Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček

Nejnovější komentáře

 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 07:36
  Zajímavé: čínští uživatelé hlásí, že v jedné poměrně populární ...

  Read more...

   
 • 28.11.2022 10:38
  Proč ministr zahraničí tyto opilce nevyhodí z ministerstva? Je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Raska KarelProf. Karel Raška by si s koronavirem poradil stejně jistě, jako s planými neštovicemi.

Podívejte se na pořad ČT Frajer, který vymýtil pravé neštovice. Už 4x byl prezidenty naší země odmítnut návrh na jeho vyznamenání, naposledy v roce 2020 Milošem Zemanem - na Prymulu nemá! Pouze malí oceňují malé. Největší medicínský úspěch, zachránil stovky milionů životů. Kdo jiný si více zaslouží Nobelovu cenu?! Jak to, že se dodnes nenašel nikdo, kdo by ho na její udělení navrhl?! Běda zemi, která si svých nejlepších lidí neváží a vyznamenává místo nich bezcharakterní osoby.

***

Osobnost Karla Rašky daleko přesáhla hranice našeho státu a vrcholem jeho profesní kariéry se stalo jmenování do čela Divize infekčních nemocí ve vedení Světové zdravotnické organizace v r. 1963.

Karel Raška projevoval často během svého života i velkou osobní statečnost. Na konci druhé světové války zorganizoval a osobně vedl záchrannou akci v koncentračním táboře Terezín, kde došlo mezi vězni k epidemii skvrnitého tyfu. Vytvořil tým lékařů, laborantů a dalších zdravotnických pracovníků, se kterým odjel pracovat do Terezína. Díky této lidsky i odborně nesmírně náročné a nebezpečné akci se podařilo nejen epidemii zlikvidovat, ale i zabránit jejímu hrozícímu rozšíření mimo oblast tábora. Osobní statečnosti bylo také třeba při studiu ohnisek moru v endemických oblastech bývalého Sovětského svazu a v Indii.

***

Poté, co odsoudil okupaci ruskými vojsky v roce 1968, byl komunisty zbaven místa a postavení, poté co rodnou zemi proslavil po celém světě. Jak si asi žili po listopadu ministr zdravotnictví Vladislav Vlček z roku 1968, na jehož podvody prof. Raška upozornil a kterého ze msty zlikvidoval. Stejně tak Mgr. Dana Zusková, která zakázala publikování odborných článků prof. Rašky? Nejsou nic jiného, než zločinci v rukavičkách.

Nepochybuji, že prof. Karel Raška obdrží in memoriam nejen nejvyšší vyznamenání české republiky  Řád bílého lva, ale i Nobelovu cenu. Dokud to nenastane, bude to znakem trvající nemoci naší země i světa. Je mnohem nebezpečnější než koronavirus.

Za celoživotní úsilí bylo prof. Raškovi uděleno v r. 1984 Anglickou Královskou Lékařskou společností nejprestižnější vyznamenání v oblasti infekčních chorob, Jennerova medaile. Zemřel 2 roky před listopadem 1989…

 

Jan Šinágl, 22.2.2021

***

Dr. Soňa Peková: „Vakcína byla vyvinuta proti čemusi, co se tu už nevyskytuje.“

***

Studie sledující vliv opatření na šíření nemoci COVID-19:

Studie porovnávala Švédsko a Jižní Koreu, kde byly zavedeny pouze minimální opatření se zeměmi, ve kterých se zavedla striktnější opatření (Anglie, Francie, Německo, Írán, Itálie, Nizozemsko, Španělsko a USA).

Závěr studie: "Neshledali jsme významné výhody restriktivnějších opatření na vliv nárůstu nových případů... nepodařilo se nám najít dodatečné výhody vyplývající z uzavírání podniků a z omezení pohybu osob jen na nezbytně nutné potřeby."

Dále ve studii: "... podíl úmrtí COVID-19, ke kterým došlo v domovech s pečovatelskou službou, byl často vyšší v období s restriktivnějšími opatřeními než v období mírnějších opatření [39]. To dále naznačuje, že restriktivní opatření jasně nedosahují ochrany ohrožené populace. Některé důkazy rovněž naznačují [40], že někdy během přísnějších opatření se mohou infekce vyskytovat častěji v prostředí, kde žije zranitelná populace relativně k běžné populaci [40]."

"Cílenější zásahy v oblasti veřejného zdraví, které účinněji omezují přenosy, mohou být důležité pro budoucí kontrolu epidemie, aniž by došlo ke škodám způsobeným vysoce striktními opatřeními."
(https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/eci.13484)

https://www.petice.com/a/278951

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.67 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)