Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...

   
 • 02.08.2022 14:14
  Snad ho již klepnou přes prsty!! I když v Ostravě má Dvořáček ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Graf finance svet 2000 2020Vše má i druhou stránku, aneb za vším hledej především peníze – ke grafu vlevo text na konci článku. J.Š.

* * *

Pes je zakopaný v tom, že "preventivní lékaři" (hygienici, epidemiologové, vakcinologové, nástěnkáři zdravé výživy a zdravého životního stylu), bohužel nemají zkušenost s léčbou skutečných individuálních nemocných lidí. Naposledy je viděli na lékařské fakultě, či před atestací na interně či chirurgii. Nenesou za léčbu lidí žádnou odpovědnost. Tudíž nemají žádnou kompetenci do léčení nemocí a nemocných nijak zasahovat. Avšak přece léčí celé populace. Vyrobí vakcínu, proočkují miliony lidí - a problém prý zmizí. To byla (a stále jest) základní mantra Prymuly...

My "kliničtí lékaři", kterým velice pomáhají "laboratorní lékaři", se zabýváme jen s jedincem.

Největší nebezpečí, ať už plošného testování na jeden jediný virus (jako na Slovensku), nebo cíleného testování "zranitelných skupin" (jako se chystá v ČR), spočívá v tom, že se tyto laboratorní testy aplikují diletantsky, navíc často v rozporu s doporučením samotného výrobce těchto testů...

Přitom všichni promovaní lékaři musí vědět, že všechny laboratorní testy byly, jsou a vždycky budou jen "pomocnými vyšetřovacími metodami" na cestě k diagnose a léčbě jednotlivého pacienta. Tudíž musí být zásadně užity (aplikovány) metodicky správně, čemuž by měli rozumět i vědci v přírodních vědách, které tak často nyní vídáváme na obrazovkách, slýcháváme v rozhlase či čítáváme v novinách a časopisech. 

Ještě zopakuji jednu důležitou věc, ve které mají "ten hokej" nejen laici, nýbrž bohužel často i lékaři. Infekce není nic jiného než permanentní boj mezi makroorganismem (hostitelem) a mikroorganismem (parasitem). Takto to probíhá po staletí, tisíciletí, miliony let. On-line a pořád dokola. Právě proto mají makroorganismy (tedy i člověk) výborně vyvinutý imunologický systém, bez kterého bychom nepřežili na této planetě Zemi ani minutu. V každé chvíli čelí naše obrana (která má různou hloubku a různé bojové jednotky) útokům stovek až tisíců různých mikrobů (nejen viry či bakterie, ale taky houby, prvoci, červi a hmyz). V různých tkáních, v různých orgánech našich tělesných schránek můžeme v každém okamžiku najít stovky až tisíce různých mikrobů, v různé dávce, v různých převlecích, v různých partách, a přitom jsme zdraví jako buci. Pak se cosi pokazí (třeba prochladneme, nebo onemocníme rakovinou) a najednou některý z těch mikrobů, často celá smečka, se na nás vrhne a my onemocníme infekčním onemocněním (nakažlivou chorobou). Máme při tom různé subjektivní a objektivní příznaky, můžeme to vyležet doma, nebo v nemocnici, nebo taky "to nedáme" a můžeme i zemřít. Takto klokotá život odpradávna. To jsme si jenom my v tom dvacátém století bláhově mysleli, že už prý nebudeme na nejrůznější infekční nemoci stonat - a třebas i umírat. 

Najednou se nám zjevil dosud neznámý virus SARS-CoV-2, způsobující novou nemoc Covid-19 - a všechno se převrátilo vzhůru nohama. Kdyby, ano kdyby, lékařské elity (nejen u nás) nebyly tak pokleslé a zbabělé, mohli jsme dneska řešit jiné problémy žití...

Celý ten CovidGate jednou praskne. Je otázkou, co se stane druhého dne poté...

MUDr. Vít Mareček

3.11.2020

* * *

Jeden oborník ze SRN přijel do Prahy, nechal se otestovat a je „covid positive“. Na Slovensku za výsledek „covid positive“ dostanete testovaný 20 euro. Super motivace od státu a návod, jak snadno vyrobit mnoho „covid positive“. Konání pod rouškou dobré víry s veškerými důsledky. Kdo sleduje tok financí, porovnává, vidí, že to funguje velmi dobře. Je třeba vzít v potaz, že výsledek testu není ověřitelný, což je předpoklad pro chyby a falšování, zvláště v české společnosti.

