Bulletin č. 46/2017

Tento e-mail obsahuje obrázky a grafiku, jestliže je nevidíte, prohlédněte si je v prohlížeči.
pondělí 25. březen 2019

Zeman je nemocny stařec a kolaborant. Měli by ho soudit za velezradu

Rozpad osobnosti sleduje u prezidenta Miloše Zemana europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. Pobouřily ho jeho výroky na jednání Rady Evropy minulý týden. Hlava státu na nich anexi Krymu k Rusku prohlásila za hotovou záležitost. Štětina zpochybňuje prezidentovo zdraví, mluví o kolaboraci a na stole by se podle něj měla objevit i senátní žaloba na hlavu státu za velezradu. Na základě čeho obhajuje takto krajní instrument? Jak velkou roli v Evropské unii hrají proruští politici? A proč v souvislosti s Bruselem hovoří o eurokomunismu? Podívejte se na rozhovor. Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět ZDE.


Číst dál

Havlíčkův Brod 11.11.2017: Uctění památky plk. Vladimíra Chadalíka, hrdiny z 21.srpna 1968 – v symbolický „Den válečných veteránů“

Chadalik Radomir„Národ, který není ochoten umřít za svoji svobodu, nemá na ni právo.“ – „Dnes pocit národní hrdosti a odpovědnosti za národ, byť z hlediska sebezničení, jeHB 1 50 1968 pametni medaile 111117 nulový.“ – „To je náš odkaz budoucím generacím.“

Byl to výjimečný večer o výjimečném člověku. Stojí za to poslechnout si celý zvukový záznam, doplněný třemi videi. Na POZVÁNCE si můžete přečíst program. Moderoval i komentoval Jan Schneider, redaktor LN.

Mladý historik Petr Tvrdý (od 3:30 min.) promluvil skvěle. Začal citací Vladimíra Vysockého: „Jsou věci, které se nesluší říkat v sedě“, kdy připomenul neskutečný příběh plk. Vladimíra Chadalíka. Po něm promluvil vojenský historik Daniel Povolný (od 19:50 min.), který připomněl dobu a co vše se odehrávalo na území ČSSR v době okupace vojsky Varšavského paktu. Vystoupení bývalého vojenského prokurátora JUDr. Miroslava Kříženeckého (od 40:40 min) bylo velmi zajímavé, stejně jako informace Jana Schneidera o tom, co se dělo v Německu a jak důkladně pracovaly jeho tajné služby (od 59 min.). Stojí za poslech citace z německých dokumentů a výpovědi plk. Chadalíka, které jen potvrzují jeho skvělý charakter a vlastenectví. „Porušil rozkaz, ale splnil přísahu“, jak na závěr připomněl plk. Miroslav Havelka. Jeho čin naplňoval tzv. „špagátovou kvalifikaci“: důstojník, letadlo, cizina. Na místě natáčela po dva dny TV Barrandov, která odvysílala dvě krátké reportáže v hlavních večerních zprávách 10 a 11.listopadu.

Hovoří manželka plk. Vladimíra Chadalíka paní Alena Chadalíková


Číst dál

Tak tohle je síla! Ať žijí čestní atamani Trump, Putin, Nazarbajev, Lukašenko, Schröder a spol.

Lienz masakrTo se nedá ani VYMYSLET! Jára Cimrman je břídil. K dokonalosti tomu chybí Zeman na koni. Genocida zbytku  kozáků, přeživších genocidu Trockého, Lenina, Stalina, Dzeržinského a Sverdlova současnými  kreativními kágébáky.


Číst dál

"Nemáme pro Vás místo." Odcházím bez zášti, tvrdí elitní generál Žižka, vyhozený z generálního štábu Armády České republiky

Zizka MiroslavDen 11.listopad 2017 -  SVĚTOVÝ DEN VETERÁNŮ - a obrovská ostuda Armády České republiky. Pro skvělého generála po službě v NATO není místo v AČR,Becvar Miroslav zato generál „důchodce“ je posílán na prestižní vojenské školy do USA ke zděšení Američanů, kteří to navíc platí?! – „Ještě jednou říkám - odcházím bez zášti a hořkosti. Mrzí mě snad jen to, že jsem se o konci své kariéry v armádě dozvěděl až z tisku. Respektive, že náčelník generálního štábu podepsal příslušný výnos, o němž bychom měli spolu teprve mluvit.“ J.Š.

"Náčelník generálního štábu Josef Bečvář se tak rozhodl a já jeho stanovisko jako voják respektuji. Takhle to zkrátka chodí," říká generál Miroslav Žižka, který ČR donedávna zastupoval při velení NATO Bruselu. Jeho překvapivé vyřazení z nejvyššího velení české armády v 53 letech pro "nadbytečnost" vyvolává v politických i diplomatických kruzích silnou kritiku. Žižka po svém odchodu poskytl Aktuálně.cz jako jedinému českému médiu exkluzivní rozhovor.


