Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rottrova MariePraskoleská společnost sv. Prokopa uspořádala další adventní koncert. Začátek byl posunut o 20 min. Ještě v čas začátku koncertu (18:00 hod.) stálo mnoho lidí před restaurací Jitřenka. Tak plno a takový zájem byl dosudJitrenka vchod 011219 v Praskolesích nevídaný. Lidé dokážou ocenit kvalitu a také se jim jí bohatě dostalo. Hostem večera byl skvělý zpěvák Jan Němec. Níže tři písničky s nádhernou, závěrečnou vánoční Jaroslava Wykrenta o vracení se Vánočního času. Nezapomenutelný adventní podvečer byl ukončen dlouhotrvajícím „standing ovation“ skvělé zpěvačce a skvělým muzikantům. V 78 letech být v takové formě – klobouk dolů!  

Nada HavlovaSotva jsem si usedl a začal koncert, začalo za mnou hlasitě zpívat jedno děvče. Chtěl jsem ji zklidnit,  otočím se…, nemohl jsem jinak než jí poblahopřát, jak hezky zpívá – byla nevidomá. Znala všechny známé písničky Marie Rottrové. Doprovázela jí maminka. Pomohl jsem jim potom do předsálí, kde mohla zpívat jak si přála a nerušila tak ostatní návštěvníky. „Konkurencí“ byla slečna Naďa Havlová z Komárova. Na závěr požádala sympatického mladíka z týmu zpěvačky, zda by si ji mohla pohladit. Marie Rottrová obratem skutečně přišla - po takřka dvouhodinovém koncertu! Ukázala tak na podiu i mimo něj, jakou je skutečnou osobností. Takových nebude nikdy dost.

Naďa si ještě objednala u prodejního stánku vyprodané trojalbum. Mnoho času tráví doma posloucháním hudebních kazet a zpíváním. Narodila se předčasně, dnes už by ji lékaři dokázali  zachránit…

Byl jsem na dvou koncertech. I ten méně slyšitelný byl nezapomenutelný. První Advent, naplněný duchem lidskosti, přátelství a vstřícnosti. Lidé si uvědomili, jak je život chudý a prázdný, žije-li každý jen pro sebe a jak nádherný, když obdarováváme druhé.

 

Jan Šinágl, 4.12.2019  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)