Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Grygarek JanousekCituji z konečného rozhodnutí předsedy Kontrolní komise ČAK JUDr. Jana Mykše (23.2.2021): „Ze strany advokáta šlo o reakci na Vaše jednání, když jste si advokáta nahrával, aniž byste ho na to upozornil. Takováto praktika ovšem nic nevypovídá o osobě advokáta“.

Připomínám, že podle platné judikatury je nahrávání rozhovorů s takovýmito osobami ve veřejném zájmu. Podobné odpovědi od státních či ostatních stavovských institucí bych mohl za poslední roky „štosovat“. Úředníci mají „v rámci zákona“ předtištěné formuláře, kdy ducha zákona nehledají a už vůbec ne spravedlnost.

***

Bývalý náměstek VSZ V Praze Libor Grygárek mi vyhrožuje a vydírá...

***

V pátek dne 26.2.2021 jsem se zúčastnil u OS Praha 1 projednávání žaloby na ČAK JUDr. Kláry Samkové ve věci ochrany osobnosti. Oba představitelé ČAK a vystoupivší svědkyně-úřednice za ČAK, která zpracovává stížnosti, svými projevy rozhodně nebudili dojem stavovské instituce. Úřednice-svědkyně, dokonce vyzvala dr. Samkovou, aby si nasadila roušku, ačkoliv od ní byla vzdálena cca 4 metry, že je onkologická pacientka….

ČAK porušila mlčenlivost danou zákonem o advokacii! Hájí se přitom stejným ustanovením, že nemůže soudu zapůjčit korespondenci, svědčící ve prospěch žalobkyně z důvodů zachování mlčenlivosti. Pro účely trestního řízení je možné požadovat jakékoli materiály, včetně podkladů chráněných bankovním tajemstvím. V občansko-správním řízení je ČAK naprosto nepostižitelná. Z hlediska nedotknutelnosti je v českém právním řádu její postavení zcela ojedinělé.

Na místě byla i redaktorka české justice. Lze čekávat článek, po skončení řízení, o novodobých papaláších i v ČAK. Je mi líto, ale vhodnější slovo nenalézám. Jednání bylo odročeno na 21.5.2021 (od 9:00 hod) s důvodů předvolání svědka JUDr. Tomáše Sokola.   

Další příklad neakceptovatelného chování a jednání představitelů ČAK. Věřím, že soudkyně Dagmar Stamidisová rozhodnete ve prospěch dr.Samkové, byť zákulisní tlaky mohou být nemalé.

Obávám se, že ve věci rozhodne až ÚS ČR. ČAK nikdy dobrovolně nepřizná své jasné a prokazatelné porušení vlastních předpisů.

Podobné žaloby ve vyspělých zemích soudy vůbec nemusí řešit. Stavovské instituce jsou skutečně stavovské, kdy nepsané mravní a etické zákony mají jejich představitelé v sobě.

 

Jan Šinágl, 4.3.2021

***

Za pomoc při okradení státu o 2 miliardy, dostal od státu Grygárek 480.000 korun - jako odškodnění!

ČAK shledala vydírání a vyhrožování advokáta JUDr. Libora Grygárka v pořádku, zato odsuzuje mě?!

Můj letitý boj proti zločinné exekuci za svobodu slova a právo veřejnosti na informace se blíží ke konci, nebo začátku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (10 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)