Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Její první veřejná presentace proběhla ve středu v Brně, dne 27.1.2021.

Začíná jako několik podobných v minulosti. Chce-li uspět, nesmí jejich chyby opakovat, tzn. neslibovat program, který může splnit jen kdyby vládla sama s nadpolovičním ziskem hlasů a na kandidátky dát pouze občany, kteří svým dosavadním životem a odvedenou praxí jsou důvěry občanů hodni. CO je třeba není žádné umění - říkají to posledních 30 let všechny politické strany, ale JAK konkrétně volební program a cíle realizovat za danného stavu společnosti, se už nedozvíme.

Rozhodující bude způsob vedení volební kampaně, najít cestu k voličům, kteří už pomalu nevěří nikomu a ničemu. Bohužel jsou stále snadno manipulovatelní, proto bude důležitý ne „dárkový“ kontakt, kdy nemá kdo smyslplně oslovit voliče, ale kandidáti, kteří svým projevem dokáží přesvědčít v osobním kontaku a důvěryhodným vystoupováním v médiích.

Sněmovna je „výrobnou“ zákonů, které si často odporují, jejichž počet narůstá a které škodí občanům a zemi. Která strana bude mít snížení jejich počtu ve volebním programu? Formální naplňování zákonů nás ovládá a stěžuje naše životy stále více. Zbavují osobní odpovědnosti odpovědné, kteří se na ně jen odkazují, s absencí používání zdravého rozumu. Proto může být v odpovědné funkci i zcela neschopný, resp. všehoschopný, který jen odkazuje na zákony, kdy je to poslední o co by se snažil – jednat v duchu zákona, pomáhat spravedlnosti a zdravému rozumu.

***

Právní věta: „Z pohledu ústavněprávního nutno stanovit podmínky, za jejichž splnění nesprávná aplikace jednoduchého práva obecnými soudy má za následek porušení základních práv a svobod. Ústavní soud spatřuje tyto podmínky v následujících okolnostech: Základní práva a svobody v oblasti jednoduchého práva působí jako regulativní ideje, pročež na ně obsahově navazují komplexy norem jednoduchého práva. Porušení některé z těchto norem, a to v důsledku svévole (např. nerespektování kogentní normy) anebo v důsledku interpretace, jež je v extrémním rozporu s principy spravedlnosti (např. přepjatý formalismus), pak zakládá porušení základního práva a svobody.“

Nález Ústavního soudu ČR, sp. zn. III. ÚS 269/99 ze dne 2.3.2000, předseda ÚS prof. Vojtěch Cepl. st.

***

Vyspělá společnost má díky kvalitnímu vzdělání a výchově zákony v sobe a dodržuje je. Nevyspělá si je musí napsat a zneužívá je. Výchova a vzdělání je základ trvalé úspěšnosti a práce na generace. Efektivita českého školství je jedna z nejhorších. Proto z něho nejlepší učitelé utíkají. Která strana bude mít toto téma jako jedno ze zásadních?

Neštěstím české politiky je politika „ode zdi ke zdi“, kdy není schopná navázat na dobré. Neschopným a darebákům se žádná strana neubrání, zvláště v ČR. Může je jenom omezit. To může být rozhodující faktor voleb.

Je dobře, že se PŘÍSAHA nevyhraňuje vůči ostatním demokratickým politickým stranám a nebrání spolupráci. Ta bude možná a s ní i možnost naplnění volebních programů, pokud i ostatní politické strany navrhnou občanům důvěryhodné kandidáty. S většinou stávajích kandidátů by nás čekal jen opakovaný konec začátku, či začátek konce.

***

„Demokracie dosáhla svého nejvyššího stupně v Americe, následujíc nezměnitelných přírodních zákonů. Překročí-li demokracie svůj zenit, změní se tato přirozeně v diktaturu proletariátu. Tohoto bodu dosáhla Amerika 3. listopadu 2020. Pán Bůh s námi! Nyní nemají Češi (Evropané) nikoho, kdo je zachrání před sebou samými.“

Josef Mašín

***

Doporučuji právě vyšlou knihu „Mašínové. Ve stínu šibenice“. Josef Mašín přesně popisuje a analyzuje příčiny a následky stavu u nás i dnešního světa. Nacistická ideologie je denodenně připomínána, proto z paměti nemůže zmizet, na rozdíl od komunistické, která se v médiích stále více relativizuje. Proč asi?!

Přejme plk. Robertu Šlachtovi a jeho spolupracovníkům mnoho zdaru a DOBROU VOLBU!

 

Jan Šinágl, 30.1.2021

***

Bývalý vysoký důstojník protimafiánského útvaru plk. Mgr. Jiří Komárek - místo poděkování a vyznamenání odsouzen!

KS Praha rozhodl: Plk. Jiří Komárek jednal ve veřejném zájmu!   

Propojení politiky a policie je dnes větší než bývalo!

Nahromaděné svinstvo probublává stále více, ale není nikoho, kdo by měl moc jej začít uklízet

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.25 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)