K řečnické otázce na konci článku, co se stane druhého dne poté až CovidGate praskne? Názor odborníka: „Znovu solidně vystřelí index volatility. To je to, co v příčinné souvislosti dneska spolehlivě plní účty finančně bohatým lidem a jejich soukromým společnostem. Věci ale nejsou jen tak a ty grafy odráží jistou komplexní realitu. Nekritizuji tento index ani jeho existenci, ale měl by být tématem ekonomů“. Ekonomové mlčí, včetně Václava Klause st…

https://finance.yahoo.com/quote/%5EVIX/chart?p=%5EVIX

* * *

Jste testováni jako pozitivní na koronavirus? Co teď dělat - Pozitivní test neznamená automaticky nemocný člověk!

U Covidu nejde o exponenciálu!

J.Š. 4.11.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-11-06 13:38
Jaký má smysl přikazovat, nebo zakazovat, něco, co nemohu materiálně vymoci ani z obvyklých 85%? To nedává žádný sensus.

Máme, nařízením protektorátní vlády, "zakázán volný pohyb" vyjma. Pomiňme factum, že volný pohyb nelze zakázat, že to je protiústavní a zaměřme se na materii: 1. je tam vyjma, a to velmi široké vyjma, a 2. kdo to kontroluje?

Jistě, v rámci cest může - theoreticky - policie udělat check point, zastavovat jedno auto za druhým a požadovat vysvětlení, kam osádka jede, za jakým účelem etc. Ale osádka nemá zákonem uloženou povinnost takové vysvětlení poskytnout, respektive může jej odmítnout s odkazem na obecné právo nepřispívat ku svému obvinění, a za to ji nelze potrestat. Když by osádka tohoto práva nevyužila a pouze uvedla "nakoupit jídlo", "nakoupit hygienické pomůcky", tak bengo může sklapnout, poněvadž nedisponuje pravomocemi, jak tyto skutečnosti ověřit.

Pokud se bude chtít sejít široká rodina, sejde se. Policie nemůže jenom tak vstoupit do cizího domu, bytu.

Lagerkommandant Prymula, v odůvodnění posledních opatření stran náhubků, odkazoval, mimo jiné, na zahraniční studii, která tvrdí, že kombinací chirurgických oustenek a KN95 (FFP2) respirátorů lze snížit risiko nákazy v průměru o 56%. Ale náhubek z trička, tepláků, utěráků nebo plenek není ani chirurgická oustenka, ani respirátor KN95, a že, i oproti chirurgické oustence, je její oučinnost někde jinde, je asi jasné prima facie. Nařídit občanům nosit buďto respirátor KN95 a vyšší, nebo chirurgickou oustenku, nemohou z prostého důvodu - kdo by to hradil, a za chvíli by ani jedno na trhu nebylo. A už vůbec nelze nařídit občanům si oustenku co dvě hodiny vyměnit, vyměnit si oustenku pokaždé, když jí sundají a respirátor každý den a nejpozději po 8 hodinách. A že je lepší nic, než týden nošené tepláky na rypáku pořád dokola, je asi jasné.

Koronaviry s námi normálně koexistují od 60-tých let, tedy čtyři kmeny, tady tenhle je nový. Kdyby přišel podobný nový kmen influensy, tak reálná smrtnost by se pohybovala někde kolem 1 - 3%, takže by to v populaci zmordovalo 100,000 - 300,000 osob. U nového kmene koronaviru se, zatím, podává reálná smrtnost někde mezi 0.1 - 0.5%, takže zmorduje 10,000 - 50,000 osob. Jistě, je třeba přijímat adekvátní opatření, aby se nezahltila kapacita zdravotní péče, o tom žádná, ovšem nevím o žádném adekvátním a oučinném opatření, které by bylo přijato a dodržováno alespoň z 85%. A to nejen u nás, západ selhává, krom některých severských států, prakticky celý.

Chybí koncepce, dlouhodobá koncepce, proporcionalita mezi nezbytnými opatřeními a fungováním společnosti, a to nejen ekonomicky, ale i kulturně, nábožensky a sociologicky. Všickni jen flikují části problému, problém nikdo neřeší. Veskrze jediný důsledek "boje s koronavirem" bude "boj" s chudobou, radikalisací určité části společnosti a nedostatek financí na zdravotní péči, sociální péči a podobné věci.

Filip

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)