Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 05.08.2020 09:28
  Dlouhé vyprávění právníka Sokola nemůže znejistit skutečnost ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ombudsman Otakar Motejl zabil člověka a spolupracoval s StB – mlčení. Na ombudsmanku Annu Šabatovou bylo podáno trestní oznámení v kauze muslimských šátků – mlčení. Kandidát Senátu Vít Alexander Schorm zastupoval u ESLP zájmy českého státu proti zájmům občanů České republiky (jeho  praktiky jsem připomínal na tomto webu v minulosti několikrát)  – mlčení.

Ombudsmanem by nikdy neměl být žádný politik. Měl by být respektován občany s prokazatelně odvedenou prací v jejich prospěch v minulosti. Ani právnické vzdělání nepotřebuje – od toho má svůj tým právníků. Jejich nárůst z původních 40 na 160 rozhodně nenaznačuje potřebu úřad ombudsmana zrušit, ale ukazuje, že s českou justicí není  něco v pořádku. Také jsem měl v minulosti spory s poslancem Křečkem. Dejme mu šanci, jak správně řekla bývalá předsedkyně NS ČR JUDr. Iva Brožová.

Jeho nezávislý postoj v kauze muslimských šátků zasluhuje obdiv, stejně jako odsouzení postoje a porušování zákona Annou Šabatovou v této kauze podvodné somálské studentky, ze které se snažily neziskové organizace udělat „světici“. O diskriminaci studentky to vůbec nebylo, zato o diskriminaci ředitelky dr. Ivanky Kohoutové, které se nový ombudsman plně zastal. Kauzu jsem sledoval od prvního dne a zveřejňoval, často jako jediný, její tiskové zprávy o vývoji kauzy.

Slova předsedy Pirátu Ivana Bartoše na adresu nového ombudsmana: „Chová se proti logice úřadu“, jsou zcela nemístná a mimo realitu. Nemůže nevědět, jeho slova jsou proto znepokojující. Stejně jako chystaná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii za odstoupení nového ombudsmana. Tak snad lidé ještě nezhloupli, aby s sebou nechali takto manipulovat – proti svým zájmům.

Plně souhlasím se slovy nového ombudsmana, který chce vrátit jeho funkci do původních mantinelů:

KŘEČEK CHCE VRÁTIT ÚŘAD DO PŮVODNÍCH MANTINELŮ. HÁJIT LIDSKÁ PRÁVA NEMÁ OMBUDSMAN V POPISU PRÁCE

"To je ochrana občanů před nesprávnými nebo chybnými rozhodnutími českých úřadů, nikoliv hájit lidská práva, to nemá ombudsman v popisu práce, ale chránit občany před mylným rozhodováním státních orgánů, to bych chtěl navrátit." 

* * *

„Jestliže největší počet právníků pracuje v oddělení diskriminace, kde je naopak nejmenší nával stížností občanů, asi to neodpovídá řádnému vedení úřadu. Toto bych chtěl nejprve změnit.“

 „Musím dohlédnout, aby právníci pracovali na tom, s čím se na ně občané obrací, co je zajímá, a nikoliv na tom, co zajímá úřad.“

 LN V rozhovoru pro DVTV jste zmínil, že chcete vrátit úřad lidem. Co to znamená?

Že bychom měli řešit problémy i těch lidí, kteří na světě nekřičí. Řada občanů dnes vytýká představitelům politiky, že se zabývají lidmi, kteří jsou mediálně slyšet, ale o mlčící většinu se nikdo nestará. To je podle mého názoru chyba. Měli by být řádně chráněni, protože i jejich práva jsou porušována. Nejen ty menšiny o nichž se hovoří stále dokola. To je jeden z problémů politického života v naší republice.

 

(Noc dlouhých nožů nechystám. LN, 14.2.2020)

* * *

Demokracii se musíme stále učit. Nelze si vynucovat pravomoci parlamentu. Daleko větší smysl mají demontrace, které přispějí k tomu, aby v parlamentu byli natolik kvalitní zástupci občanů, že žádných demonstrací nebude třeba.

