Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Připomenutí Akce "K"
út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Nebe bylo plné hvězd

Nejnovější komentáře

 • 03.04.2020 11:14
  Nechci nosit sovy do Athén, ale trochu se děsím toho, že Češi ...

  Read more...

   
 • 30.03.2020 09:22
  Za pomoc se Rusům platí podanstvím. Italie připravuje pozváním ...

  Read more...

   
 • 23.03.2020 08:42
  Vše na světě se dá zneužít dovolí-li to NEZÁJEM nezodpovědných ...

  Read more...

   
 • 22.03.2020 09:20
  Dokud se v České republice nebude promítat Sněhurka a sedm ...

  Read more...

   
 • 15.03.2020 22:43
  Správně dodal pan Šinagl na pohřbu Honzy Vyčítala. "Přejeme ti ...

  Read more...

   
 • 14.03.2020 13:44
  Ruskou gubernii už máme na Pražském hradu. Po generace lámaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nemcov BorisNa Náměstí Borise Němcova se dostavilo mnoho zástupců médií. Na Promenádu Anny Politkovské už  méně. Slavnostní akty měly skvělou atmosféru. Bohužel většina médií informuje veřejnost jen „obrázky“, místo aby Politkovska Annadoplnila podstatným – pronesenými projevy. Události ČT informovaly jako třináctou zprávou v délce 110 vteřin. Níže dvě videa s kompletním záznamem všech projevů a vystoupení skvělých písničkářů z Ruska. Zazpívali dvě známé písně Vladimíra Vysockého. V projevech bylo naznačeno, že za smrtí Borise Němcova (poblíž sídla FSB Ljublanky) a Anny Politkovské (v chodbě domu kde bydlela v den Putinových narozenin), stojí čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, osobní přítel presidenta Putina. Níže připomínám otřesný dokument Odvrácená strana světa o zločinech ruské armády v Čecensku. Veřejnoprávní ČT ho odvysílala pouze jednou. Po stížnosti ruské ambasády už dokument neopakovala a v iVysílání ČT není přístupný. Proto jsem ho umístil na svůj YuTube kanál, kdy mi vedení ČT nebylo schopno sdělit důvod. Je tam dodnes a doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Otřesný dokument „Odvrácená strana světa“ vysílán veřejnoprávní ČT jen jednou…?!

Namesti Borise NemcovaÚčast veřejnosti byla slušná, kdy ne každý měl odvahu přijít. Z politiků jsem zahlédl pouze europoslance Pospíšila a senátora Czernina. Překvapilo, že nepřišel předseda ODS Fiala a další zástupci pravicových stran? ÚčastPromenáda Anny Politkovske PČR byla „nadstandardní“, nicméně jednoho provokatéra nezvládla. Neustále pískal a vykřikoval. Na moji výzvu, aby PČR konala se k němu jen dostavila a nechala ho dále vykřikovat. Později mi sdělila, že je to jeho právo na svobodu projevu. Když jsem jim řekl, že tedy může jít k mikrofonu a vystoupit v rámci svobody projevu, už mlčeli. Svoboda projevu má své hranice. Končí tam, kde začíná svoboda druhého. Když jsem pořádal demonstrace na Hradčanském náměstí, které narušovali mladí komunisté, na mé vyzvání PČR vždy reagovala, mladí komunisté zmlkli, nebo odešli.

Z ruské ambasády ani z Pražského hradu se nikdo nedostavil. Rusko má nyní možnost „recipročně“ přejmenovat náměstí či ulici před českou ambasádou v Moskvě např. na Náměstí Klementa Gottwalda. Mohlo by tak,  v rámci své dnešní politiky a ctění tradic, pokračovat v uctívání komunistických vrahů a zločinců…    

 

Jan Šinágl, 29.2.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)