Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Exekucni koncentracni taborVeřejná dražba byla stanovena na 19.5.2020. V domě bydlím, proto by se dražba konat neměla, vzhledem k novým opatřením Parlamentu ČR. Detail dražby a dražební vyhláška.

Nález Ustavního soudu ČR ze dne 13.6.2016 sp. zn. I. US 50/03, kde je jasně definováno, že z obecního hlediska je na místě připomenout, že Ustavní soud ve své konstantní judikatuře již mnohokrát prokázal, že netoleruje orgánům veřejné moci a především obecním soudům přepjatě formalistický postup řízení za použití v podstatě sofistikovaného odůvodňování zjevné nespravedlnosti.

V mém případě obecní soudy tento Nález Ústavního soudu ČR nerespektují už roky. Právo na ochranu soukromí a dobré pověsti má nejvyšší prioritu i když se jedná o věřejně známé osoby a jejichž soukromí a pověst je známa celé zemi z hromadných médií. Zveřejňováním známých informací, hodnotících soudů a faktů podložených důkazy (které si přečte zlomek  lidí ve srovnání s hromadnými médii) způsobuji takové „škody“, že mám přijít o veškerý majetek a skončit na ulici jako bezdomovec. Je to v principu stejné, jako kdyby mne žaloval vrah, že jsem zveřejnil, že je vrahem a ohrozil tak jeho soukromí a dobrou pověst…

Nyní visí dražební vyhláška na nástěnce obecního úřadu v Žebráku, kdy neinformovaný nabude dojmu jaký jsem asi „zločinec a podvodník“. Proto jsem na všechny nástěnky ve městě umístil dva články: „Šinágl“ a „Nepoctivost se vyplácí, aneb ze života lepší společnosti“ – viz odkazy níže. Příjemně mne překvapilo mne, že ze 14 kopií článků  nebyla ani jedna dosud odstraněna.

Na obecní nástence jsou bydliště anonymizována, na dražební vyhlášce soudního exekutora Mgr. Jana Beneše nikoliv. Nepřekvapuje proto, že ze zabavení movitého majetku nepořídil zřejmě videozáznam jak mu ukládá zákon. Neumožnil mi ho ani shlédnout. Kontrolní orgány si ho nevyžádaly (PČR, MsP, ČEK, jmenovací sous OS Praha-západ a exekuční soud OS Beroun). Cizí osoby se tak pohybovali v mém domě bez jakékoliv nezávislé kontroly a dohledu. Věděly, že nejsem doma, nepočkaly, vypáčily zámek a odnesli si hlavně počítače a pár rodinných památek za cca 10.000,-Kč, při „dluhu“ za svobodu slova a pravdu cca 800.000,-Kč.

Další žaloba Agentury MM na moji osobu má být projednávána u OS Beroun 17.června, tuším už třetí od roku 2010. Proč neusilovat o „dobrou pověst“, když to tolik vynáší a česká justice to umožňuje, kdy se „kasíruje“ i za přílišnou délku řízení, která je účelově způsobována žalobci. Obávám se, že kdybych vlastnil sídliště, tak přijdu časem i o něj, pokud bych žil dostatečně dlouho…

Žalobcům nestačí soudy, nevynechali ani stížnosti a podněty na PČR, FÚ, sponzory Sodales Solonis z.s. Kdo tu koho tedy pronásleduje a ohrožuje? Jedna strana zveřejňuje pravdu za kterou je postihovaná, druhá hledá podvodné jednání, které nenachází, přitom je mezi ní osoba opakovaně porušující zákony. Způsobila škody za stamiliony, sama se nachází v exekuci cca 20.000.000,-Kč, žije si blahobytně a nikdo to neřeší. Je nemocná více česká justice, policie, nebo žalobci? Obávám se, že  léčby mají zapotřebí všechny subjekty.    

Neuvěřitelné, kolik jsem dostal poštou nabídek na „vyřešení“ exekuce, včetně telefonátů a osobních návštěv. Po vysvětlení byla většina zděšena neuvěřitelným příběhem a už se více neohlásili. Na názoru na Agenturu MM jsme se, kupodivu, vždy shodli. Nevalnou pověst Agentury MM zná tedy kdekdo, mne neznali. Zvláštní jak mohu tolik ohrožovat pověst někoho, když mne obyčejní lidé neznají?

Za svobodu slova, projevu a práva veřejnosti na informace platím, jako důchodce, nejvyšší cenu v České republice – média mlčí. Vnímám to jako potvrzení potřebnosti mé třicetileté práce pro svobodu a demokracii – zdarma!    

 

Jan Šinágl, 13.4.2020

* * *

9. výročí založení Sodales Solonis z.s. a 1. výročí exekuce za svobodu slova

Kategorie: Helena Vondráčková: Nepoctivost se vyplácí aneb Ze života lepší společnosti

Respekt ke kause Šinágl

Životopis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.18 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)