Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 24.11.2020 16:49
  Události kolem pana Tempela ukazují v rozevřených vratech ...

  Read more...

   
 • 23.11.2020 18:22
  A vůli mějme svornou. BUĎME SVORNI nebo nás VÝCHOD rozdělí. Nás ...

  Read more...

   
 • 23.11.2020 09:59
  At žijí myšlenky velkého Lenina a s ním Stalina, ať žije ...

  Read more...

   
 • 22.11.2020 22:57
  To co jste napsal o Bílé hoře je celé pravda až po dnes.

  Read more...

   
 • 22.11.2020 09:41
  Součástí pokusu o ovládnutí společnosti jsou i útoky na ...

  Read more...

   
 • 22.11.2020 09:34
  Domnívám se, že v současné době určité orgány zjišťují jak ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Banda ODSNezapomínejme jak politici slavili 30.června 2020 bufetem na Karlově mostě a jak dnes kritizují vládu. Doplňuji fotogalerií o ODS jaká byla a je abychom nezapomínali.ODS a blbci

… Jaroslav Faltýnek: „Poslanecká sněmovna podporuje přijatá protiepidemická opatření za účelem snížení výskytu onemocnění covid-19 na území České republiky a vyzývá občany k jejich maximálnímu dodržování.“ Nikdo nehlasoval proti. Žádná opozice tu nebyla a není. … Ve Sněmovně už vládnou totalitní poměry a způsoby.

* * *

Žádná opozice tu není

Česká republika se rychle řítí zpátky do autoritářského režimu a neexistuje proti tomu žádná politická opozice. Pravda, nevládní strany a jimi ovládaná veřejná média kritizují vládnoucí koalici, že to či ono dělá špatně nebo pozdě, ale není tu žádná politická opozice k postupnému lockdownu společnosti a ekonomiky. Není tu žádná opozice k používání pseudovědy, fejkových čísel a terorizujících taktik, odpovídajících téměř trestnímu jednání, které se projevují překotným vydáváním vládních opatření omezujících osobní svobody, vzdělávání a obchodní činnosti. Není tu vůbec žádná opozice k tomu, co dělá ministr zdravotnictví Roman Prymula a jeho zahraniční poradci. Zpochybňujete naše slova? Parlament včera hlasoval o rezoluci poslance Jaroslava Faltýnka z ANO: „Poslanecká sněmovna podporuje přijatá protiepidemická opatření za účelem snížení výskytu onemocnění covid-19 na území České republiky a vyzývá občany k jejich maximálnímu dodržování.“ Nikdo nehlasoval proti. Žádná opozice tu nebyla a není.

* * *

Už jenom za exekuční zákon z „dílny“ ODS, díky kterému je dnes cca 800.000 lidí v exekuci a insolvenci, by tato polická strana měla zmizet z Parlamentu stejně jako KSČM. Dát do rukou soudních exekutorů de facto moc větší než mají soudy a PČR dohromady, je zločinem na národu!

Zákony nejsou tak špatné, ale nebyly nastaveny žádné kontrolní postupy, aby se soudními exekutory nemohli stát v nemalém množství lidé, jejichž mravní profil svěřený pravomocím nad občany vůbec neodpovídá a kteří jménem zákona páchají hromadné zločiny proti lidskosti díky schvalování jejich zločinných metod soudy! Vyspělé země ve většině soudní exekutory nemají, resp. mají státní úředníky, jejichž výdělek není závislý na výši vymáhaných peněz. Nepřekvapuje, že předseda České exekuční komory JUDr. Vladimír Plášil nerespektuje soudní rozhodnutí a není za to ani postihován.

Najde vláda odvahu k hromadnému oddlužení exekuovaných a občanů v insolvenci, nebo bude raději platit mnohem více na napáchané škody soudními exekutory ve stovkách miliard korun o způsobených hospodářských a psychických škodách nemluvě? Odhaduje se, že skutečných podvodníků a zločinců v řadách soudních exekutorů je cca 10%. Skutečné zločiny páchá česká justice, která tyto zločiny kryje schvalováním postupů soudních exekutorů. Není divu, že ESLP ve Štrasburku dne 25.6.2020 ve svém rozsudku napsal, že česká justice je „disfunkční“ a porušuje vnitrostátní právo na „ostří nože“.

Soudy tak slouží režimu i dnes jako za totality. Na exekucích profitují skuteční vládci země jako Kellner a další – víme jaké metody používají Kellnerovi vymahači dluhů např. v Číně. Exekuce se staly lukrativním byznysem na kterém vydělávají lichváři a podvodníci a kdy vysoké pokuty udělované exekutory končí ve státní pokladně. Z té se mnohem více vrací na podporu lidí, kteří díky insolvencím byli odsouzeni k „trestu na svobodě“ a žijí často na hranici chudoby, do které je dostal stát. Oddlužením by se mohli vrátit do plnohodnotného života a místo dalšího zatěžování státního rozpočtu do něho přispívat aktivní prací.

ČEKústy předsedy Plášila začíná mít strach z dalších změn exekučního zákona. Nemravný exekuční byznys se bude jistě bránit všemi prostředky. Najde vláda odvahu a sílu k oddlužení 800 000 obětí soudních exekutorů? 800 000 volebních hlasů má jistých!  

„Oběti“ covidu mohou žádat náhrady za odškodnění, oběti exekutorů nikoho nezajímají? Jak dlouho ještě?!   

Probíhá likvidace středního podnikatelského stavu, základu občanské společnosti, kdy totalitní praktiky minulosti nahradila sofistikovaná mediální manipulace. Bude-li stav pokračovat, inflace bude nezadržitelně a rekordně stoupat. Někdo musí „chleba“ zajistit poctivou prací. Jeho cena nutně poroste, jako roste počet těch, kteří žádný „nevyrábějí“, jenom množí své miliony. Jsou to v podstatě novodobí vykořisťovatelé.   

Tato likvidace zdraví, hospodářství a zdravého rozumu, může trvat ještě půl roku, jak odhadují odborníci - o dopadu na život země a její budoucnost nemluvě. 

Koronavirus tak dosahuje vítězství nad mnoha zeměmi bez jediného výstřelu, kdy v Číně, zemi původu, jakoby už nebyl, alespoň podle mlčení médií…?!

 

Jan Šinágl, 21.10.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)