Číst dál

EMAUZY 10-11.11.2017: Populismus v Evropě a obranyschopná demokracie

EMAUZY 1 111117Bohužel jsem neměl čas. Zúčastnil jsem se pouze sobotního programu – panelu „Jazyk populismu v politice a médiích“. Ani na diskusi jsem neměl čas (akce v Emauzy 2 media paneliste 111117Havlíčkově Brodu o plk. Vladimíru Chadalíkovi v symbolický Světový den veteránů).

Pořídil jsem zvukový záznam z vystoupení Václava Moravce, Erika Táberyho a Jacquese Rupnika. Moderoval Radko Kubičko. Zajímavé postřehy, ale v podstatě jen teoretizování s výjimkou kauzy Čapí hnízdo, kdy jsem se už neudržel a vykřikl „Už dost Čapího hnízda“ se kterým začal přicházet moderátor. Oceňuji, že už se k tomuto tématu poté nevrátil. Na druhé straně je pravda, že praktické příklady často vypoví více, než jen pouhé teoretizování. Co by jsem v diskusi připomenul jako praktické příklady?


Číst dál

Památník obětí Stalinova teroru v Moskvě

Pomnik Stalinovi obetiV pondělí byla v Moskvě odhalena "stěna smutku" na památku oběti stalinského teroru. 30 metrů stinných postav z bronzu. Šest metrů vysoká. Akce se zúčastnil i prezident Putin. Zadal památník v roce 2015, na jehož koncepci spolupracovali umělci, politici Kremlu a aktivisté za lidská práva.

Kritika aktivistů za lidská práva

Historička Irina Scherbakowa, která pracuje pro ruskou organizace pro lidská práva "Memorial", chválí iniciativu ruské vlády, nicméně kritizuje, že neříká své stanovisko dostatečně jasně. V německém rozhlase „Kultur“ Scherbakowa řekl, že „správná diskuse může proběhnout pouze tehdy, pokud se uzná, že lidská práva byla porušena tím nejhorším možným způsobem. Nestačí pouze postavit památník, ale je třeba konečně Stalinův komunistický režim označit i právně jako zločinecký. Ale to se dosud nestalo,“ říká Sherbakowa.


Číst dál

Justiční zločin páchaný na Milanu Bajcárovi na pokračování…?!

Yustitia… Nyní je můj spis 24T158/2007 od 3.11.2017 na Vrchním státním zastupitelství v Praze, kde jej pod sp.zn.:  VZZ 6009/2017, na podnět Nejvyššího státního zastupitelství - Senat Bajcar odpoved 041217přímo na podnět pana JUDr. Pavla Zemana, prověřuje státní zástupce JUDr. Ladislav Letko. Má prověřit především zákonitost jmenování soudkyně Postulkové, která zastávala post předsedkyně senátu v předmětném trestním řízení, kdy já, ale především i několik fundovaných právních zástupců, jsme přesvědčeni o tom, že došlo k fatálnímu a vědomému pochybení, a to soudce Podlešáka, při jejím jmenování, které bylo v rozporu se zákonem o soudech a soudcích. Bohužel, nemohu se ubránit dojmu, že justiční mafie funguje opravdu dokonale a za všech okolností, a to proto, když se o osobě tohoto spis prověřujícího státní zástupce JUDr. Ladislava Letka z VSZ v Praze dočtu, že byl namočen v obří korupční kauze s Grigárkem a Rampulou viz. článek "Státní zástupce „Terminátor“ Letko prý zametal kauzy pod koberec" ... 

 


Číst dál

Tomáš Hradílek není sám

Hradilek Zeman 2017Tomáš Hradílek od první­ho listopadu drží hladov­ku, aby přiměl preziden­ta Miloše Zemana ke zrušení ohlášené kandidatury. Legendár­ní moravský disident, jeden z mluvčích Charty 77, má cuk­rovku a sedmdesát dva let. Od prvního dne protestu ztratil přes pět kilo váhy. Sám přiznává, že netuší, co takový zásah s jeho or­ganismem udělá. Hradílek není muž laciných gest, za svoje rozhodnutí vždycky v životě ručil. Toto už znamená, že vidí věc ne­smírně vážnou.

Zeman, se kterým se zná ještě z revolučních politických časů, ho nesmírně zklamal, jeho zahra­ničněpolitické působení a směřování země ho zděsilo. „Myslím si, že jeho další volební období by bylo katastrofou (...) Blíží se sté výročí vzniku samostatného Československa a představa, že bychom měli v čele naší země Miloše Zemana, je pro mě ne­myslitelná. Jsem schopen a ocho­ten to dotáhnout až do konce a klidně i ukončit svůj život,“ řekl novinářům.


