Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Angyalossy a HD„Je-li tu takto nepochybně o koňskou délku vyprofilovaná osobnost, potom jakékoliv jiné jmenování je signálem o zpolitizování funkce předsedy Nejvyššího soudu.“ JUDr. Iva Brožová, bývaláFremr Robert předsedkyně NS.

Porovnejme životopis Petra Angyalossyho se životopisem Roberta Fremra. Angyalossy: Omezená publikační činnost, milovník Harley-Davidson, znalost cizích řečí neuváděna, práva vystudoval dálkově, pracoval v dělnických, technických a administrativních profesích, zda byl členem KSČ se neuvádí. Původně chtěl být popelářem i zmrzlinářem. Jeho vzorem je Otakar Motejl o jehož temné minulosti zřejmě nic neví… Fremr: soudce Mezinárodního trestního tribunálu pro Rwandu. V roce 2011 zvolen soudcem Mezinárodního trestního soudu na období 2012–2021. V roce 2018 zvolen jeho prvním místopředsedou. Na druhé straně se nemůže chlubit členstvím v KSČ od října do listopadu 1989.

Prezident Zeman tak dal přednost provinciálnímu, neznámému soudci před soudcem s mezinárodními zkušenostmi, malé neznámé osobnosti před mezinárodně respektovanou. Opět nás i na tomto poli oddaluje od Evropy.

Jen s výraznými, nezávislými osobnostmi se můžeme posunout dopředu, s těmi opačnými jen dozadu zpět na východ. Prezident svoji volbou dokázal, že životopisy kandidátů studoval mnohem více ideologicky, než odborně.

Zeman je jako Hitler?Lang loni v dubnu reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet. Lang se dnes hájil tím, že jeho vyjádření bylo myšleno v nadsázce a neměl v úmyslu někoho instruovat k fyzické likvidaci prezidenta, pouze k jeho odstranění z politického života. Řekl, že poté, co prezident se zdaněním náhrad souhlasil, chtěl udělat něco, "co by bylo vidět a čeho by si každý všiml". Svým vyjádřením Lang podle svých slov naplnil svoje právo na svobodu projevu, Zemanovi a poslancům se prý omlouvat nehodlá. …

Prezident Zeman svým chováním trvale porušuje demokratické principy a zásady. Stále více a troufaleji svým jednáním připomíná komunistické praktiky. Současně ale nabízí možnost české politické scéně, aby dokázala, zda je skutečně demokratická, nebo poslušná jako kdysi strany tzv. Národní fronty. Druhou variantu demokratičtí voliči jistě nepodporují. Zachová se parlament zbaběle, nebo využije svých pravomocí a zabrání Zemanovi v trvalém zneužívání funkce a ohrožování zájmů země? Zpolitizování justice je přímým útokem na její nezávislost a na demokracii!

Prezident Zeman svými postoji uráží občany. Slova ostuda a hanba nezná. Bude ostudou a hanbou politiků i občanů, pokud budou k hanebnému chování prezidenta nadále mlčet. Za následky mohou potom poděkovat sami sobě. Rozhoduje se, zda budeme součástí západní Evropy, nebo skončíme opět pod východním vlivem se všemi dopady.

Stát vydá na podporu spolků na obranu země 275.000.000,-Kč. Při „bojechtivosti“ obyvatelstva lze o smysluplnosti projektu pochybovat. Spíše to připomíná skrytý pokus o obnovení novodobých „Lidových milicí. Zkorumpované úřady se již postarají o to, aby peníze dostali ti praví, resp. leví…

Mimochodem přítel prezidenta Zemana Putin si zajistil beztrestnost v návrhu změny nové ruské ústavy dodatkem o trestné nestíhatelnosti prezidenta po skončení jeho mandátu. Že by měl špatné svědomí…?!

 

Jan Šinágl, 22.5.2020

* * *

Jsme opět ve fázi jako v letech 1945-1948?!

Zapomenutá výročí 19. května: Benešovy dekrety, Buffalo Bill, Fidel Castro – Jan Urban a Robert Šlachta

Občané Tchajwanu a Hongkongu jsou nám příkladem

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-05-26 13:57
Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

Povolnost.

Nejen že politika zasahuje do soudního systému. Ale český soudní systém se tomu nebrání. Tento systém si nechá do soudnictví českými politiky zasahovat. Nebrání se.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)