Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 22:23
  Velmi trefný komentář Martina Hály na téma politiky EU k Číně ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 20:45
  Sehr geehrter Herr Ulrich, Ich danke Ihnen für Ihr Email. Sie ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 13:25
  Ten agent kai aus Hannover /Kai Orac/ hlásá od 17/1 vše o ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 12:57
  Jestli dostal a přežil opravdu organofosfáty, bude se ...

  Read more...

   
 • 22.01.2021 20:47
  Grüezi Herr Ulrich, Gerne schliesse ich mich den Worten ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Kdyby celé lidstvo mělo stejný názor a jen jediný člověk by nesouhlasil, neměla by většina sebemenší právo jednotlivce umlčet. Stejně jako onen jednotlivec by neměl právo umlčet většinu, i kdyby k tomu měl tu moc.“.

John Stuart Mill (1806–1873) ve svém spise „O svobodě“.

* * *

Předem uvádím, že nejsem členem žádné ze stran, ale jako naprosto nezávislý občan nemohu nereagovat na podivný proces, který se vede na Slovensku s panem Kotlebou. Mám Slovensko velice rád a do jejich termálních lázní jsem si donedávna jezdil léčit poněkud poničené klouby. Mezi Slováky jsem měl a doufám, že mám přátele a rád se tam vracím jako domů. Morava je navíc docela blízko. O to víc mne zarazil výsledek procesu, který zřejmě vyvolali a zcela iniciovali podivní právníci proti panu Mariánu Kotlebovi. Prý za to, že věnoval kdysi  komusi nějaké peníze.

A hned si paní soudkyně z výše sumy vydedukovala symboliku čehosi. Na kterémžto základu odsoudila zmíněného politika k vězení v trvání několika let. Nejde vůbec o to, zda je to pravicový či vlastenecký politik, ale o to, že se vládnoucí strany začínají na Slovensku doslova uchylovat k teroru – k likvidaci nepohodlných stran a politiků,kteří jsou příliš vlastenečtí a málo proevropští. Jako je zřejmě usměvavá paní Čaputová. Omlouvám se tímto Slovákům, že zasahují do jejich vnitřních problémů, ale nemohu k tomu mlčet. Procesy, jako jsou tyto, byly vedeny v padesátých letech u nás i na Slovensku. A končily někdy rozsudky smrti a v lepších případech mnohaletých vězením v pracovních a mnohdy likvidačních táborech a uranových dolech.

To, co předvedla současná paní soudkyně v případu pana Kotleby je návrat do padesátých let, do doby politických procesů. A navíc tato velmi podivná paní ,,speciální samosoudkyně” požaduje i zákaz pravicové strany, která jí poněkud nevyhovuje. Myslím,že by bylo vhodné zakázat další činnost této podivné samosoudkyně. Protože příště, pokud jí to projde, nebude možná už odsuzovat k několika letům vězení, ale rovnou na doživotí. Za politické názory.

Vypadá to totiž, že se na Slovensku znovu daří návratům ryze politických procesů. V České republice už se o něco podobného pokoušeli také. Zatím  se jim podařilo stíhat občany za jejich názory podmínečnými rozsudky. Na Slovensku si tito podivní soudci a prokurátoři zřejmě troufají víc. Je tedy teď jen na nás občanech, Slovácích, Moravanech a Češích, jestli si tenhle návrat do totality a bezpráví  dáme líbit. Měli bychom- proti tomu protestovat ze všech sil. Já tímto důrazně protestuji.

Vladimír Kříž, spisovatel 

https://pravyprostor.cz/proces-na-slovensku-pripomina-50-leta/

* * *

P.S.

Události ČT se tématu věnovaly 13.10.2020. Nevysvětlily přesně význam čísla 1488 – lživě uvedly, že č. 14 odkazuje na „známý výrok amerického rasisty“ (výrok ani jméno neuvedly). Den 14.března je vznikem Slovenského státu. Číslo 88 představuje mezinárodní šifru pravicových extrémistů (osmé písmeno abecedy HH = Heil Hitler). Předseda parlamentní strany byl odsouzen na 4 roky za své názory a postoje! Správně připomenul na své roušce rok 1984, jako titul známé knihy George Orwella, který krátce po skončení II.světové války varoval před komunistickou totalitou. Dere se nám opět k moci, tentokrát pod rouškou demokracie, která je zneužívaná pohrobky totality a umožňována zdegenerovanou demokracií, bohužel zdaleka ne jenom na Slovensku. Právě nefunkční demokracie zůsobuje nárůst extrémismu a extrémistických hnutí.

Slovenská justice se tak vypořádává s „jiným názorem“ podobně jako komunisté v 50.letech, naštěstí už bez poprav a šibenic. Vyspělá společnost opozici vítá a dokáže se s extrémismem jakéhokoliv druhu vyrovnat. Pokud ne, stává se sama extrémistickou.              

Jan Šinágl, 14.10.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)