Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT se omlouvaDne 14. března vysílala ČT film z roku 1993 Noc rozhodnutí o dr. Emilu Háchovi. Film nebude opakován a v iVysílání ČT není dostupný, přestože se jedná o produkci veřejnoprávní ČT. Stejného dne byl vysílán film z roku 1999 Protentokrát o tom, jak se opravdu žilo za protektorátu. Také nebude opakován, není dostupný. Přitom je také z produkce ČT.

Roky jsem vedl korespondenci s právním oddělením ČT ve věci několika filmů, dokumentů a pořadů. Pokud byly z produkce ČT byly většinou s poděkováním za upozornění veřejnosti zpřístupněny. Otřesný dokument Odvrácená strana světa zpřístupněn nebyl, ačkoliv měl být. Zde zasáhla ruská ambasáda. Dal jsem jej na svůj YouTube kanál poté, co se ČT odmlčela. Nežalovala mne.

Dokument Na další štaci o protektorátní kinematografii a národní cti, je další z řady. Musel jsem si ho objednat s podpisem smlouvy, kde se zavazuji, že ho nebudu šířit.

Hřbitov pro cizince, o likvidaci pilotů RAF v poválečném Československu, má jinou variantu. Po korespondenci ČT film zpřístupnila před pár lety. Právě jsem zjistil, že už je opět znepřístupněn!

Zajímavé je, že se to týká velmi kvalitní, kritické, nezávislé tvorby, připomínající naši minulost a věci, které nerada slyší levice či různí „národovci“, žijící v mylných představách o české statečnosti, morální síle a nesmiřitelném boji za pravdu – při vší úctě k našim skutečným hrdinům. Většinou zaplatili vlastní smrtí, skončili v komunistických kriminálech, nebo stihli včas opustit rodnou zemi před zločinným komunistickým systémem. Filmy o nacistických zločinech takto znepřístupňovány nejsou.

Dnes už by se takové filmy nenatočily jako v devadesátých letech. Mimochodem měl být natočen i film o Gustavu Husákovi v hlavní roli s Miroslavem Donutilem, který měsíce kvůli roli hubl. Točit se nebude…

Prostě někdo se stará, náhoda to není, ale systém. Je to forma cenzury, která je Ústavou ČR zakázána. Mocenský a Ideologický boj pokračuje ve skryté formě.

Ve věci jsem napsal stížnost Radě ČT i stížnost generálnímu řediteli. S odpověďmi budete seznámeni. Žádné iluze se nedělám, ale časy se mění – i ty věčné, jen je třeba přestat být pasivními ovčany a stát se občany aktivními.

 

Jan Šinágl, 18.3.2020

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.40 (15 Votes)
Share

Komentáře   

-10 #1 Jan Šinagl 2020-03-22 09:20
Dokud se v České republice nebude promítat Sněhurka a sedm trpaslíků tak často jako Mrazík, ve zdejší demokracii nevěřím.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)