříkovému soudu, FÚ, přestupkovým komisím, zpochybňování u sponzorů, v podstatě jedním podivným společenstvím, jehož temné pozadí je známé široké veřejnosti. Letos jsem vyhrál první žalobu – po 8 letech – kdy jsem byl žalován na 3.650.000,-Kč. Další milionové žaloby jsou teprve na začátku. Boj o svobodu slova tak bude pokračovat…  

Vnímám to jako „státní ocenění“ mé práce, našeho spolku a trvající potřebu v činnosti pokračovat - v zájmu naší země a jejího obyvatelstva – dokud mi zdraví bude sloužit. Za práci pro vlast se neplatí,  mnozí za ni draze zaplatili. I v jejich jménu a odkazu v ní pokračuji!   

 

Jan Šinágl, 1.12.2019

Předseda Sodales Solonis z.s.        

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.17 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)