Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 05.08.2020 09:28
  Dlouhé vyprávění právníka Sokola nemůže znejistit skutečnost ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Angyalossy a HD„Je-li tu takto nepochybně o koňskou délku vyprofilovaná osobnost, potom jakékoliv jiné jmenování je signálem o zpolitizování funkce předsedy Nejvyššího soudu.“ JUDr. Iva Brožová, bývaláFremr Robert předsedkyně NS.

Porovnejme životopis Petra Angyalossyho se životopisem Roberta Fremra. Angyalossy: Omezená publikační činnost, milovník Harley-Davidson, znalost cizích řečí neuváděna, práva vystudoval dálkově, pracoval v dělnických, technických a administrativních profesích, zda byl členem KSČ se neuvádí. Původně chtěl být popelářem i zmrzlinářem. Jeho vzorem je Otakar Motejl o jehož temné minulosti zřejmě nic neví… Fremr: soudce Mezinárodního trestního tribunálu pro Rwandu. V roce 2011 zvolen soudcem Mezinárodního trestního soudu na období 2012–2021. V roce 2018 zvolen jeho prvním místopředsedou. Na druhé straně se nemůže chlubit členstvím v KSČ od října do listopadu 1989.

Prezident Zeman tak dal přednost provinciálnímu, neznámému soudci před soudcem s mezinárodními zkušenostmi, malé neznámé osobnosti před mezinárodně respektovanou. Opět nás i na tomto poli oddaluje od Evropy.

Jen s výraznými, nezávislými osobnostmi se můžeme posunout dopředu, s těmi opačnými jen dozadu zpět na východ. Prezident svoji volbou dokázal, že životopisy kandidátů studoval mnohem více ideologicky, než odborně.

Zeman je jako Hitler?Lang loni v dubnu reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet. Lang se dnes hájil tím, že jeho vyjádření bylo myšleno v nadsázce a neměl v úmyslu někoho instruovat k fyzické likvidaci prezidenta, pouze k jeho odstranění z politického života. Řekl, že poté, co prezident se zdaněním náhrad souhlasil, chtěl udělat něco, "co by bylo vidět a čeho by si každý všiml". Svým vyjádřením Lang podle svých slov naplnil svoje právo na svobodu projevu, Zemanovi a poslancům se prý omlouvat nehodlá. …

Prezident Zeman svým chováním trvale porušuje demokratické principy a zásady. Stále více a troufaleji svým jednáním připomíná komunistické praktiky. Současně ale nabízí možnost české politické scéně, aby dokázala, zda je skutečně demokratická, nebo poslušná jako kdysi strany tzv. Národní fronty. Druhou variantu demokratičtí voliči jistě nepodporují. Zachová se parlament zbaběle, nebo využije svých pravomocí a zabrání Zemanovi v trvalém zneužívání funkce a ohrožování zájmů země? Zpolitizování justice je přímým útokem na její nezávislost a na demokracii!

Prezident Zeman svými postoji uráží občany. Slova ostuda a hanba nezná. Bude ostudou a hanbou politiků i občanů, pokud budou k hanebnému chování prezidenta nadále mlčet. Za následky mohou potom poděkovat sami sobě. Rozhoduje se, zda budeme součástí západní Evropy, nebo skončíme opět pod východním vlivem se všemi dopady.

Stát vydá na podporu spolků na obranu země 275.000.000,-Kč. Při „bojechtivosti“ obyvatelstva lze o smysluplnosti projektu pochybovat. Spíše to připomíná skrytý pokus o obnovení novodobých „Lidových milicí. Zkorumpované úřady se již postarají o to, aby peníze dostali ti praví, resp. leví…

Mimochodem přítel prezidenta Zemana Putin si zajistil beztrestnost v návrhu změny nové ruské ústavy dodatkem o trestné nestíhatelnosti prezidenta po skončení jeho mandátu. Že by měl špatné svědomí…?!

 

Jan Šinágl, 22.5.2020

* * *

Jsme opět ve fázi jako v letech 1945-1948?!

Zapomenutá výročí 19. května: Benešovy dekrety, Buffalo Bill, Fidel Castro – Jan Urban a Robert Šlachta

Občané Tchajwanu a Hongkongu jsou nám příkladem

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-05-26 13:57
Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

Povolnost.

Nejen že politika zasahuje do soudního systému. Ale český soudní systém se tomu nebrání. Tento systém si nechá do soudnictví českými politiky zasahovat. Nebrání se.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)