Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 18:07
  V ruce meč a v hlavě jasno. Prohlášení čínského prvního ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 16:54
  Kristine ztratila rok života v naději, že bude na ambasádě ...

  Read more...

   
 • 22.09.2020 15:55
  Srdecne pozdravy, zaujal mne Vas clanek k nove strategii EU v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ vyhnani 1945Vojenský historik plk. Eduard Stehlík měl 28.7.2020 rozhovor na ČRo Vltava (45 min.). Neubránil jsem se dojmu, jakoby šlo o další PR v souvislosti s jeho kandidaturou do Senátu. V textu k videu chybí několik závažných informací, které na videu zazněly, ale jen okrajově a opatrně, ačkoliv jde o zásadní témata.

Od 36  min. připomíná krátce Švédské šance a od 36 min. stejně krátce vyhnání Němců. Uznává jak se SRN příkladně vyrovnala s vyrovnáním se se zločiny nacismu, ale že my jsme to s komunistickými zločiny nedokázali dodnes se bojí naplno říci, resp. jen opatrně naznačuje. O prokázaném udavačství mezi obyvateli Lidic ani slovo – Lidice musí být dokonalé, příkladné a nezpochybnitelnů.

Alespoň přiznává, že jsme měli zločinům na českých Němcích zabránit. Byli čs. občany, protože platnost Mnichovské dohoda byla zrušena, tedy i jejich z velké části vnucené říšské občanství, tedy vyhnali jsme v rozporu s čs. právem i právem mezinárodním vlastní obyvatelstvo! S touto genocidou etnika jsme se dodnes nedokázali vypořádat. Je stále populistickými a nemravnými politiky využíváno k získávání „politických bodů“.

Že byl Jan Žižka největší vojevůdce všech dob? Neměly by také jeho sochy být zbourány a filmy přetočeny, kdy se husitská vojska chovaly častokrát jako bandy lupičů a lapků?!

Zástává se českých vojáků v Afganistánu. Už neřekne, že pro většinu z nich jsou motivací peníze, kdy i o získání místa se vede neférový boj, resp. kvete korupce (osobně mi o poměrech vyprávěl jeden „žoldák“ po návratu z Afganistánu). Pochybuji, že by se našlo dost vojáků, kdyby byly nasazeni v rámci služby v AČR, ale bez velké finanční motivace. Jen na okraj – v Rusku byli vojáci do Rudé armády nahnáni, na Západě jdou vojáci do války z přesvědčení, znají cenu svobody.

Zvěrečná poznámka o legionářích, kteří v Rusku nekradli a nepostavili si bohatou Legiobanku za nakradené zlato a diamanty, kdy bylo vše řádně a „do rublu“ spočítáno a předáno Rudoarmějcům,  obstojí jen u naivních a neinformovaných čtenářů. Sám Alois Rašín legionářům Legionabku záviděl a  její finanční jistotu jako ministr financí (asi „korunka ke korunce“ od ligionářů a občanů, jako při stavbě Národního divadla, na kterou nejvíce přispěli rakouský císař, česká a německá šlechta a národ takřka nic).  

Admirál Kolčak byl legionáři vydán na smrt Rudoarmějcům, aby si zajistili bezproblémový odjezd domů. Jeho poslední slova před popravou byla: „Českije sabakí“ (čeští psi). Více k tématu v knize Jozefa Kalvody Genese Československa.

Jak říkal Jaroslav Hašek: „Dějiny už máme, nyní zbývá napsat historii.“ Tu, jak známo, píší vítězové a jejich „historici“…

Pořad končí odkazem na americkou píseň, při jejímž začátku rozhovor skončil, stejně jako písnička, kterou by si divák jistě rád poslechl celou. Totalitní manýry se nám vracejí, nepozorovaně, pozvolna, ale stále častěji.

Co vy na to občané, nebo už zase ustrašení ovčané?!

 

Jan Šinágl, 7.8.2020

* * *

Stal se z historika Eduarda Stehlíka mouřenín?

Povězme si pravdu!

Lenin: „Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku, a padne nám do klína jako zralé ovoce.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)