Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Justice neni muj typSlopne dva nevinniDr. Robert Cholensky: "Mr. Witness, how many jobs did you hold before you became a prosecutor?": Retired prosecutor JUDr. Leo Foltýn: Trained as an auto mechanic, then officer's school, followed by the ministry, back to civilian profession, dispatcher for ČSAD, head of transport, then return to the civil service, deputy chairman of the city, completed law studies, left in December 1990, was approached as a lawyer in a company, became deputy, then approached by the judiciary, was to start as a judge in waiting, three prosecutors left for judgeships, there was no vacancy, recommended to the CSA Brno in 1993, then 10 years at the OSZ and then at the KSZ.

Today the Czech justice system needs such people - he can solve "banal things" only by telephone, today he does not know, he does not remember, only when it is not essential, his memory serves him well! Foltýn, a "poor" pensioner, was not ashamed to ask for reimbursement of expenses as a witness, apparently he had saved little and had a low pension... At the end, David Šimon gave a great speech, telling Foltýn what he deserved. I responded by calling for Foltýn to apologise to both convicts for stealing 11 years of their lives. The judge again reprimanded me and warned me of disqualification from the hearing. Fortunately, my apology was enough. I only said what the horrified public present thought. They had witnessed an injustice reminiscent of the 1950s...

JUDGE Robert Fremr could not offer similar "qualifications". He was a judge of the International Criminal Court for 20 years. He was unlucky not to have trained as an auto mechanic...

Full Article in Czech>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)