Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2021 17:06
  „Národu, který si neváží svých hrdinů, se může stát, že nebude ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 16:57
  V Semilech vznikla petice za ředitele waldorfské školy a výuku ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 16:55
  E15: Stát chce získat zpět půlmiliardový majetek Czerninů ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 14:40
  Dobrý den paní Laurenčíková, děkuji za Váš názor, který ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 14:38
  Vazeny pane Sinagle, otazkou je, jestli ta Bohnicka lecebna nema ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 10:43
  "Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojena s ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Havlicek Karel

„NEČINNĚ SE CHOVAT, JE NAZPĚT JÍT.“ Karel Havlíček Borovský

***

Není náhoda, že je ministr Havlíček zřejmě nejčastější viděnou tváří vlády v médiích. Nebude ani nepřítelem prezidenta Zemana, když nevyloučil ruský Rosatom z tendru na Dukovany. Má tolikHavlicek Borovsky mediálních výstupů a šíři záběru, že mu čas na práci na jeho ministerstvu a kontrolu podřízených nezbývá.

LN PZ Dukovany Havlicek musi z vlady 14.4.2021Připomínám můj článek z 18.1.2020 - Dozví se veřejnost kam zmizely stamilióny určené na obnovu krajiny?! Ve věci jsem podal trestní oznámení, PČR mne vyslýchala několik hodin, aby poté rychle věc odložila, aniž by cokoliv vyšetřovala. Samotné ministerstvo dostatek lidí na kontrolu jím poskytnutých dotací nemá - údajně pouze čtyři?! NKÚ prý nemá potřebné pravomoci?! Nedivím se, že mi jeden z policistů po podání vysvětlení řekl, že už na to nemá nervy a od PČR odejde. Informace a podklady jsem samozřejmě zveřejnil. Obdržel jsem je zprostředkovaně přímo od zaměstnanců ministerstva z interního systému.

 ***

Promiňte, ale nyní se nepodepíšu, už zase mám strach…

***

Nabídl jsem státu záchranu stovek milionů korun, neprojevil zájem. Zato mne trestá za svobodu slova a právo veřejnosti na informace hrozící ztrátou veškerého majetku, bezdomovectvím a milionovými pokutami při současném důchodu 4.491,-Kč, jako bych byl milionář či miliardář. Normální stát by poděkoval a vyplatil občanu zákonnou odměnu. Místo toho mám platit miliony mezinárodnímu zločinci, násilníkovi, podvodníkovi a smilníkovi „JUDr.“ Martinu Michalovi a dalším za „poškození jeho dobrého jména a pověsti“, který sám zpronevěřil stovky milionů korun, nachází se v exekuci (cca. 20 milionů korun) a kterou nikdo neřeší. Jeho syn Antonín Michal byl odsouzen za miliardové podvody na 8 let.

Peněz má tato povedená rodinka jistě dost, protože MS Praha vůbec nezjišťoval kam zmizely miliardy korun?! Nebude proto jistě žádný problém postupně splácet dříve uzavřenou půjčku od Comerz bank 1,5 milionu korun se zástavou domu Heleny Vondráčkové na 10 let, manželky „JUDr.“ Martina Michala.

Vzhledem k tomu, že tuto zpěvačku, kolaborující s komunistickým režimem, vyznamenal prezident Zeman a o mém odsouzení za svobodu slova rozhodovali převážně bývalí členové KSČ, umí si každý představit, jakou šanci měla v mém případě spravedlnost. Neměla žádnou.

Boj za svobodu slova ještě není u konce. Konec svobody slova by byl koncem svobody!

P.S.

Krátce po zveřejnění tohoto článku vydala ČTK tento článek. Část opozičních zákonodárců žádá konec Havlíčka ve vládě. Náhoda, či do sebe zapadající logika dění?

 

Jan Šinágl, 26.3.2021

***

Můj letitý boj proti zločinné exekuci za svobodu slova a právo veřejnosti na informace se blíží ke konci, nebo začátku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (12 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #4 Jan Šinagl 2021-03-31 08:38
"Opozice i bezpečnostní experti se obávají, že zasláním zadávací dokumentace Rosatomu by se stát zavázal k další spolupráci na zakázce - a kdyby byla firma v budoucnu vyřazena, mohla by žádat vysoké odškodnění," uvedl Respekt.

KM.
-3 #3 Jan Šinagl 2021-03-29 20:39
"Oslovení čtveřice uchazečů o Dukovany takzvaným 'bezpečnostním dotazníkem' je de facto vyhlášením tendru. Nechápu, proč ČEZ a MPO ignorují zprávy bezpečnostních složek našeho státu," řekl Petříček serveru Aktuálně.cz a týdeníku Respekt.

K.M.
-4 #2 Jan Šinagl 2021-03-29 18:34
Zažili jsme dva protektoráty. Na obzoru je třetí.

Bude to opět o nás bez nás?

Rusům jde o Dukovany až za druhé. V první řadě jim jde jako vždy o získání prostoru, ze kterého budou ovlivňovat státy EU a rozkládat českou politickou opozici.

Podobně na konci druhé světové války na Slovensku při Slovenském národním povstání byl především zájem politruků Rudé armády zabezpečit získání slovenského prostoru a jeho začlenění do sovětskému území.

K.Mrzílek
-4 #1 Jan Šinagl 2021-03-28 21:54
Všichni ti kteří, podporují ROSATOM podporují rozpad Evropské Unie, podporují ruské tajné služby, které to VEŘEJNĚ deklarují.

Za komunistů se říkalo: "Vstanou noví bojovníci." Dnes: "Vstanou noví zrádci."

Nebudeme-li bránit svoji nezávislost staneme, už ne ne chvostu, ale jako první Trojským koněm na rozpadu EU.

Karel Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)