Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 03.08.2021 10:19
  Hezký den, Chtěli jsme vás informovat, že náš tým zkontroloval ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 18:38
  Vážení, jen občas plaše připomínám, že celý viroregulační ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 09:30
  Dobrý den. Předně Vám děkuji za zveřejnění mého příběhu. A ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 08:27
  Dobrý den pane Mrzílku, dovoluji si opravit malou chybičku v ...

  Read more...

   
 • 01.08.2021 10:53
  Bývalý primátor Jekatěrinburgu Jevgenij Rojzman o lidech kolem ...

  Read more...

   
 • 31.07.2021 17:37
  S návrhy na rehabilitaci vyslovil souhlas i státní zástupce JUDr.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mate slovoMáte slov s M. Jílkovou o svobodě slova, kde jsem měl tu pochybnou čest být jedním z řečníků. Můj dojem: něco tak nekonečně trapného jsem dlouho neviděl. -  Bo nemám televizi, tento pořad jsem nikdy neviděl. Teď poprvé tu na FB. To je příšerná ubohost a pokleslost, co ČT vysílá... Skákáni do řeči, urážky, neschopnost diskutovat... hnus. - 1. totálně neobjektivní moderátorka, která skákala do řeči jenom jedné straně, podsouvala své myšlenky a podobně - 2. s profesionálními politiky školenými v rétorice těžko soupeřit v debatě, obzvlášť když je moderátorka na jejich straně - 3. panu Pecinovi se bohužel nepodařilo příliš zdůraznit, že kniha je ukázkou primitivních manipulací, které je dobré znát, abychom snáze odolávali manipulacím dnešním - 4. lidovce s Bartoškem ve vedení rozhodně nevolit.

Miloš Knor: 682 838 shlédnutí!

https://www.facebook.com/tomas.pecina.5/posts/10221960309139861

Svobodu projevu příkladně pošlapala především moderátorka Jílková, kdy nedala v podstatě možnost Kamasovi a Pecinovi se „projevit svobodou projevu“. Její tatínek byl předsedou ZO KSČ v divadle Jiřího Wolkra – měl by z ní jistě i dnes radost. Svým chováním připomínala komunistické agitátory a aktivisty, místy, s prominutím, až „pavlačovou drbnu“, což je často zvýrazňováno i jejím oblečením. Odpusťme jí to, v životě nic jiného nepoznala. Jinak se ani chovat nemohla a nemůže…

Zakážeme snad také všechny propagační knihy komunistů, protože jsou stejně hnusné a odpudivé? Dějiny se opakují také proto, že je neznáme a zákazy dobových dokumentů vždy hrozí, že si stejné zopakujeme, protože nevíme. Nacistická protižidovská kniha tenkrát účelově budila a podporovala nenávist. Dnes varuje před nacismem stejně, jako jiné knihy popisují stejně účelové praktiky komunistů a které nezakazujeme.  

Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován a je nenáviděn jen proto, že nebyl komunista, na rozdíl od Lenina, Stalina, Mao Ce-tunga, Pol Pota, Kim Čong-una a dalších masových vrahů, majících na svědomí mnohem více nevinných lidí než nacismus, neodsouzených a dodnes uctívaných.

Z Pecina měla Jílková očividný respekt, proto mu dala slovo jako poslednímu a na závěr už nikoliv. Mluvil nejméně, ale řekl nejvíce. Jako jediný předvedl co je to věcná, demokratická diskuse. Kamas se nechal příliš unést emocemi, byť pochopitelnými. Na jeho místě bych při neustálém narušování jeho argumentů moderátorkou řekl: „Můžete mne prosím nechat doříci můj názor, stejně jako protistraně, nebo zde svoboda projevu platí jen pro někoho?“

Jistě jste si povšimli, jak nikdo v části o „hrníčcích“ nezmínil jména komunistických zločinců, pouze nacistických, včetně jejich „rozbíječe“ hejtmana Bernarda – i mlčení poslance Bartoška, zda bude iniciovat odstranění komunistů z Parlamentu na výzvu Kamase?

Poslanec KDU-ČSL Jan Bartoška předvedl poněkud jurodivé legislativní představy o tom, že by mělo být trestné držení závadové literatury, píše výstižně Pecina na svém Paragraphusu - https://paragraphos.pecina.cz/.

Tomský už má svůj zenit viditelně za sebou a působil dost trapně. Nechal se také unést emocemi na úkor věcnosti. Byl zcela „mimo mísu“. Jeho vysoký věk už zřejmě zanechává stopy na jeho kdysi bystrém rozumu a úsudku.  

Diváci si jistě učinili svůj názor, kdy pořadu mohli tleskat jen komunisté, neinformovaní, zmanipulovaní, či hlupáci. Veřejnoprávní ČT, i v tomto směru, už nemohla klesnout hlouběji. Dnešního dne byla podaná stížnost k Radě ČT panem Tomášem Pecinou.

 

Jan Šinágl, 28.2.2020

* * *

Dnes ČT 1 21:30 hod. „Máte slovo“: O svobodě slova – ČT už cenzuruje účastníky!

Dopis poslanci KDÚ-ČSL Janu Zakázat-i-držení Bartoškovi

Máte slovo

* * *

P.S.

Z lidového humoru:

Babička veze televizi na vozíku, potká starostu.“Kampak ji vezete babičko? Na opravu, nebo do sběru?“ Babička: „Ale kdepak, pane starosto. Už se na ní nemohu koukat. Vysílají v ní samé  blbiny, lže a zamlčuje, tak ji vezu do kostela ke zpovědi.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)