Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 23 @13:00 -
OS Brno: Juraj Podkonický versus Dominik Floder
po čvn 28 @12:30 -
OS Trutnov: rehabilitace Pavla Wonky
út čvn 29 @10:00 -
OS Trutnov: rehabilitace Jiřího Wonky

Nejnovější komentáře

 • 12.06.2021 10:54
  Ve věku nedožitých 70 let zemřel dnes věřitel České strany ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 15:02
  Dobrý den. Pane Šinágle, děkuji za zaslání. Bohužel po ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 10:32
  Žádný volný pohyb v rámci EU Pokud vše půjde podle plánu ...

  Read more...

   
 • 08.06.2021 09:14
  Nihil novum sub sole. Další projev Palerma... MUDr. Vít ...

  Read more...

   
 • 05.06.2021 12:52
  Samozřejmě jsem byl nucen podat ve věci Odpor, nejen kvůli ...

  Read more...

   
 • 04.06.2021 13:02
  Trafiky na velvyslaneckých postech Server zprávy aktuálně ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nebudu popisovat médii popsané a veřejnosti známé. Kauzy vypovídají mnohem více o stavu naší společnosti, než o obou jmenovaných.

Bude následovat hloubková kontrola MF, zda bývalý ministr platil řádně daně ze svého majetku? Nepochybně mravně selhal a selhává, když není ochoten to přiznat a trapně se dál jen plebejsky vymlouvá. Proč odpovědné úřady, instituce a svědci roky mlčeli a jen nečinně přihlíželi? Pokud byl Feri takový „chlípník“, jak ho představují média a ozývají se najednou na začátku volebního boje, kdy bude rozhodovat každý hlas? Feri svým okamžitým odstoupení se zachoval mnohem „mravněji“ než ministr, ať už přiznáním své viny, nebo zabránit včas mnohem horšímu, pokud by zůstal poslancem.

Představa, že oba po roky vystupující „mravní ikony“, pod jejichž vnější maskou by se měla skrývat mravní špína a primitivní plebejství, je dost děsivá. Kolik takových odhalení nás ještě čeká, ať už pravdivých, nebo účelových v rámci politického boje, který se neštítí ničeho?

Nedávno jsem v Praze v ulici na Tržišti náhodně potkal moderátora ČT Jakuba Železného – vynášel krabice do svého luxusního vozu z domu, v jehož přízemí se nachází muzeum KGB. Další zvláštní náhoda. Bohužel jsem se ho nestačil zeptat co dělá na takovém místě. Působil na mne zdaleka ne tak suverenním dojmem jako ho znají diváci ČT. Byl pod viditelným psychickým tlakem, reagující zcela nenormálně až panikově. Bylo mi ho líto, připadal mi jako oběť prostředí, který byl v tomto okamžiku tím čím skutečně je, nemusí si na nic hrát a nic předstírat. Nedivím se mu. Denodenně hlásit dokola stále stejné nemůže na nikom nezanechat negativní stopy. Nakonec jsem se mu pokusil alespoň nabídnout prospekt pro jeho syna na náš letní tábor. Reagoval rozčileně: “Nešahejte mi na auto, co si to dovolujete“ způsobem, jako bych ho ohrožoval na životě.

Náhodně jsem hovořil v autobuse s jedním cca desetiletým děvčetem, které mi nabídlo v přeplněném autobuse místo. Během rozhovoru mi na konci sdělila, že její tatínek byl pozván do ČT a byl předem instruován jak se má chovat, na co se ptát apod. Neměl jsem nejmenšího důvodu jí nevěřit.

Žijeme v nenormální době, kdy zůstat normálním je stále těžší. Ti kdo to dokáží, jsou považováni za „nenormální“. Věřme, že jejich počet bude narůstat – i v zájmu těch už nenormálních, kteří svoji nenormálnost přestávají vnímat.

 

Jan Šinágl, 30.5.2021 

***

„Vidím zemi, zemi rudou,

zemi vyžranou a chudou.

Nad ní hvězda pěticípá,

Pod ní lidstvo hlady chcípá.“

Lidová slovesnost z normalizační doby

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (6 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2021-05-30 12:24
Dominik Feri bude už řadovým občanem, jeho osud je v rukou policie. Pokud má pro všechny platit stejný metr, může jen doufat, že tím metrem budou úniky ze zpravodajských služeb do vybraných médií. Tam nehrozí, že by se vyšetřováním na něco přišlo.

Erik Best

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)