Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KVH Majdan panel 090320Před šesti lety proběhla na Ukrajině krvavá Revoluce důstojnosti. Nakolik se země i bývalí revolucionáři proměnili? A co zbylo z revolučních ideálů? Jak prožitek revoluce a  dlouhotrvající válečný stav zemi spojuje či naopak rozděluje? Co dál s agresivním Ruskem? A jak jsou vlastně ukrajinské události vnímány českou veřejností? Máme něco společného? Hovoří elitní čeští novináři a novinářky, kteří nejenže byli před šesti lety „u toho“, ale dodnes Ukrajinu ostře sledují.

Vystoupili David Stulík, Jefim Fištejn, Josef Pazderka a Jakub Szántó. Novinářce Petře Procházkové zakázalo účast vedení Deníku „N“, kvůli koronaviru. Moderoval Petr Vizina.

Pořídil jsem zvukový záznam debaty až do mého předčasného odchodu kvůli dopravnímu spojení. Z mého pohledu byly nejhodnotnější názory a postřehy Jefima Fištejna. Doplnil jsem je svým příspěvkem na téma médií (od 59:25 hod.) Už na odchodu, bez zvukového záznamu, jsem vyslechl postřehy pana Fištejna o ukrajinské a ruské mentalitě. Ukrajinci upřednostňují osobní svobodu, Rusové stát a prezidenta. Ukrajinec vyjmenuje nanejvýš sedm oligarchů, kteří mají určitý kmenový původ. Rusko jich má stovky, napojené vždy na Putina. Ukrajinci nikdy nepřipustí, aby je opět ovládlo Rusko.

Ve svém příspěvku na téma médií jsem připomněl mé pozvání do pořadu ČT Máte slovo v roce 2014, které bylo na poslední chvíli zrušeno, pro „nedostatek židlí“. Právě v den vysílání jsem zveřejnil informace od jednoho profesora university z Ukrajiny o ruských stoperech. Znal jsem ho roky. Druhé téma byl dokument Odvrácená strana světa o zločinech Ruské armády v Čečensku Člověka v tísni. Po prvním vysílání na ČT zavolala ruská ambasáda, opakování se nekonalo, v iVysílání ČT není dokument dodnes přístupný. Po půlročním dopisování s právním oddělením ČT jsem jej umístil na svůj YouTube kanál – je tam dodnes. Třetí téma byla výstava Čečna konečné řešení, kterou mi přivezl její autor pan Adam Borowski z EP v Bruselu, kde byla na druhý den po vernisáži zakázána.  

Výstavy se uspořádaly v sedmi městech: Praha-Emauzy (25.8.2008), Praha–Suchdol (19.10.2008), Karlovy Vary (6.11.2008), Knihovna Václava Havla (17.11.2008), Hořovice (7.1.2009), UK Praha (19.1.2009) a v Žebráku (31.3.2009). Vernisáže výstavy v Knihovně Václava Havla se zúčastnil i president Václav Havel. Čtyři jsem uspořádal sám, tři (Emauzy, Suchdol a KVH) jsem zapůjčil, samozřejmě zdarma.

Připomněl jsem i válečné drama USA Bestie (omlouvám se, nikoliv Kanady, jak jsem uvedl v KVH) o Rusech v Afganistánu z roku 1988. Pokoušel jsem se část filmu umístit na svůj YouTube kanál, několikrát jsem byl nucen „trailer“ zkrátit než byl akceptován. Nakonec se podařilo. Právě jsem se pokoušel najít odkaz, už jsem ho nenašel…

Nestihl jsem také připomenout rozhovor se Šmuelem Barem „Robot, který čte islamisty“, (LN 16.2.2019), ředitele izraelské firmy, která vyvinula software na vyhledávání zločinců na sociálních sítích podle obsahu a smyslu vět. S češtinou mají problém, kvůli její komplikovanosti, ale hlavně s ochranou osobních údajů, které daleko více chrání zločince, než slušné občany. I v tomto ohledu je naše svoboda neustále omezována, tedy i práce médií, kdy z ní mnohem více profituje zločin, než ochrana soukromí, kvůli které byl vytvořen….

 

Jan Šinágl, 12. 3. 2020

* * *

„Sprostí, zchytralí a zákeřní dokáží i bezpráví povýšit na právo.“

… „Něco je zkaženého ve státě dánském“ – praví Shakespearův Hamlet a tento jeho výrok platí i v naší současnosti. Právo bylo důsledně „odmravněno“, spravedlnost označena za přežitek minulosti, zkažené jsou mravy i mezilidské vztahy a celá naše společnost zcyničtěla, zesobečtěla a odlidštila se. Mnohdy ani v rodině spolu lidé nemluví, stále hledí na televizi anebo do počítače, tabletu nebo mobilního telefonu a nesednou si spolu ani ke stolu, aby si alespoň na chvilku v klidu popovídali. Mírou lidské „kvality“ už není poctivé, slušné, ohleduplné a spravedlivé chování, ale majetek, postavení a moc, které zákonitě provázejí nejen drzost, bezohlednost, bezcitnost, chamtivost, rozmařilost, zpupnost, hulvátství a arogance, ale i nutkavé myšlenky (tj. něco říci anebo vykonat) a s nimi spojené i těžké sny. https://www.sinagl.cz/z-korespondence/8704-kolik-toho-clovek-snese.html

* * *

„Moderní marketing je založen na principu „nejnovější“ a „nejvíc“. Dva největší velikáni posledních 100 let Einstein a Hawking řekli, že je to technologie, která doslova zničí lidstvo. Nemysleli třeba nukleární zbraně, ale závislost na technologiích. Nejvíce je ohrožena naše schopnost být humanitní.“

MUDr. Martin Jan Stránský: Mobily připravují mozek o humanitu (LN, 16.2.2019)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.14 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #1 Jan Šinagl 2020-03-12 13:38
To že se mluvilo v KVH o ruské povaze, to je velmi důležité. Protože, spousta lidí se domnívá, že s Rusy je možné se domluvit, když se chováme rozumně a vstřícně.

Ale tomu tak není. S Rusy je možné se domluvit když se chováte tak JAK SI TO RUSOVÉ PŘEJÍ. Jinak ne.

Dokud ten rozdíl Čechům nebudeme neustále opakovat budou si myslet, že Rusové jsou jako my Evropané. Nejsou u nich vládne od nejstarší historie vždy jen jedna osoba s absolutní mocí. Chán, kníže, car, první tajemník, president.

Absolutní moc v Evropě skončila v době co britský král musel začít uznávat PRÁVO, k čemuž ho donutila tamější šlechta. Dříve právo uznávalo krále, protože byl "od Boha". Proto králové a královny v Evropě jsou pouze zastřešením více politických stran, které v parlamentě rozhodují a hlasují. Králům pouze premiér oznamuje rozhodnutí.

Ruská duma není žádný parlament. Je to pucflek současné hlavy státu, která má absolutní moc.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)