Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Před 7 lety jsem byl mafií „pohřben“, nemám nic, nejsem nikdo, na mém „hrobě“ slaví politická prostituce, lidská špína a STRACH… a právě já, který více nejsem, než jsem, Vás volám: nemlčte!, překonejte svůj strach!, nenechte se zneužívat!, neposluhujte! ...

Nenašel se dosud jediný občan zákonodárce, který by prezidenta a premiéra veřejně vyzval, aby se jako představitelé svobodné země důrazně ohradili proti nehoráznostem Ruska ve věci pomníku maršála Koněva. Ve vyspělých, nezávislých zemích, jednají vysocí představitelé země okamžitě. Naše  země a její občané jsou Ruskem uráženi, včetně jejích nejvyšších představitelů. Opět před celým světem presentujeme svoji ustrašenost, nedostatek odvahy a sebevědomí. Je jimi „promořena“ celá naše společnost, že už se toto nenormální chování stává standardem „normálního“.

V jednom dokumentu, tuším francouzské TV, byl záběr z tiskové konference Putina a německé kancléřky Merkelové. Bez obalu řekla svůj názor na vraždu Anny Politkovské a anexi Krymu. Putin reagoval tím, že na následné posezení s kancléřkou zajistil přítomnost svého černého psa. Věděl, že kancléřka má strach z psů. Pes se v klidu prošel a sedl si poblíž kancléřky. Situaci zvládla mistrně. Pohled Putina byl nezapomenutelný.  

Rusové uznávali a uznávají vždy jen sílu. Vzpomínáme 10 let od tragédie ve Smolensku. Rusko dodnes Polsku, přes opakované žádosti, nevydalo vrak letadla. Nabízí se jediné vysvětlení, trosky letadla vykazují stopy po výbuchu na palubě, který měl za následek likvidaci nejvyšších politických představitelů Polska.

Mimochodem když byly v Praze přemístěny sochy Woodrowa Wilsona a Winstona Churchilla tak, aby byly méně vidět, nikdo neprotestoval – ani velvyslanectví USA a Velké Británie.

Dopis z Polska (28.10.2010): Zahynul polský president a šest generálů NATO – Tusk, přítel Putina, na palubě chyběl. Na pohřbu polského presidenta chyběli vysocí představitelé EU, NATO a mnoha evropských zemí. Médii  prosazované tvrzení o chybě pilotů vytvořila ruská vláda již několik desítek minut po katastrofě. Stenogramy se záznamy černých skříněk, které, jak několikrát informovaly noviny „Nasz Dziennik“, jsou nekompletní, a co je vysoce pravděpodobné – jsou  zmanipulovány. Uváděny také jsou výpovědi rodin obětí. Ty poukazují, že např. protokoly z pitvy tělesných ostatků s jistotou byly dány ke „korekturám“. Proč místo katastrofy vůbec nebylo po více než šest měsíců zabezpečeno? 

I dnes je nám Polsko příkladem v jeho boji o nezávislost justice, která je, stejně jako česká, těžce paralyzována komunistickým dědictvím. Je paradoxem, že eurokomisařka Věra Jourová je v čele kritiky polského soudnictví. Díky české justici neskončila ve vězení a kde skončil nevinný člověk.

Ke slovům ing. arch. Marka Řičáře, není ani dnes co dodat!

„Kdo mlčí ke zločinu, stává se jeho spojencem… a kdo se jednou ohne, už zůstane ohnutý do konce života. Moji předkové zločinu neposluhovali, ať už to byl zločin nacistický nebo komunistický, a ani já se neohnu před zločinným SYSTÉMEM, který svou moc staví na zneužívání zákona, justice a policie pro potřeby korupční mafie a na strachu a poslušnosti lidí. Proto budu bojovat až do úplného konce a nemůžu nikdy akceptovat „trest“ za něco, co jsem nespáchal a spáchat nemohl. Nemůžu po 7 letech, které mně a mojí rodině vzal SYSTÉM, přistoupit na falešnou hru na spravedlnost a právo a stát se figurkou ve hře mocných. Před 7 lety jsem byl mafií „pohřben“, nemám nic, nejsem nikdo, na mém „hrobě“ slaví politická prostituce, lidská špína a STRACH… a právě já, který více nejsem, než jsem, Vás volám: nemlčte!, překonejte svůj strach!, nenechte se zneužívat!, neposluhujte!, pomozte!“

https://www.sinagl.cz/postrehy-a-komentare/4204-otrese-ceskou-republikou-kauza-ricar-jako-s-usa-kauza-watergate.html#comment-9986

 

Jan Šinágl, 11.4.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.25 (16 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #7 Jan Šinagl 2020-04-23 08:08
Ruský establishment NIKDY NEPŘIPUSTÍ žít se Západem v míru. Vrozená potřeba moci.