Číst dál

Presidentská volba a Nahlaš extremistu

… Poněkud jednodušší je otázka, co s kandidátkami v případě, že se přikloníme ke druhému výkladu. Tam je situace zřejmá: zákonodárce tím, že poskytl podporu více kandidátům, porušil zákon, a neplatné proto budou všechny kandidátky touto vadou postižené. - Seznam je v tuto chvíli (9. listopadu v 5.36 hod.) nepřístupný, a zmizel i link na liště. Jak mrzuté! …


Číst dál

Alexandr Dubček jako kariérista a poslušný „aparatčik“ KSČ a Moskvy

Dubcek AlexandrVčera vyšly dva výstižné postřehy čtenářů LN v rubrice Dopisy redakci – viz příloha vpravo. K tématu připomínám můj článek z prosince 2016 Kurt a Alexandr, který bezcharakternost a zbabělost Alexandra Dubčeka doplňuje – cituji: LN DR 2 Dubcek 091117

… Pán prezident Havel na salzburgskom festivale povedal: „Domnienka, že i možno beztrestne preklučkovať hlstórlu a prepísať vlastný životopis, patrí k tradičným stredoeurópskym omylom. Ak sa nlekto o to pokúša, škodl sebe i  svojim spoluobčanom, pretože niet plnej slobody tam, kda nie |e daný prlechod plnej pravdy“. …

… Prosím pána prezidenta, aby sa pozrel okolo seba a poukážem len na |eden případ. Koho navrhol. aby stál po jeho boku, keď sa uchádzal o priazeň Slovákov pred prezidentskou volbou? Pána doktora soclálnych vied Alexandra Dubčeka v rokoch totality komunistické strany, súdruha, prvého tajemníka KSS (1962-1968) a prvého tajomnlka KSC (1968-1960).


Číst dál

Fontes Rerum 7.11.2017: 100 let od Velké říjnové socialistické revoluce – Jaké poučení pro nás plyne z této události?

FR 100 VRSR panel 071117Debata proběhla od 17:00 hod. v Klubu techniků na Novotného lávce 5, Praha 1. Vystoupili: Jiří Dolejš poslanec, ekonom, místopředseda KSČM, Jan Kavan politik,FR 100 VRSR citaty 071117 publicista, Jan Kuklík historik, děkan Právnické fakulty UK, Jiří Schwarz ekonom, Centrum ekonomických a tržních analýz, moderoval člen družstva FONTES RERUM Jan Mládek.

Nesporně zajímavé vystoupení panelistů i následná diskuse. Děkan právnické fakulty UK Jan Kuklík zaujal dvojsmyslným výrokem: „Nedopusťme, aby revoluční myšlenky překryly miliony obětí“. Věřme, že měl na mysli oběti a ne myšlenky. Další jeho výrok: „Lid je zdroj veškeré moci“, dodal jsem spontánně „a nemoci“. Jiří Schwarz: „Sociální spravedlnost je chimerický pojem“, souhlasím. Zaznělo: „Rusko vyhrálo díky násilné industrializaci“, musel jsem připomenout válečnou pomoc USA a Velké Británie. Mým připomenutím Jana Antonína Bati jsem pochopitelně vyprovokoval komunistu Jiřího Dolejše, zejména poznámkou, že se k realizaci Komunistického manifestu Karla Marxe mnohem více přiblížila firma Baťa, než komunisté. Neuvěřitelné, jak mnozí stále věří komunistickým bludům o vystěhování našeho národa do Brazílie. Komunisté za 100 let ukázali hlavně to, že umí okrádat a likvidovat miliony nevinných a schopných lidí. Úspěšná ideologie je především otázkou dobrých mravů, především jejích lídrů, stejně jako u úspěšné firmy. Jan Kavan na adresu Hnutí ANO: „Byl bych rád, kdyby hlavní protagonisté neuspěli – bez revoluce.“ ZDE je zvukový záznam vystoupení panelistů – ZDE diskuse, vystoupil jsem jako první. Potěšilo mne, že se za mnou sedícím nejmladším účastníkům cca dvěma patnáctiletým studentům, mé vystoupení líbilo.


Číst dál

Čínská špionáž u českého výrobce baterií. Zapadá do strategie Pekingu stahovat „domů“ nové technologie

„Přišli s českými i čínskými právníky, šli jsme do provozu, kladli nám řadu otázek, odlákávali naši pozornost a v jednu chvíli čínský profesor strčil ruku do boxu, nabral si vzorek a strčil si ho do kapsy svého parádního obleku. Naštěstí jsme ho chytili přímo u toho.“

Slibný český projekt nového druhu velkokapacitních baterií HE3DA zaujal Čínu natolik, že se patentovanou unikátní technologii pokusili údajní čínští investoři ukrást.

Čínská snaha získávat pro sebe nové technologie v oboru baterií a ukládání elektrické energie je v posledních letech patrná. Pokus o nestandardní ovládnutí čínským investorem pocítila nedávno i rozvíjející se česká firma HE3DA.


Číst dál

Stížnost na vedoucí správy OSZ Beroun pro pomluvu

Podávám tímto k Vašim rukám stížnost na paní Hanu Koubíkovou-Klinderovou, vedoucí správy OSZ Beroun za její údajné tvrzení ohledně mé osoby na portálu TN NOVA ze dne 11.7.2012: "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci".


Číst dál

... Text vkládejte sem, nadpisy nastavujte jako "Nadpis 2" ...

Nemáte dále zájem o Bulletin? ODHLÁSIT
Powered by AcyMailing