Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

JAB Narodni soud Kusova 2015In the article SUMMARY you can read the fate of the great Czechoslovak entrepreneur and patriot.

Page 45: „From the defence of Jan A. Bata's associate Jan Udržal, slandered in Red Law: "He laughs today at those times when, as an immature student, he considered communism to be the way to the salvation of mankind and therefore belonged among them. - So did I. Today, however, communism is no longer the party of progress, but of the reddest backwardness. We do not stand for a situation where every 20 years the leading heads in the state must be shot - as soon as they come to their senses."

Pg. 50: "Unless the interchange of goods, money, and men between states is freed, there must necessarily be a wholesale exchange of bombs and shrapnel, prisoners and death."

Pg. 51: "This state is our home. We have it by the labor, love, and blood of our fathers, and we are bound to maintain and improve it for our children."

"To work to overcome geographical smallness by the greatness of our labor. To build so that our country will allow for the great efficiency of the Bohemian man and still be able to support the increments. And to govern ourselves in such a way that the Czech man feels himself a responsible citizen who seeks first duty and then right. Above all, however, the duty to perform to the best of one's ability in every profession and in every place...

I am not worried about the future of this nation. It will be glorious. And it will earn it with its own hands and woolly heads - in work and by work."

***

The 90th anniversary of the tragic death of Tomáš Bat'a without public media interest?!

J.Š. 19.7.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)