Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 03.08.2021 10:19
  Hezký den, Chtěli jsme vás informovat, že náš tým zkontroloval ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 18:38
  Vážení, jen občas plaše připomínám, že celý viroregulační ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 09:30
  Dobrý den. Předně Vám děkuji za zveřejnění mého příběhu. A ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 08:27
  Dobrý den pane Mrzílku, dovoluji si opravit malou chybičku v ...

  Read more...

   
 • 01.08.2021 10:53
  Bývalý primátor Jekatěrinburgu Jevgenij Rojzman o lidech kolem ...

  Read more...

   
 • 31.07.2021 17:37
  S návrhy na rehabilitaci vyslovil souhlas i státní zástupce JUDr.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MU Zebrak KV 170320

Aktualizováno 18.3.2020: Po dvou dnech od zjištění nákazy občana koronavirem, dnes městský rozhlas sdělil konečně tuto informaci i občanům. Na webu města byla původní, viditelná  informace starosty ze dne 17.března, umístěna pod neviditelný link, kde je jí nutno vyhledat v rubrice „všechny dokumenty“. Přibyla informace i v angličtině –„Nevstupovat na radnici bez roušky“ (chybí slovo „please“). Občana země hovořícího anglicky jsem na radnici ještě nepotkal, mnohem více hovořících německy. Zřejmě se týká zástupců zahraničních firem z průmyslové zóny. Jsme v Evropě a je skvělé, že radnice může poskytovat informace i v anglickém jazyce. Občané děkují. J.Š.

***

Dnes, 17.března, jsem se v trafice dozvěděl o prvním případu v našem městě. Má jít o mladého muže, který se vrátil z lyžování v zahraničí. Místní rozhlas nic nehlásí, vyjma zrušení programu Kulturního domu…

Okamžitě  jsem zašel na radnici. V neúřední den bylo zavřeno. Pouze na dveřích nalepeno (viz. vlevo) oznámení o omezení provozu MÚ. Na http://www.zebrak.cz/ jsem toto oznámení nalezl už společně s oznámením o nakažení žebráckého občana koronavirem. Zavolal jsem starostovi Mgr. Davidu Havlíkovi  s dotazem  proč tuto závažnou událost nehlásí místní rozhlas? Odpověděl mi, že to na  webu města stačí a lidem bez internetu, tedy hlavně důchodcům, to sdělí příbuzní. Kde se nakažený občan nachází nevěděl, pouze, zná jeho jméno, ale nemůže mi ho z důvodů GDPR sdělit.

Nemyslím si, že by oznámení místním rozhlasem vzbudilo paniku, ale naopak přispělo k větší opatrnosti obyvatel města. Ani si nemyslím, že by zveřejnění jména nakaženého vzbudilo nenávist. Zdravotníci  mohou zjistit  s kým se nakažený setkal, ale nemají nikdy jistotu, zda si na všechny nakažený vzpomněl. Ta by byla mnohem větší, kdyby občané znali jméno nakaženého. Ochrana soukromých údajů je tak postavena výše, než akutní ohrožení lidského života. Něco je hodně špatně!     

Jednoho důchodce jsem dnes potkal při nakupování. Nic nevěděl a neměl roušku. Zeptal se mne, kde se dá koupit? Kolik takových důchodců asi chodí po Žebráku nic netuše? Pořídil jsem si včas 10 roušek a budu je nosit sebou. Pokud tohoto důchodce příště potkám, daruji mu ji.

Odmítnutí vyhlásit tuto závažnou zprávu starostou města městským rozhlasem a nevylepení plakátu na dveřích radnice o tomto nebezpečí, ohrožující obyvatelstvo města, považuji za skandální a flagrantní selhání, které zvyšuje riziko nakažení dalších občanů. Naštěstí „občanský rozhlas“ je vždy spolehlivý a nepochybně bude celé město brzy znát i jméno nakaženého občana. Zdravý rozum si vždy najde cestu k řešení – i bez „pomoci“ GDPR.

 

Jan Šinágl, 17.3.2020

* * *

Žebrák: průmyslové haly podporujeme a hokejovou halu ne? ...

Otakar Volman ze Žebráku *6.8.1878 † 30.8.1964

Starosta Žebráku Mgr. Daniel Havlík je osobně zodpovědný za spáchání zločinu na přírodě

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.13 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)