Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dne 24.února byla na Václavském náměstí č.39 odhalena pamětní deska Jana Zajíce po 51 letech – to říká o  mravním stavu naší společnosti vše. Události ČT mlčely jak 24.února, tak v den výročí upálení Jana Zajíce 25.února. Přečtěte si dopisy Jana Zajíce a jeho báseň Janu Palachovi – jsou aktuální stále!

Zajic a PalachČlánek Václava Hořejšího (molekulární imunolog) Smutné a znepokojivé výročí (LN 25.2.2020) s mezititulkem Palach a Zajíc? Hlavně si je neberme za vzor, je něco děsivého. Očekávám reakci minimálně Zajic dopisyv Dopisech redakci (mé, bohužel, jsou už roky odmítány). O tomto podivném pánovi se hovoří i v jedné diskusi na Neviditelném psu.

Tuto nemravnost můžeme doplnit reportáží v Událostech ČT 25.února Církev získala Podzámeckou zahradu v Kroměříži – památky UNESCO, ale Květnovou zahradu si stát ponechal – 350 let patřila církvi?!

Zločin na knížecím rodu Lichtenštejnů pokračuje, kdy Ústavní soud připomíná ve své argumentaci i Benešovy dekrety. To je stejné, jako by Ústavní soud SRN argumentoval Norimberskými zákony.

Zajic pametni deskaMůžeme si tak položit otázku kdo zde vlastně zvítězil a vítězí? Spravedlnost, svoboda a demokracie to rozhodně nejsou. Bývalí soudruzi a jejich pohrobci naplňují heslo „My máme čas“ a slova Jana Masaryka: „Komunismus Zajic vseje 10% ideologie a 90% taktiky“.

Mravní páteř národa se nalomila vzdáním se bez boje německým okupantům v roce 1939 - bez boje, lámání charakterů pokračovalo odevzdáním moci komunistům v roce 1948 - bez boje. Okupace z roku 1968 a následná Husáková normalizace už nadobro zlomila mravní páteř národa, který už to vzdal, jen se diví, pokud vůbec a čeká na Godota…

U pamětní desky Jana Zajíce jsem strávil asi hodinu. Lidé procházeli kolem většinou bez zájmu. Častěji se stavěli turisté ze zahraničí, kterým jsem o jeho upálení vyprávěl. Poslouchali se zájmem. Před příchodem jsem potkal několik skupin českých studentů a pozval je. Dívali se spíše udiveně a během mé přítomnosti nepřišel ani jediný…

Pamětní deska Jana Zajíce je národní kulturní památkou, stejně jako hrob Jana Palacha na Olšanech. Jeho skleněná fotografie byla nedávno poškozena. Hrob Klementa Gottwalda, vraha v „bílých rukavičkách“, alkoholika a syfilitika, poškozen nikdy nebyl, pokud vím? Mladí komunisté s Martou Semelovou jistě opět u jeho hrobu včera vzpomínali na „staré dobré časy“…

KanzelsbergerChtěl jsem navštívit knihkupectví Kanzelsberger na Václavském náměstí, naproti pamětní desce Jana Zajíce. Bylo zrušeno. Nový nájemce jistě bude nabízet novou „kulturu“, kterou je Václavské náměstí přeplněno.Stavba VN Nová budova poblíž Pomníku sv. Václava se už dostavuje a jen dokresluje obraz mravní bídy – nejen Václavského náměstí… Jan Zajíc s Janem Palachem by dnes asi zvraceli, kam až to naše země dotáhla…

Dnes už každý myslí pouze na sebe, hlavně aby se jemu nic nestalo. S pár aktivními jednotlivci si zavedený systém snadno poradí. Diskuse mezi čtyřmi stěnami nikoho neohrozí, ať už doma či v různých institucích.

Neurolog a vysokoškolský pedagog MUDr. Martin Jan Stránský (pravnuk zakladatele Lidových novin) v rozhovoru Češi jsou prohnilý národ, komunisti musí vymřít, lidstvo asi nepřežije a může za to Facebook popisuje dnešní situaci výstižně, cituji:

Zajic textyJsme na půl cesty, nejdřív za dvacet let tu může být opravdová demokracie, říká neurolog a vysokoškolský pedagog Martin Jan Stránský. Komunisté podle něj musí vymřít a jejich voliči musí změnit názor. Tvrdí, že český národ Zajic NM knihaje zakomplexovaný kvůli složité historii a rozmělňování tradic dává prostor populistům. Velmi ostře také kritizuje Facebook. Přesně popisuje, jak působí na mozek a jak nás přivede do záhuby.

Komunisté jsou skryté zlo, stříleli by nám znovu do zad, včetně předsedy Filipa, říká Stránský. Proto je podle něj klíčové, aby vymřeli, jinak tu demokracie nebude. Změnit by se ale měla taky povaha Čechů, měli bychom být víc tolerantní a mít se rádi, být pozitivnější. Jsme ale zakomplexovaný národ s vadou. Lidé mají strach a potřebují se s něčím identifikovat. Může za to i naše minulost.

Strašně by pomohl dobrý prezident, tvrdí o současné situaci Česka Stránský. Od Havla jsme ale prý měli hlavy státu, které společnost rozdělovaly a stavěly Čecha proti Čechovi. Neurolog ostře kritizuje prezidenta Zemana a zdůrazňuje, že bychom měli znát jeho zdravotní stav. Je to prý rizikový pacient a alkoholik. Jeho slovům o tom, že je zdravý, má důvody nevěřit.

Facebook je jako heroin, na mozek působí stejně a uvolňuje dopamin, popisuje Stránský. Sociální sítě podle něj vedou k hloupnutí lidstva, mění naše chování i mozek, kde se některá centra zmenšují. Ztrácíme empatii a začínáme se chovat jako počítače. Stránský upozorňuje, že právě kvůli Facebooku a dalším sítím hrozí lidstvu vyhynutí, ta hrozba je podle něj vážná a reálná a on je při pohledu do budoucnosti pesimista.

Zajic povoleniJak přesně působí Facebook na mozek a proč kvůli němu člověk může vymřít? Proč jsou dnes mladí méně šťastní a co vyroste z dnešních dětí? Kdo rozděluje českou společnost a jakou vadu má česká nátura? A proč našiZajic Palachovi situaci tolik zhoršuje globalizace a mizení rozdílů mezi lidmi?

Vládu nad lidmi převzaly miliony zákonů, ve kterých už se nikdo nevyzná, pomáhají především zločinu a zločincům, osobní odpovědnost neexistuje. Nejsou-li mravní zákony v nás, nepomohou ani miliony zákonů  mimo nás. Jen nás vzdalují od zdravého rozumu, přirozenosti, tvořivého a  radostného  života. Jediná cesta je výchova, vzdělání a osobní příklad. Buď to lidstvo ještě zvládne, nebo to za něj udělá příroda – o to větší zaplatíme cenu.

 

Jan Šinágl, 26.2.2020

* * *

Vzpomínáme 70.výročí umučení kněze Josefa Toufara 25.února 1950. Jeho vrah zemřel na svobodě 30.září 2018 ve věku 95 let…

MINISTERSTVO OBRANY VRÁTILO VYZNAMENÁNÍ GENERÁLU MILOŠI KNORROVI

Samozřejmě název země BOHEMIA, jako tomu bylo po celá staletí

Vzkazy Chammurapiho a Solóna k dnešku: Nemravné dluhy zničí dříve či později každou společnost, nebudou-li včas odpuštěny

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)