Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Foto teleobjektiv

Takto vypadají přeplněné nemocnice? https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic - Data ÚZIS, která Ministerstvo zdravotnictví tajila nejen před veřejností, ale po zveřejnění dat naším serverem a následným veřejným tlakem od 1.10.2020 zveřejňuje 1x denně.

 * * *

Fotografové Ólafur Steinar Gestsson a Philip Davali v době první vlny pro dánskou fotografickou agenturu Ritzau Scanpix realizovali zajímavý experiment. Fotografovali ty samé lidi pohybující se na ulicích v tu samouFoto 2 teleobjektiv chvíli. Podstata spočívala v tom, že zvolili jiný úhel pohledu a především – jeden použil širokoúhlý objektiv a druhý teleobjektiv. A člověk se nestačí divit, jak rozdílná „svědectví“ o chování lidí v časech pandemie jsou výsledkem.

Funkce mediální „Covid hlídky“ se iniciativně chopila i Prima CNN News: Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy. Zahanbit se nenechala ani televize Nova (nově již v rukou PPF a Petra Kellnera): Do práce a domů. Na trzích na náplavce v Praze se mačkají davy lidí.

Nemá cenu vypočítávat, které servery zvolily obdobný model – titulek o „davech“ na náplavce plus fotografie z vhodného úhlu a tím správným objektivem. Své rozhořčení na sociálních sítích sdíleli i někteří novináři. Například Jiří Hynek z České televize…

Farmářské tržiště Náplavka

v sobotu

A zase ten úhel... Internetem možná zase proletí známý záběr náplavky, zabraný šikmo po horizontu, z výjezdu. Je to ten úhel pohledu, kde se celá dlouhá náplavka opticky smrskne do krátkého proužku, a snímek z tohoto úhlu pak působí vždy jako dav a hlava na hlavě. Stačí ale sejít dolů na náplavku, a tam to v normální lidské perspektivě vypadá jinak, optický klam přestane působit, a vy vidíte rozestupy, normální prostor, žádné mačkání. Dneska bylo nahoře na výjezdu lovit tenhl... Zobrazit víc

V českém mediálním prostředí však jejich snaha nemá příliš šancí na úspěch. Příběh „davu“ na náplavce si žije svým životem. Stejně jako je hotov obraz nezodpovědných lidí na farmářském trhu, kteří ohrožují ostatní – odpovědné. A primátor hlavního města bezpochyby bude i nadále konfrontován s novinářskými otázkami typu: Kdy už to konečně zavřete?

Nevěříte? Jeden příklad – citát za všechny. Již v neděli před polednem web SeznamZprávy.cz publikoval rozhovor s prezidentem Lékařské komory Milanem Kubkem. Ten mimo jiné řekl (a podobná slova použil i v Otázkách Václava Moravce a večer v Událostech ČT) : „Protiepidemická nařízení zavedená před 14. říjnem evidentně nefungovala. Značná část populace to stále nebere vážně. Zdravotníci padají na hubu. A lidé se shromažďují na bleších trzích, na náplavce, aby si koupili bio mrkev.“

Je proto jen otázkou času, kdy se „argument náplavkou“ objeví i v komunikaci politiků. …

Z článku: Kauza náplavka. Ty davy tam musí být, jinak se do redakce nevracej!

* * *

Známí novináři, kteří byli na místě tak vědomě lhali a podíleli se na manipulaci s veřejností. Jak důvěryhodné potom může být jejich ostatní zpravodajství a médií, která je zaměstnávají? Jedná-li se o veřejnoprávní média, je to o to horší a nebezpečnější.

Včera v Událostech ČT prohlásil ustrašený až vyjukaný prezident ČLK Milan Kubek: „Covid-19 je druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Tento týden zemře více než 700 lidí, příští týden to bude pravděpodobně kolem 1000 lidí.“ Už neřekl co je nejčastější příčinnou úmrtí? Jsou to nemoci srdce (2018: 36 452 a zhoubné novotvary 27 699), tedy celkem 64 151 úmrtí za rok 2018. Průměr vychází na 1350 úmrtí týdně, tedy dvojnásobek úmrtí na Covid-19, kdy nelze vyloučit, že většina umírá s Covidem-19 a na samotný virus mnohem méně lidí. Prokázaly by to pitvy. Neprovádějí se.

Před lety jsem navštívil sídlo ČLK v Motole. Jednání probíhalo slušně. V momentě, kdy jsem zmínil jméno MUDr. Karla Fortýna a jeho metodu léčby rakoviny devitalizací, nastalo prostředí V. cenové skupiny s tomu odpovídajícími, nepublikovatelnými výrazy. I proto je pro mne Kubek naprosto nedůvěryhodná osoba. Nepřekvapuje, že tak často vystupuje v médiích.

 

Jan Šinágl, 26.10.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)