Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MS zaklad 150520Za pronájem pozemku, jakoby šlo o komerční pronájem?! Navíc Společnost pro obnovu Mariánského sloupu dostala pokutu 150.000,-Kč za nepovolenou veřejnou sbírku?! Stačilo, abyMS ruze detailněkdo ohlásil plakátek na staveništi, který o ní informoval…

Společnost pro obnovu Mariánského sloupu - musí za zábor na Staroměstském náměstí zaplatit milion korun. Spolek přitom sloup v hodnotě několika milionů městu daruje. Sochař Petr Váňa věří, že se s vedením Prahy domluví. Poplatek za zábor bude uhrazen po částech, a to v první splátce 202 300 korun a dvakrát po 421 840 korunách. První splátku už společnost uhradila. Na další bude sbírat peníze od mecenášů svého projektu….

Připomínám, že po svržení Mariánského sloupu se vydali ničitelé na Karlův most, kde chtěli do Vltavy shodit všechny sochy ve svém „svatém nadšení“. V tom už jim bylo zabráněno. Následně byla uspořádána celonárodní sbírka na obnovu Mariánského sloupu. Vybralo se 100.000,-Kč. Stavební povolení už tehdy Magistrát nevydal…

Mimochodem odpůrci se při zahájení prací také našli, ale pár jich protestovalo pouze zpočátku.

Termín znovuodhalení Mariánského sloupu byl zkrácen o jeden měsíc na 15.srpna, na den křesťanského svátku Nanebevzetí Panny Marie.

MS pohledHistorik Petr Blažek chystá vydat ke znovupostavení Mariánského sloupu knihu o jeho historii. Bylo by dobré, kdyby obsahovala i archivní, dobové dokumenty, hlavně co vše zaznělo při projevech řečníků  při odhalení základního kamene, postavení a při jeho vysvěcení.

Sám jsem oslovil Národní archiv, Vídeňský archiv, bohužel bezvýsledně. Neumím si představit, že by žádné archivní dokumenty neexistovaly k tak významné události? Nelze ani vyloučit něčí zájem je neuveřejnit? Možné je také to, že leží někde dosud neobjeveny a čekají na svého objevitele?  

Věřme, že se naplní proroctví, které říká, že v Čechách bude dobře, až bude obnoven Mariánský sloup. Pravdou je, že po jeho zničení nastaly převážně krušné časy…

MS Braunerova 150520Piráti Mariánský sloup v lásce nemají, ale odpusťme jim to – mají na to mládí. Více se můžete dozvědět na www.marianskysloup.info.

Přejme Společnosti pro obnovu Mariánského sloupu, sochaři Petru Váňovi a jeho spolupracovníkům mnoho zdaru a Božího požehnání.

Lidí, kteří tvoří nezištně hodnotné pro druhé, nebude nikdy dost. Především takoví pomáhají posouvat zemi kupředu. Bez udržování duchovních hodnot se každá společnost dříve či později rozloží a rozpadne.

 

Jan Šinágl, 17.5.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)