K. Mrzílek
-6 #6 Jan Šinagl 2020-04-21 12:51
Nepsal jsem o uprchlících z Ruska. K destabilizaci Středního východu v době uprchlické krize přispělo hlavně Rusko. Ostatně ze zločinného Ruska utíká stále více lidí, ti co ještě mohou. Chudí, staří a nemocní budou trpět dále...
-4 #5 Dalibor Plaček 2020-04-21 11:11
[quote name="Jan Šinagl"]"Nechte Putina a jeho mužiky žít..."? Bude tak moci zajišťovat další přísun uprchlíků a oslabovat EU. * Ale fuj, z Ruska k nám jde minimum uprchlíků, a pokud UK je Rusko tak snad více, ale jsou to Evropané, běloši a lidé dělní. Horší je řízená migrace z Afriky a sousedních států a tam se dá mluvit o obsazování území ale těžko o pracovní síle.
-6 #4 Jan Šinagl 2020-04-21 09:05
"Nechte Putina a jeho mužiky žít..."? Bude tak moci zajišťovat další přísun uprchlíků a oslabovat EU.

hlidacipes.org/.../
-5 #3 Dalibor Plaček 2020-04-20 21:21
Vážení, nechte je na pokoji včetně jejich politiky, morálky a uctívaní vládců. Je to jejich svět a my jej nemusíme chápat a snaha je předělat je marná. Jako příklad uvedu Kadáfího nebo Hussaina. Mají-měli své zvyklosti, občas nějakou skupinu vyvraždili, vládli tvrdě a nekompromisně jak je v kraji zvykem, ale jinak tam byl klid a nás se to vlastně netýkalo. Po zásahu z venčí tam dnes válčí každý s každým a je to nekonečný boj a už se nás to sakra týká, viz fronty uprchlíků, mezinárodní pomoc a vydírání za finanční podporu jejich bídy. Tak že nechte Putina a jeho mužiky žít, a výklad historie je jen dočasný folklor.
-8 #2 Jan Šinagl 2020-04-12 12:52
V Rusku vládne moc, teprve potom rozum.

A moudrost je za horizontem.

K.Mrzílek
-9 #1 Jan Šinagl 2020-04-11 11:39
Když moc převládá nad rozumem.

Arm. gen. Petr Pavel to řekl Rusům i naším představitelům jasně.

Prezident Miloš Zeman mlčí. Premiér Andrej Babiš radí lidem, jak mají jíst párek a pít pivo. A přitom právě teď by se oba měli rozhodně postavit a vydat ostré prohlášení směrem k Rusku.

Rusové zahájili vyšetřování přesunu sochy maršála Koněva v Praze. Chtějí Čechy vyšetřovat, soudit a trestat. Prezident a premiér se za lidi této země opět nepostavili. A přitom stačilo pár jasných vět. Jak měli oba reagovat, ukázal generál Petr Pavel.

Stručně, jasně a důrazně. „Socha maršála Koněva není majetkem RF. Byla vztyčena v r. 1980. Nevztahuje se na ni dohoda o ochraně válečných hrobů a památníků. Ruské zákony platí v Rusku. ČR je suverénní zemí a má teď důležitější věci na práci než zvyšování popularity MO Šojgu“, napsal Petr Pavel na Twitteru a dodal: „Pomník nikdo nezboural, sochu nezničil. Byla přemístěna do depozitu muzea a stane se součástí jiné expozice. Co je na tom hanebného? Roli a oběti sovětských vojáků při osvobození Československa nikdo nezpochybňuje a jejich památníkům je věnována řádná péče a úcta.“

Na informaci o tom, že Rusové budou vyšetřovat, kdo za přesun sochy může, už reagovala například šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ta Rusům vzkázala: „Jděte se bodnout.“

České ministerstvo zahraničí už uvedlo, že vyšetřování je nepřípustné a příslušné ruské zákony nebudou podle české diplomacie v Česku vymahatelné.

Vybral K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)