Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.04.2021 09:55
  Ministr musí být především manažer, který umí řídit lidi – i ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 17:46
  Doba covidová má i komické aspekty: Dnes jsem potkal v autobuse ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 11:01
  Pionýři v testování Téměř každé české a slovenské dítě bylo za ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:54
  Jen počasí je za totality a demokracie stejné. Víte že, od ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:51
  "My, co máme něco za sebou, víme, že bez svobody život nevoní ...

  Read more...

   
 • 12.04.2021 14:28
  Že to byl záměr dokazuje Rusko tím, že dodnes NEVRÁTILO letoun ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Raska KarelDosavadních 30 let budování státu se příliš nepovedlo. Budeme muset  začít od začátku. Důležitější než řešení situace je v České republice stále papír. Z pandemie se formuláři nedostaneme.

***

Práce (20.11.2020) respektované Cochrane Library o neexistenci důkazu účinnosti roušek -  Práce (6.7.2020) o potenciální škodlivosti chirurgických roušek a hlavně FFP2 respirátorů.

***

… Problém není definovatelný takovým způsobem, aby se všechny zúčastněné strany shodly, že situace je vážná a je potřeba ji řešit. To vystihuje situaci v České republice: Politická reprezentace ani oborná veřejnost se neshodne, kdy – a jestli vůbec – by měl být zaveden tvrdý lockdown. Rovněž se neshodne, kdy opatření uvolňovat a kdy nikoliv.

… Základní problém podle Rittela je, že ne všechny problémy mohou být řešeny v rovině ordinální racionality, jelikož komplexní problémy mají tolik skrytých externalit, že najít dobré řešení v krátkém čase je téměř nemožné. Při pandemii prostě není možné říct, že opatření fungující v jednom státě máme použít i u nás. Rovněž je dobré se vyvarovat tzv. datového fetišismu. Předpokládat, že čísla nám říkají vše a po důkladném studiu průběhových křivek může člověk předpovědět, jak se bude situace vyvíjet a jaká opatření bezpečně fungují, je naprosto mimo realitu. Bohužel i média dávají prostor různým „datovým vědcům“, což jsou lidé, kteří se zaměřují pouze na jeden rozměr pandemie a zcela jim uchází další neméně důležité aspekty. Bez jakékoliv odpovědnosti navíc vydávají své dojmy za vědou ověřený fakt.

… V dalších letech tak můžeme očekávat prudký střet mezi Západem a pevninskou Čínou. Požadavek na náhradu škod je to nejmenší, co bychom měli po Číně žádat.

… V posledních 30 letech jsme budovali stát, který měl být štíhlý a akceschopný, bohužel se ukázalo, že není ani náhodou. Odpor části hygienických stanic proti elektronizaci systému trasování bude ještě dlouho mementem vítězství české byrokracie nad realitou (Pokorná 2020). Obyvatele Česka po pandemii čeká mnohem důležitější proces než ekonomické a morální uzdravování – budeme se muset shodnout, že dosavadních 30 let budování státu se příliš nepovedlo a že budeme muset asi začít od začátku. Důležitější než řešení situace je totiž v České republice stále papír a z pandemie se formuláři nedostaneme.

Celý článek>

***

V listopadu 89 řekl můj táta: „Jak to chtějí udělat, když nemají lidi?“ Řekl by to i dnes. Starého jsme se nedokázali zbavit a nové se od něho učí.

Česká jednota byla a stále je fata morgana. Jeden problém, tisíce odborníků na tisíce různých názorů, vedou nutně ke všemu možnému, jenom ne k racionálnímu řešení, kdy škody na zdraví a hospodářství jsou mnohem vyšší. Kdo myslí ve válce jen na co nejmenší škody, dočká se mnohem větších. O touze zvítězit, motivovat obyvatelstvo, nemluví a nepíše prakticky nikdo. Prohrávat jsme se učili celé minulé století. Chceme v tom snad pokračovat?!

 

Jan Šinágl, 2.3.2021

***

Nebyl prokázán statisticky významný rozdíl mezi chirurgickou rouškou a respirátorem

Jižní Dakota vrsus Česká republika!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)