Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Připadal jsem si jako na nějaké schůzce mafiánů. Přímo přede mnou si premiér, ministryně a Šnajdr domlouvali jeden trestný čin za druhým. Měl jsem strach,“ vyprávěl Janota. Podle důvěrných informací mělo také několik set milionů zamířit do stranických fondů tehdejší ODS a ČSSD.

V červenci 2010 odešel Eduard Janota z vlády a po jistém váhání dodal přes prostředníka (autora tohoto textu) protikorupční policii šedesát dva stran kopií dokumentů, včetně oněch rukou psaných poznámek o jednání u premiéra Fischera.

Podle něj prokazovaly trestnou činnost přinejmenším Marka Šnajdra, ministerstva zdravotnictví a oněch rozhodců. Protikorupční policie kupodivu začala věc okamžitě šetřit a podpořil ji i Finančně analytický útvar Ministerstva financí. Ale ve chvíli, kdy byl pozván k výslechu Marek Šnajdr, zasáhlo Vrchní státní zastupitelství v Praze a donutilo policii věc odložit. Dokumenty se údajně ztratily. Eduard Janota, který doufal, že bude policií předvolán a všechno úředním postupem rozkryje, o pár měsíců později zemřel.

V roce 2011 se k otázce „Janotových dokumentů“ u amerického soudu podrobně vyjádřil v písemném svědectví vysoký úředník Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Petr Horáček. Vehementně popřel jejich pravost. V červenci 2020 stejný Petr Horáček při výslechu před mezinárodním arbitrážním tribunálem souhlasil, že tento dokument určitě na první pohled vzbuzuje podezření z trestné činnosti, ale že ho vidí poprvé v životě. Pan Horáček je dnes advokátem v právní kanceláři, která zastupuje Českou republiku v tomto pokračujícím sporu…

Ústavně právní a rozpočtový výbor Sněmovny, v nichž samozřejmě Piráti mají svoje zástupce, se odmítly zabývat stížností na to, že vláda nezabránila nárůstu dnes už mnohamiliardových úroků. Nejvyšší kontrolní úřad, který má kontrolovat hospodaření státu, taktéž.

Policie odložila trestní oznámení, podané ve stejné věci společností Kverulant. Naprostá většina novinářů se „kauze Diag Human“ raději vyhýbá na sto kroků, jen aby je někdo neobvinil, že pomáhají odpůrci státu. Očekávaný výrok mezinárodní arbitráže by měl být vynesen v příštích měsících. Vykonávací řízení exekucí na bankovní účty České republiky, nařízené lucemburským soudem, mezitím pokračuje hned v několika evropských státech.

Pokud Piráti a jejich partneři ze STAN, jako údajně nová krev české politiky, myslí svoje protikorupční sliby vážně, čeká je velké dobrodružství – a spousta nepříjemností. Měli by se začít připravovat.

Celý článek>

***

Napsat program není žádné umění, ale žádná strana nepíše JAK jej chce realizovat. Pouhým programem voliče nepřesvědčí. Pouze nezpochybnitelnými osobnostmi na kandidátkách, může získat potřebnou většinu, aby mohla svůj volební program a sliby začít plnit. Kolik stran předloží podrobné životopisy svých kandidátů – co už dokázali, co umí a jakou minulost mají jejich rody a rodiny? Jen silné, schopné a mravně odolné osobnosti mohou spolupracovat na smyslplném řešení. Většina zvolených k nim nepatří. Jdou do politiky především s cílem „mít se dobře za jakoukoliv cenu“. Mnozí jistě i s dobrými úmysly, ale neodolají „dobrému bydlu“ – mravně selhají, nebo jsou, dříve či později, umlčeni a odstraněni.

Příští volby budou otázkou charakteru kandidátů a další zkouškou vyspělosti voličstva. Věřme, že zkušenost posledních 30 let se konečně projeví na potřebných výsledcích v zájmu země a její budoucnosti – jinak bude hrozit zopakování naší nedávné minulosti, byť v jiné formě, ale s podobnými následky. Máme možná už poslední šanci jak tomu zabránit.

 

Jan Šinágl, 2.7.2021

***

Průzkum: Většina lidí se chce při volbách rozhodovat podle programu stran

Lidé se chtějí před říjnovými volbami do sněmovny rozhodovat hlavně podle programů stran. V průzkumu agentury Median pro Český rozhlas to uvedla necelá polovina respondentů. V průzkumu minulý týden odpovídalo přes 1000 lidí. Naopak nejmenší roli v rozhodování dotázaní přisuzují předvolebním kampaním. Pro téměř čtyřicet procent lidí je zásadní taky kvalita lídra - jeho věrohodnost a odbornost. V roli budoucího premiéra si nejvíc lidí dokáže představit dosavadního předsedu vlády Andreje Babiše z hnutí ANO. Přijatelný je pro necelých 40 procent dotázaných. Žádná osobnost ale nemá většinovou podporu.

Volby by v červnu vyhrálo ANO

Z dalšího průzkumu agentury Median vyplynulo, že se zvýšila podpora hnutí ANO, volby do Sněmovny by v červnu vyhrálo s 26 procenty hlasů. Po čtyřech měsících se tak opět dostalo v průzkumu do pozice lídra, kde vystřídalo koalici Pirátů a Starostů. Tu by podpořilo 21,5 procenta lidí. Následovala by koalice Spolu, kterou tvoří ODS, lidovci a TOP 09, s 20 procenty hlasů. Do dolní parlamentní komory by se ještě dostalo SPD a hnutí Přísaha před KSČM a ČSSD se zhruba pěti procenty hlasů. ČRo, 2.7.2021

***

27.červen „Den památky obětí komunistického režimu“, připomínají jen projevy politiků, činy nenásledují a jen tak nebudou…

Atom muzeum v Brdech je zavřené. Odstřihli mu elektřinu?!

Sáhněte komunistům na peníze. Je čas, aby jejich výhody skončily

Co to je entropie?

***

„Už před desítkami let byla ze vzdělávání vytěsněna v podstatě celá antická tradice, o judeo-křesťansk ých základech naší civilizace ani nemluvě. Neblahé následky v podobě naší neukotvenosti v kulturních, mravních a duchovních hodnotách, společenské tzv. špičky nijak nevyjímaje, jsou stále více patrné. Pokud nyní budeme snižovat také vzdělávací úroveň v oblasti matematiky a přírodních věd, tedy v porozumění alespoň základním principům fungování hmotného světa, a podrývat tak samé základy kritického myšlení, odstraníme u populace základní obrannou linii racionality proti nesmyslům všeho druhu, jež nás postihují na internetu i jinde. V souhrnu takovým krokem fakticky – výhledově za dvě až tři generace – necháme zaniknout myšlenkové fundamenty naší civilizace.“

Karel Oliva, LN, 1.7.2021, Poslední slovo, Délka školní docházky

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)