Události a komentáře ČT ze dne 12.2.2020 stojí za připomenutí. Aktivistický moderátor Jakub Železný připomnal svým chováním a způsoby totalitní mediální praktiky – emoční, netrpělivě skákající do řeči, neschopen bez pomoci tabletu dávat otázky, hodnotil obratem odpovědi tázaných jako soudce. Takové způsoby patří do bulváru a ne do veřejnoprávní ČT. Měl by se podívat na podobné pořady ARD, aby viděl jak pracuje skutečný moderátor – natvrdo, s noblesou, kultivovaně, bez emocí, bez tabletu, s nadhedem, klidem a  s respektem k partnerovi. Divák plně vnímá obsah rozhovoru do kterého je vtažen. Moderátora podvědomě ocení až když rozhovor skončí. ARD má ovšem Diváckou radu složenou z mnoha odborníků a všeobecně respektovaných a známých osobností z celé země (čestná funkce) s patřičnými pravomocemi, které zaručují vysokou kvalitu veřejnoprávní ARD. Tou Rada ČT není. Ta slouží pouze politikům a vedení ČT. Se skutečnou službou občanům a zemi má Rada ČT a vedení ČT málo společného, pokud vůbec.

Můj táta v listopadu 89 říkal: „Jak to chtějí dělat, když nemají lidi?“ Řekl by to dnes i na adresu veřejnoprávní ČT – a nebyl by už zdaleka sám. Nespokojenost s pořady ČT mezi obyvatelstvem narůstá. Hodnotově je to z velké části o ničem, podbízivé až bulvární, kdy se nejvíce dívají asi jen důchodci, protože je to často jejich jedinný „program“ dne.

Veřejnoprávní ČT pokračuje v páchání zločinu na duši národa. Udržuje ho nadále v neinformovanosti, nevyspělosti a nekultivovanosti. Podobně to dělali komunisté, aby mohli udržovat obyvatelstvo v nevědomosti, snadno ovládat a vládnout. I oni museli odejít, když byla situace neudržitelná. Bohužel neodešli zavedené praktiky a způsoby. O tom to bude v brzké době – situace se opět vyhrocuje. Je ticho před bouří. Nechají se občané opět neužít, nebo se už za posledních 30 let dostaečně poučili?

    

Jan Šinágl, 14.2.2020

* * *

Demokracie a antinomismus

 „Nejzkaženější stát – nejvíce zákonů“ - „Každý právní systém, ve kterém neznalost práva neomlouvá a v němž přitom existuje tolik zákonů, že si je člověk v životě nemůže zapamatovat, je sám o sobě nespravedlivý.“ - „Národy mnohdy netuší, jak jsou bohaté na lotry. Je třeba převratů, aby je objevily. Pak žasnou, co vstává z prachu.“

„Příčina všech vašich omylů, pánové, je v tom, že nevíte, kam míří civilizace a svět. Vy věříte, že civilizace a svět jdou vpřed, ale ony jdou zpět.“ (Poslanec Cortéz – Madridský parlament 1849)

… Ani jediný předseda Ústavního soudu anebo Nejvyššího soudu nikdy soudcům neřekl a nikdy ani neřekne: „Opovažte se ve svých rozhodnutích citovat nějaký judikát! Můžete se sice inspirovat jeho právní argumentací, můžete používat výroky římských právníků, ale výsledné rozhodnutí i zvolená argumentace musí být výplodem vašeho vlastního myšlení! Pokud nejste schopni samostatně myslet a tvořit umné právní dílo, nemáte v justici co pohledávat.“ …

… Pohrdání platným právem, mimoprávní judikáty (tvorba soudcovského „práva“) a svévole soudů, státního zastupitelství i úřadů jsou typickým projevem nejen rané posttotalitní demokracie, ale i demokracie úpadkové. Tento nesmírně nebezpečný stav společnosti lze příhodně označit jako demokratický antinomismus, jehož starověkou podstatou bylo nerespektování ustálených zvyklostí (morálky) i mravních norem a jejich nahražení „přirozeným pudovým chováním“, které přináší uspokojení, radost, zisk a prospěch. …

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)