Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Bývalý policejní prezident a šéf PČR Ústeckého kraje Husák „pracovně“ slaví 50-tiny mafiána Bendy v jeho hotelu v Teplicích. PČR zkontrolovala 750 restaurací, ale na tento hotel „zapomněla“. Bývalý premiér Paroubek, dosáhl snížení příspěvků na svoji dceru. Do hotelu přijel ve Ferarri, také na „pracovní“ schůzku – v sobotu. Doufejme, že pro samou „práci“ nezapomněli účastníci připít na zdraví oslavence…

Překvapila mne účast poslance Milana Hniličky, kterého jsem si za jeho odvedenou práci vážil. Jediné vysvětlení je, že si nemohl dovolit pozvání neodmítnout, stejně jako osatní. Je to spekulace, která může mít reálný základ vzhledem k minulosti Bendy a jeho praktikám - i v oblasti politiky.

Kdysi jsem podporoval uspořádání ME v gymnastice v Praze v roce 2022 na počest Věry Čáslavské a jejího 80.výročí narození. Bylo třeba zajistit 80 milionů korun pro kandidaturu ČR. Premiér Babiš řekl, že to nebude žádný problém. Stejně tak pořadatelství aktivné podporoval poslanec Milan Hnilička. Bohužel, všechny snahy ztroskotaly na nezájmu a výmluvách předsedy ČGF Romana Slavíka, kdy mi jeho postoje a jednání připomínalo dobu totality. Absolutní nezájem, žádná vstřícnost, jakoby říkal „Pro Čáslavskou ani náhodou!“.  Další rezidium komunistického systému, přetrvávající v různých formách do dnešních doby.

Takto se likvidují sportovní, morální a mravní vzory, aby se zapomínalo a dobré mravy vymizely z paměti a myšlení lidí. Nedivme se potom, že děti neznají Věru Čáslavskou, ale  Hitlera.

Volby mohou být poslední možností, jak nebezpečný vývoj v naší zemi zastavit a začít budovat skutečnou demokracii.

 

Jan Šinágl, 30.1.2021  

***

Jak může vznikající nová politická strana „PŘÍSAHA“ naplnit očekávání občanů

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.75 (20 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)