Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Veřejnoprávní ČT samozřejmě mlčí o této akci ze dne 6.12.1980. Výročí připomněla pouze Pamět národa a Knihovna Václava Havla debatou historiků Zastavit nákazu z Polska, kde se většinou jen nezáživně teoretizovalo, navíc více o Polsku než o této akci. Hodinový pořad byl vysílán přesně v době Událostí ČT?! Debata se uskutečnila 3.prosince, ale mezi hlavními videi KVH z poslední doby ji na první stránce nenaleznete? Z 15 minut videa níže se dozvíte o akci KRKONOŠE mnohem více, včetně rozdílných pohledů a informací historika Oldřicha Tůmy. O akcích HLÍDKA, STRÁŽ, ZÁSAH, VLNA se také mlčí. Na akci NORBERT a připravovaný masakr obyvatelstva, ve vší její zrůdnosti, si dodnes také nikdo netroufne …

Po roce 1968 bylo z ČSLA propuštěno 80% vojáků a 40% vojenských pilotů a armáda podle toho také vypadala. Akci „KRKONOŠE“ nejlépe zdokumentoval plk. v.v. Josef Musil (sám, jako důchodce, na své náklady) – viz odkazy níže. Jím pořádané výstavy, včetně Sněmovny a Senátu, média ignorovala. Zahynulo 7 vojáků, jeden z nich se utopil v tanku, mnoho jich utrpělo těžké omrzliny s amputacemi prstů. Jejich jména veřejnost nezná. Zahynuvší vojáci nemají na místech kde přišli o život dodnes žádné pamětní desky, nebo pomníčky. O odškodnění pozůstalých raději nemluvě…   

Utajená akce „Krkonoše“ 1.12.1980: další pořad veřejnoprávní ČT, který z jejího archivu zmizel?!

Dnes před 37 lety 1.12.1980, se chystala ČSLA zákeřně přepadnout Polsko pod krycím názvem „KRKONOŠE“

Vojáci, kteří tuto akci odmítli podpořit, byli vyřazeni a propuštěni. Dodnes nedošlo k jejich rehabilitaci! Řada vojáků skončila s omrzlinami i amputacemi prstů. 

Dopis plk. v.v. Josefa Musila členům VSR (vojenského spolku rehabilitovaných) ze dne 13.6.2019

První panel naší výstavy „Prohlášení VSR“ říká mj. „My rehabilitovaní vojáci z povolání určení k likvidaci“. Je to úvodní, zásadní sdělení veřejnosti k jakému účelu výstava slouží. Ukazuje, jak mravní lůza společnosti – bezpečnost, Lidové milice a velení armády v rouše komunistů připravovali genocidu národa (Akce NORBERT), masakrování obyvatelstva (1968, 1969 a 1989 – připraveno 250 tanků a 350 obrněných transportérů kolem Prahy a tisíce vojáků, kteří měli v případě rozkazu masakrovat demonstrující, viz dříve Čína či dnešní Hong-Kong) i přípravu přepadení Polska v roce 1980 (Akce KRKONOŠE).

Jak ČSLA sloužila lidem – vyvoleným

Akce „HLÍDKA“, „STRÁŽ“, „ZÁSAH“, „VLNA“, „NORBERT“, „KRKONOŠE“

Během utajené Akce Krkonoše v roce 1980, při snaze „bratrsky pomoci“ Polákům potlačit další „kontrarevoluci“, zahynulo sedm vojáků ČSLA a mnoho jich bylo zraněno, včetně omrzlin. To vše díky chaosu a nepřipravenosti vedení ČSLA (jak bychom asi dopadli, kdyby nás přepadl skutečný nepřítel?!)

 

Jan Šinágl, 10.12.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.67 (6 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2020-12-17 10:07
Jediné co plk. Náhončík řekl popravdě bylo, že se tank převrátil do potoka. Dává za vinu posádce, že neuměla z tanku vylézt. Skutečnost je ale jiná. Posádka tanku spala a únavou usnul i řidič zmíněného tanku. Když jsme jeli kolem s OT, koukaly z vody jen zadní pásy. Zahynuli mladí kluci, které jsem znal.

Mike Kalina
-1 #1 Jan Šinagl 2020-12-13 15:39
Dodnes utajené složky, které mají v České republice moc, nedůvěřují Polákům a zasazují se proto, aby návštěvy Čechů do Polska byly Čechům stěžovány. Projevuje se to na příkl. tak, že v době normalizace vozil rychlík lehátka k moři z Prahy ve 22 hod., který tam dorazil kolem desáté hodiny dopoledne. Pro turisty spějící k Baltickému moři či do do parku Narodového v Lébě, to bylo ideální a podobně i nazpět každý den večer jel vlak s lehátky do Prahy, která na Wilsonovo nádraží dorazila kolem desáté dopoledne.

Upozorňuji na tuto skutečnost, že 30 let po tzv. sametu nebylo obnoveno přímé spojení z Prahy do Gdaňska, které mnoho Čechů rádo využívalo. Nyní se musí jet do Varšavy tam přestupovat, a k moři se turista dostane až večer, což je zdlouhavé a nepohodlné. Tak se záměrně zmenšuje zájem Čechů o polské moře a styk s Poláky. Z počátku jsme se dozvídali, že trať do Poznaně se opravuje. Když se "opravovala" dvacet let tak se přímé a pohodlné spojení dodnes do roku 2020 přes Poznaň ani po 30ti letech neobnovilo. Určitá vlivná místa již třicet let dbají, aby přílišné vztahy Čechů s Poláky se neprohlubovaly.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)