Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sandor AndorKdyž tvrdí, že agent, který  přiletěl, aby poškodil naše občany je pouze smyšlenka či hra? –(V letech 1972–1980 studoval na československých vojenských školách, a studium ukončil ziskem titulu Ing. Rychle postupoval ve velitelských a štábních funkcích, od roku 1986 působil v generálním štábu Československé lidové armády. Pozn. J.Š.)

Vzpomeňme „přátele“ disidenta Litviněnka,  Dmitrije a  Andreje Lugového, kteří po příletu do Londýna při přátelském setkání namíchali mu do čaje radioaktivní polonium, jehož dávku později lékaři ohodnotili jako kdyby byl vystaven dvojité dávce radioaktivity v epicentru Černobylu. Už po jedné takové dávce nikdo nepřežil.  Litviňěnko neměl šanci.  Jeho vnitřnosti se pozvolna rozložily. Poprvé však tento kandidát smrt byl zasažen radioaktivitou-zevnitř.

Podobně v předvolební kampani byl otráven presidentský kandidát Viktor Juščenko, kterého se rakouským a britským lékařům podařilo zachránit.

Pane Šándore tito „kamarádi“ nebo dokonce prima kluci přijeli a svoji práci vykonali.

 

K.Mrzílek, 3. 6. 2020

P.S.

Nemohu se zbavit dojmu, že pan generál Andor Šándor vystupuje v médiích jako mluvčí tzv. „šedé zóny“ a pomáhá sofistikovaně k potřebné manipulaci veřejnosti ve prospěch Ruska a Číny, tedy i proti zájmům naší země a jejího obyvatelstva. Jeden mediální expert je obecně na závažnou problematiku  málo a ohrožuje objektivitu sdělovaného. Podobně používá ČT Kalouska, jako mediálního zástupce Sněmovny za opozici, či stále stejné historiky. Cituji z Wikipedie:

V letech 1972–1980 studoval na československých vojenských školách, a studium ukončil ziskem titulu Ing. Rychle postupoval ve velitelských a štábních funkcích, od roku 1986 působil v generálním štábu Československé lidové armády.[3] V postupu pokračoval i po sametové revoluci, v letech 2001 a 2002 byl náčelníkem Vojenské zpravodajské služby, vojenské rozvědky, jež byla později začleněna do Vojenského zpravodajství. Od roku 2003 působí jako poradce a analytik v oblasti bezpečnosti. má smluvně zajištěnou odměnu ve výši 2 500 Kč za hodinu práce, odpovídající cenám nejprestižnějších auditorských a poradenských firem. Při cca 50 odpracovaných hodinách za měsíc tak Šándor inkasuje v průměru 125 tisíc bez DPH. Do konce roku 2016 mu bylo vyplaceno 3,5 miliónu korun bez DPH. Dle expertů z branže je Šándorova smlouva neobvyklá; byla totiž uzavřena na dobu neurčitou a chybí v ní jakékoliv konkrétní zadání. Dle DPP jsou předmětem smlouvy „poradenské služby a odborné konzultace v oblasti bezpečnostní politiky a realizace bezpečnostních opatření“. S ohledem na její citlivou povahu byla smlouva signována bez jakéhokoliv výběrového řízení. Konkrétní výstupy Šándorova poradenství odmítl DPP sdělit. Sám Šándor řekl, že se aktuálně podílí na kategorizaci bezpečnosti stanic metra. Je členem pracovní skupiny, která k tomu účelu vznikla z popudu ministra vnitra Milana Chovance.

Kdo mohl dělat vojenskou karieru v době tuhé Husákovi normalizace a pokračovat v ní po roce 1989, nemůže být důvěryhodnou osobou. Obávám se, že by BIS měla mapovat i jeho dnešní činnost. Na druhé straně  co je v dnešní době „čisté“, kdy je vše nadějné okamžitě infiltrováno, aby „vláda špíny“ mohla pokračovat? Pohrobci totality slouží stále sobě na účet občanů a jejich budoucnosti. Jsou stále troufalejší.

Jan Masaryk: „Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky“ – pro udržení korýtek a koryt za každou cenu. Kdo si zde z koho dělá srandu, resp. blbce?!

J.Š.

* * *

Stal se z historika Eduarda Stehlíka mouřenín?

Zrůdnosti české justice a policie vyplouvají na povrch

ARMÁDA ČESKÉ REPUBLIKY NENÍ BOJESCHOPNÁ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.22 (9 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #3 Jan Šinagl 2020-06-08 13:09
Pan Šándor nikdy nebojoval, zato Petr Pavel nasazoval v bojích život. Chtěl být vojákem a také se jím stal. Pokud bychom chtěli použít výraz "čučkař", tak ho svým životem mnohem více naplňuje ten první.
+1 #2 Zdeněk 2020-06-08 08:38
Souhlasím, že kdo mohl dělat vojenskou kariéru v době tuhé Husákovi normalizace a pokračovat v ní po roce 1989, nemůže být důvěryhodnou osobou.
Platí to především o generálu Petru Pavlovi a nikoliv o Šándorovi, který ty čučkaře z BIS nazývá naprosto správně - diletanti.
-9 #1 Jan Šinagl 2020-06-05 07:40
Pan Šándor se mě jeví jako člověk, který všecko zná, všecko ví. O všem dovede mluvit přesvědčivě. Nejeví se mě jako osoba srovnatelná s gen. Šedivým.

KM

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)