Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá pro 09 @11:00 -
Praha: Bílé papíry před Velvyslanectvím ČLR
čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček
so pro 17 @14:00 -
Mrtník: Adventní koncert u Slavíků

Nejnovější komentáře

 • 08.12.2022 09:23
  Algoritmus nápovědy hledání služby Google překvapivě nenabízí ...

  Read more...

   
 • 05.12.2022 11:26
  Neskutečná justiční zvěrstva se dějí v tomto státě, viz i ...

  Read more...

   
 • 04.12.2022 15:56
  Informaci o tom, že Václav Klaus se ve sporu přiklonil na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zkaza svetaSituace dnešního světa dokazuje, že člověk je nezměnitelný a stále nucen opakovat stejné chyby. Je  neschopen udržitelného vývoje. Řítí se opět do záhuby, nebude-li schopen radikálně přepřáhnout.

Kolik energie spotřebuje „civilizovaný“ člověk a kolik „primitiv“ někde v Africe, kolébce života? Taková statistika asi neexistuje. Ukázala by drasticky, jak nenormálně žijeme, resp. jen konzumně existujeme na úkor chudých, slabých, bezbranných a přírody. Naším blahobytem diskriminujeme chudé země, kterým rabujeme jejich přírodní bohatství a pod cenou vykupujeme jejich produkty. Svět je nejen v hospodářské, ale především mravní krizi, chybí mu „morální majáky“. Psychická onemocnění a choroby řádově narůstají, bude nutně hůř, aby mohlo být lépe a normálně. Trvalý, nekonečný růst je popřením zákonů přírody, od které se musíme opět učit, chceme-li začít žít normálně a přežít dnešní nenormální, sebezničující svět.

Prodlužujeme život i lidem, kteří už ze života nemají takřka nic, jen trápení. Na jejich „život bez života“ vydáváme obrovské množství peněz, které chybí jinde. Populace stárne, těch co berou přibývá, co dávají ubývá. Jdeme proti přirozenosti života, smrti, bez respektu k přírodě a jejím zákonům. To nemůže zůstat bez následků – i nemateriální hodnoty je třeba udržovat, chceme-li přežít. Na světě umírá ročně 6 milionů dětí hlady a my vyhazujeme jídlo do popelnic! Vládne nadprodukce neudržitelné nekvality, místo rozumné produkce skutečné, dlouhodobé a udržitelné kvality.

Vyrábíme stále více potravin, s umělými chutěmi, stále méně kvalitních, levné „krátkoživotné“ výrobky, místo dražších, které mohou sloužit spolehlivě roky. Plundrujeme tak zdroje, jejichž nedostatek se bude stále více projevovat. Cestujeme auty, letadly, loděmi za levné ceny, za zážitky, kdy za sebou zanecháváme stopu obrovitých, nevratných škod ve vzduchu, v moři, na zemi i pod zemí, ale čas na své sousedy nemáme… Vytváříme obrovský odpad z „jednobalení“, místo abychom používali vratné obaly. Jsme opravdu „plastikovou a odpadovou“ společností. Stali jsme se společností jednotlivců, se kterými menšina snadno manipuluje díky jimi ovládanými prostředky. Nespokojenost deseti milionů je pouze nespokojeností jedné desetimiliontiny, jejíž síla se tak nemůže projevit, je-li rozdrobena. Díváme se na různé „krabičky“, které nám berou čas na žití vlastních životů. Vše je třeba změnit, hlavně sebe, naše zvyky a životy. Času už mnoho nezbývá. 

Východ si svět podrobuje především hrubou silou, kterou doplňuje digitální. Západ je bohatý, ale svoji neschopností efektivně bojovat je pro Východ snadným „soustem“, žádným vážným soupeřem. Před marxistickou totalitou varuje už i 120 generálu US Army.

Svět se stává stále více nebezpečným, nesvobodným a nekontrolovatelným. Šílenci a psychopaté mají prst na atomových spouštích. Digitalizace našich životů nás nezachrání, ale postupně „přeprogramuje“, zotročí a zničí, je proti přirozenosti člověka a života. Nic proti pokroku a nové technice, pokud nám slouží a nestává se pány nad námi. Počítače nevyrábí žádný „chleba“. Vše je o energiích, materiálních a duchovních. Chybí nám ochota sloužit druhým a společenství. Poctivá práce je hlavní smysl života, skrze kterou dostává všechno teprve skutečný smysl a hodnotu. To věděli naši předci, dnešní mládež už uvažuje jinak. Je přeprogramovaná do nenormálnosti. Už je obětí aniž tuší.

Stojí za připomenutí nadčasové myšlenky občana meziválečného Československa Richarda Mikuláše Coudenhove-Kalergi (od 18:52:00 hod.)

Jsme odkázáni na jednání silných osobností, vždy rozhoduje jeden mozek. Jak rozhodují tisíce mozků  bez odpovědnosti, nemůže to dopadnout nikdy dobře. Vládnou nám tisíce zákonů bez odpovědnosti. Je třeba návratu zdravého rozumu s odpovědností úřadů, institucí a každého z nás. Potom budou zákony v nás a postačí pár základních psaných. Jejich dnešní množství umožňuje více páchání zla, než ochranu slušných.  

 

Jan Šinágl, 17.5.2021

***

Jak britský kněz narazil na citlivost pokrokových občanů a policii

Lze vysoudit normální svět? Nebo nám zmizí pod rukama?

Kritikové: Já ne, já ne, to ty, to ty...

V Boha vlastně víc než věřím

***

Vznikne-li v Česku rusko-česká vláda, má EU do budoucna na kahánku.

Neúspěšný pročínský lobbista a bývalý ministr zahraniční Jan Kohout bude náměstkem ministra zahraničí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)