Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Koronavirus II„Vše co dospělo vrcholu, je blízko zániku. Jakmile se spotřebují zdroje vzrůstu, blíží se rychle konec.“ Seneca

* * *

Koronavirus  znásilnil imunitní systém a jeho fungování. Nový druh války vyžaduje nové „generály, taktiku a strategii“, které se musíme učit za pochodu.

Situace je mnohem vážnější, než si běžní lidé mohou představit. Nepochybně vlády vyspělých zemí jsou dobře informovány tajnými zprávami epidemiologů, jejichž zveřejnění by způsobilo nezvladatelnou paniku. Musí postupovat obezřetně, aby postupně připravovali obyvatelstvo na horší časy a koronavirus se zvládl s co nejmenšími ztrátami, resp. zabránit ještě mnohem větším.

Ve Švýcarsku mobilizuje armáda. Začala její největší mobilizace od II. světové války. Vojáci jsou svoláváni během několika hodin pomocí SMS na pomoc zdravotnictví a starým lidem. Byla přijata drastická opatření pro veřejný a soukromý život, který byl doslova „převrácen naruby“. Zatím nabízí mezi 2000 a 3000 příslušníky lékařských jednotek: čtyři nemocniční prapory, čtyři zdravotnické setniny a dopravní a přepravní prapory. To je vše, co vojáci armády mohou nabídnout. I rekruti se učí pečovat o nemocné.

SRN zastavila provoz automobilek, včetně dodavatelů, celosvětově, páteře své ekonomiky, která je součástí páteře i naší. SRN, Francie a Itálie blokují dovoz zdravotnické pomoci do Švýcarska. Nedivme se. V krizi a ve válce je vždy „košile bližší než kabát“. SRN očekává v nejbližších měsících možný nárůst až na 10.000.000 nakažených! Bavorsko příkladem – nekompromisní zákaz vycházení.

Vláda ČR by měla omezit tiskové konference a vydávat jen zásadní informace a pokyny. Prezident Zeman zcela selhal, nejen obsahem projevu, ale i vysíláním svého projevu pouze jednou TV stanicí, kdy má být vysíláno všemi. Nadosobní projev je mu zcela cizí. Slova britské královny Alžběty od něho očekávat nelze. Stejně zklamal předseda Senátu Vystrčil, který vyčítá vládě co vše udělala špatně – proč jí to tedy neřekl sám včas?! Bude zase za měsíc říkat co dnes vláda udělala špatně? Žádná bitva se nedá vyhrát, velí-li moc generálů.

Je třeba vyčlenit nejen části nemocnic, ale celé samostatné infekční nemocnice. Každým dnem prodlení narůstá riziko zbytečné smrti mnoha našich spoluobčanů, včetně lékařů, sester a záchranářů. Koronavirus ještě neudeřil s plnou silou. Je lepší reagovat preventivně - i přehnaně, než být později bezmocným a poraženým.

Vláda by měla jednat jen s několika nejschopnějšími epidemiology a závěry urychleně realizovat týmy podřízených, bez dalších zbytečných diskuzí. Ne, aby všichni řešili vše a nic se nevyřešilo, resp. jen „hasit“ požáry, kterým se včas nepředešlo a ztrácet čas pořádáním zbytečných tiskových konferencí.  

Čeká nás bitva a současně šance radikálně změnit své životy - s návratem zdravého rozumu, kterým bezbřehý konzum není. Příroda nám vyslala jasný signál!

 

Jan Šinágl, 20.3.2020

* * *

Petice na podporu MUDr. Soni Pekové, PhD. - nový rozhovor o koronaviru (kompletní verze)

Aktuální stav koronaviru ve světě – PRÁVĚ TEĎ!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)