Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hess Alexander Jiří Railich 2018Czechoslovakia. The army was determined to make extreme sacrifices in the event of war, but the politicians decided otherwise. The airmen were not given the opportunity to engage the enemy in direct combat and, like all Czechoslovak soldiers, had to submit to the Munich decision. To fight the decision the airmen could only resort to helpless rage.

To the most difficult order of his life, Maj. Hess, as a disciplined soldier, submitted with great self-denial, but as a Czech patriot he took a completely irreconcilable position towards the occupation. It was not a reason for him to break his oath of office, since its fulfilment could not be enforced in any way at that time: ,, ...March 1939... We boarded in the corridor of the barracks building for the last time," recalls one of his subordinates, who, like Hess, soon found his way into the foreign resistance.

"We were standing like stone statues when the squadron commander, Maj. Hess took over the reports. He stepped forward and his words faded into the distance, and we all came to life as he said with a stir: " ...and I believe, knowing you as I do and seeing you here before me, that we will all soon come together again to fight our enemy - as we swore to do. I believe that, we, the airmen, have not yet lost our fight... '"

"The participation of Czechoslovak airmen in the battle for England... will one day be a most precious boast for England and for us, which we shall carry confidently in our memory and of which we can be ever and justly proud," Hess himself would later write.

Full Article in Czech>

***

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)