Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2023 12:02
  Kdyby komunisté nedali Rusku uran zadarmo, tak tady je blahobyt.

  Read more...

   
 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lichtenstejnsko znak„Jde o otázku identity dotčených osob. Není akceptovatelné, že české soudy naše občany identifikují jako Němce. Masivním způsobem tím ořezávají suverenitu našeho státu,“ zdůvodnila žalobu ministryně zahraničních věcí Lichtenštejnska Katrin Eggenbergerová.

* * *

Lichtenštejni patří k českým dějinám a nemálo se zasloužili o rozkvět území bývalé Bohemie. Nikdy nekolaborovali, naopak se jasně postavili proti nacismu. Přesto jim byl na základě Benešových dekretů zabaven veškerý majetek. Ani za 30 let po listopadu 89 jim nebyly české soudy schopny vrátit sprostě ukradený majetek a Česká republika schopna omluvy.

Nepochybně tak bude následovat další ostuda naší země, tedy i nás občanů. Lichtenštejnsko podává žalobu k ESLP ve Štrasburku. Dne 25.6.2020 ESLP konstatoval, že „česká justice je disfunkční“ a porušuje vnitrostátní právo na „ostří nože“.

* * *

… Nejde jen o nároky knížete na rozsáhlé majetky. Lichtenštejnská vláda věří, že verdikt Evropského soudu pro lidská práva pomůže i dalším občanům tohoto státu, kteří se s Českem soudí o vrácení zabavených věcí či odškodnění.

Lichtenštejnsko ve středu oznámilo, že podává žalobu na Česko k Evropskému soudu pro lidská práva. Tamější vláda si od toho slibuje nejen řešení sporu, který je mediálně známý – o 600 hektarů lesa u středočeských Říčan – ale doufá ve výsledek, který pomůže i dalším 28 občanům.

„Považujeme za velice důležité zdůraznit, že nám jde o to, aby bylo učiněné rozhodnutí, které se bude vztahovat na všechny případy. I u dalších státních příslušníků dochází k chybné aplikaci Benešových dekretů na jejich osobu,“ upozornil Martin Frick, vedoucí lichtenštejnské kanceláře zahraničních věcí, s tím, že jinak by tito občané neměli naději na úspěch.

V žalobě na Česko se tak přeneseně hraje nejen o rozsáhlé majetky, o jejichž navrácení usiluje Nadace knížete z Lichtenštejna, ale i o nároky dalších lichtenštejnských občanů, jejichž předkům byl konfiskovaný majetek. V pozadí sporu tak jsou nároky na zámky, ale i odškodnění za zdánlivé drobnosti, jako jsou šperky, automobil nebo akcie.

Přišli jsme o továrnu na žiletky, tvrdí rodina

Lichtenštejnsko podle dokumentů, které dalo novinářům, eviduje celkem 39 svých občanů včetně knížete, kterým byl zkonfiskovaný majetek. Z toho v deseti případech jde o majetky nebo aktiva, které se nachází na území Slovenské republiky a kterých se tedy případný verdikt Evropského soudu pro lidská práva netýká. Mezi zbylými 29 lidmi jsou příslušníci lichtenštejnského rodu, ale i další rodiny a jednotlivci.

Například Dorothě von Janotta měl být zkonfiskován zámek a statek Štemplovec, bankovní aktiva, státní dluhopisy a stříbro. Baronu Johannu Alexanderu von Königswarterovi zámek a statek Šebetov, 4000 hektarů pozemků, bankovní aktiva, ale i šperky. Rodině Nitsche nemovitost v Karlových Varech, statek v Horním Slavkově a továrna na žiletky. Antonu Wangerovi pak cenné papíry a automobil Škoda. Samotná Nadace knížete z Lichtenštejna pak žádá například o Lednicko-valtický areál, hrad Šternberk nebo zámek Velké Losiny.

Žalobou u Evropského soudu pro lidská práva se lichtenštejnská vláda ohrazuje proti tomu, že po druhé světové válce byli její občané označovaní za Němce a následně na ně byly uplatňované takzvané Benešovy dekrety.

„Jde o otázku identity dotčených osob. Není akceptovatelné, že české soudy naše občany identifikují jako Němce. Masivním způsobem tím ořezávají suverenitu našeho státu,“ zdůvodnila žalobu ministryně zahraničních věcí Lichtenštejnska Katrin Eggenbergerová.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zadaji-zpet-zamky-ale-i-sperky-majetek-v-pozadi-sporu-s-lichtenstejny-116698

* * *

Jednání a postoje Lichtenštejnska i dnes dokazují, že jsou vyspělou zemí, ke které má Česká republika  hodně daleko. Ale chtějte od pohrobků lupičů a zlodějů, aby dobrovolně vrátili nakradené majetky.

Nápravou bezpráví i dnes Lichtenštejni pomáhají zemi, kde po dlouhá staletí jejich slavné rody žily a budovaly hodnoty materiální a především mravní. Kam spěje země bez mravních hodnot a elit, vidíme už od roku 1948 - až dodnes!

 

Jan Šinágl, 20.8.2020   

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2021-02-01 22:03
Když jsem byl na obci, tak jsem se zajímal i o historii. Rychnovsko a Ústecko dostali po dohodě s Přemyslem Otakarem II. pánové z Drnholce, když uvolnili oblast na jihu Moravy. Dokumenty o tom jsou asi také v Rakouském klášteru v Sankt Florian. Takže se ta výměna odehrála kolem roku 1258. To je ale jenom takový střípek událostí z 13.století. Odborníci musí vědět.

J.Kos

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)