Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.09.2021 17:58
  O latenci, skrytosti virů se moc nemluví. Zakotví se v organismu ...

  Read more...

   
 • 19.09.2021 15:45
  Odkazuji na SPC, což je obsáhlejší než příbalové letáky ...

  Read more...

   
 • 17.09.2021 13:49
  Když už i Česká televize zpochybňuje pravdivost „tečky za ...

  Read more...

   
 • 16.09.2021 13:50
  5 X NE ! Fašistická PROPAGANDA funguje na jednom principu ...

  Read more...

   
 • 14.09.2021 08:09
  Aktuální průzkumy k volbám prokazují, že je vyvíjen velký ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 16:48
  Vážený pane Šinágl, nemohu než souhlasit s Vašimi mě zaslanými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stehlík: „Vlasovci Prahu neosvobodili. Je to historie přikrytá balastem lží a nesmyslů.“ - Je zajímavé, že rozhovor s historikem Stehlíkem na TV Seznam se držel tak nestandardně dlouho na první stránce?

* * *

Mouřenín? Obávám se, že ano. Roky jsem si plk. Eduarda Stehlíka vážil za jeho práci a postoje, naposledy v ÚSTR. Nyní už působí zcela jinak po jmenování ředitelem Památníku Lidice. Je dalším z dlouhé řady, kteří neobstáli a přizpůsobili se situaci. Nesoudím, pouze konstatuji. Ne každý obstojí ve skutečné zkoušce života, charakteru a morálky, která teprve potvrdí opravdovost toho co dělal dříve.

Mají být slyšeny obě strany, říká historik Stehlík. Ano, když 75 let byla slyšena jen jedna strana a jedna pravda. Vlasovci se mohli, byť jen dočasně zachránit útěkem na západ. Vyhověli prosbě Prahy a o tuto možnost přišli. Praha nebyla osvobozena Vlasovci, jen pomohli? Nepřímo tak tvrdí, že Prahu osvobodili hlavně Pražané a že tomu odpovídají i ztráty. Pochopitelně, že špatně vyzbrojení a nezkušení civilisté mají větší ztráty než vyzbrojení a vycvičení vojáci. O nacisty propuštěné české rodině se dvěma dětmi v předvečer likvidace Lidic se nehovoří. Děti se nenašly ani po roce 1989 ani žádné další stopy v archivech? To považuje za závažné i historik Vojtěch Kincl. Zmizeli snad nepohodlní svědci? Po vyhnání českých Němců zmizelo 3397 obcí a měst. Mimochodem v Letech zahynulo více lidí než v Lidicích.

 „1. divize ROA pana generála Buňačenka Prahu neosvobodila, nýbrž zachránila!“ píše jeden z diskutujících pod rozhovorem. Sám Stehlík říká, že Vlasovci používali i ukořistěné ruské tanky, ale už nedodává, že v tom chaosu mohli být vnímáni i jako ruští osvoboditelé. Rozhovor je pouze nepřerušovaný monolog bránící stále stejnou „pravdu“. Žádná diskuze, moderátor je „hodný“, rozhovor je správně česky pohodový a v ničem nepřínosný, kdy se opakují známé mantry. Vítězové tak pokračují v psaní historie ve staronovém vydání. Historie je měnitelná, dějiny zůstávají.

 

Jan Šinágl, 30.5.2020

* * *

8. a 9. května 1945 v Praze padlo 23 rudoarmějců – na Olšanech je 500 pomníků rudoarmějců. Vlasovců padlo, nebo bylo popraveno Rudou armádou v Praze 450 až 500…

KVH 11.2.2020: Pravda o Lidicích stále zamlčovaná…

Co mají společného Lidice, Osvětim a Lety? Strach ze zveřejnění celé pravdy ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2020-06-25 08:55
Pravda a lež se nesnášejí...

Veškerá „pravda“ stojí v medializaci.

Dokud demokracie budou sto zveřejňovat pravdu dle skutečnosti a z archivů a podle ní žít, do té doby se budou odlišovat od totalitních režimů, které si svoje pravdy a vzory vytvářejí podle potřeb představitelů státu.

K.Mrzílek
-6 #1 Jan Šinagl 2020-05-30 10:44
Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou.

Pane plukovníku Stehlíku.

Ruská osvobozovací armáda ROA Prahu sice neosvobodila, ale její příslušníci bojovali a umírali za její svobodu.

Velmi jsem si Vás vážil.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)