Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.04.2021 09:55
  Ministr musí být především manažer, který umí řídit lidi – i ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 17:46
  Doba covidová má i komické aspekty: Dnes jsem potkal v autobuse ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 11:01
  Pionýři v testování Téměř každé české a slovenské dítě bylo za ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:54
  Jen počasí je za totality a demokracie stejné. Víte že, od ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:51
  "My, co máme něco za sebou, víme, že bez svobody život nevoní ...

  Read more...

   
 • 12.04.2021 14:28
  Že to byl záměr dokazuje Rusko tím, že dodnes NEVRÁTILO letoun ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Covidová pandemie znamená, minimálně pokud jde o tuto zemi, konec práva a právního státu, to není pro nás novinka. Průvodní znaky nástupu hygienické diktatury jsou arci i pro nás nesnesitelně trapné.

Příkladem budiž dokument, který je předkládán k podpisu zdravotníkům-zaměstnancům Krušnohorské polikliniky s. r. o. Po ryze ideologické pasáží (nazvali bychom ji po vzoru katholické věrouky Credo) následuje potvrzení, jímž zdravotník uznává, že vakcinace je ryzí dobrodiní, na němž mu zaměstnavatel dovolil se podílet, a poté je nucen, odmítne-li to, buď toto rozhodnutí odůvodnit, anebo uvést, že tak učinit odmítl, a konečně, jde-li o zdravotníka terminálně nehodného a zmíněnému beneficiu se příčícímu, má právo dokument rovněž odmítnout podepsat; pak ovšem musí počítat s následky. Že zpupník skutečně nepodepsal, potvrdí, soudě dle počtu řádků k tomu určených, dva jeho kolegové; k dokonalosti tu chybí snad toliko kolonka pro popis, jak se delikvent, odmítaje signovat, tvářil, a rubrika pro počet ran, které mu za to byly na místě rákoskou za zpupnost vysázeny.

Právní rozbor onoho ideoblábolu je arci nadbytečný: protože stále platí zákon o zdravotních službách a úmluva o lidských právech a biomedicíně, není ničí povinností odůvodňovat, proč ten-který zákrok nepodstoupí, a tvrzení, že takové rozhodnutí bude mít dopad do nepodrobencových majetkových práv, je vyloženě směšné: tvoří brilantní, leč smutný kontrapunkt k zákonem zakotvené dobrovolnosti očkování proti covidu.

Prostě: je jiná doba, a staré dobré právní časy se už nevrátí.

https://paragraphos.pecina.cz/

***

Viroložka Zelená: Být pozitivní nemusí nic znamenat. Už vůbec ne nemoc. Testování nedává smysl

***

Kojetínska eulogie a podíl vlastní viny

J.Š. 19.3.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2021-04-02 09:13
Behemot 2021-04-02 02:59
Situace je taková, že ovce, stojící ve frontě na porážku, si nechávají co týden píchnout něco jinýho, podle toho, co zrovna na ruský tržiště očkovací centrum dovezou. Jestli tadle míchanice kdy můžou jeden tejden dostat inaktivovanej vir (byť pro opice) a další tejden RNA protilátky, nezpůsobí u řady z nich umřetí nebo aspoň rozvoj těžkejch autoimunitních chorob, tak už nevim co.
0 #1 Jan Šinagl 2021-04-02 09:11
"Být pozitivní nemusí nic znamenat. Už vůbec ne nemoc. Testování nedává smysl. Jsou to zbytečné náklady,“ hodnotí špičková viroložka prof. Hana Zelená plošné testování na pracovištích - sinagl.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)