Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2023 12:02
  Kdyby komunisté nedali Rusku uran zadarmo, tak tady je blahobyt.

  Read more...

   
 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bartos a stripterkaBartos a Fiala citat„Nejsilnější argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem.“ Winston Churchill

***

Naplní se opět Churchillova slova? Dokud bude mít hlas hlupáka, nevědomého či zločince stejnou hodnotu jako hlas nositele Nobelovy ceny, nemůžeme od stávajícího volebního systému očekávat nic jiného než to, čeho se po předchozích volbách dočkáváme. Pouze ekonomická a mravní krize může přinést změnu. Pozitivní, pokud se dostanou do čela skutečně schopní, nebo nastoupí novodobí diktátoři s riziky s tím spojenými. To co je „nahoře“, je vždy obrazem toho „dole“. Stále máme volbu. Situace, která nastává v Rusku, se nemusí vyhnout ani nám, při katastrofální neschopnosti EU. Osobnost a projevy Ivana Bartoše ukazují příkladně úpadek kultivovanosti, vzhledu, projevu a chování. Nemůže za to, je také obětí doby, aniž tuší, stejně jako většina voličů.

Evropa se zlobí

Zlobí se hlavně Francie kvůli tomu, že Australané odmítli její ponorky a nakupují v USA a navíc udělali obranný pakt s USA a Británií. Evropanům nedali o přípravách vědět. Ano, je to ponížení, ale na to bychom už mohli být zvyklí. José Manuela Barrosa ponížil ruský ministr zahraničí Lavrov, teď je to Biden, donedávna miláček evropských liberálů. Zlobíme se na Lavrova a teď nově na Bidena. Nebylo by lepší se zamyslet nad tím, co dělá bruselské vedení Unie špatně, že s ním velcí zametají jako s hadrem?

 

Jan Šinágl, 22.9.2021

***

Bartos a homoBartos v habituBartos tetovan

 

 

 

 

 

 

***

„Jeden druhého šidíme a tak se živíme.“

Mistr Martinec z Čejkovic, zámečník

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2021-09-22 13:20
PAMĚŤ JE NÁŠ KRÁL
Mají význam předvolební debaty?

Pamatujeme jak se naše strany chovaly v nedávné minulosti? Co prodělaly? Jednou nešly a zase šly do holportu s jinou stranou? /společné držení/. Jak vystupovali jejich předsedové? Hraje se na nás jako bychom vše zapomněli a rozhodovali na základě toho co kdo řekne nyní v době před volbami.

Staví se na naší zapomnětlivosti.

Chce to, abychom se zamysleli nad minulou činností politických stran či jejich předsedů a z toho vyvodili svá rozhodnutí. Ne z nynějších řečí, které jsou buď pozlátkem své činnosti nebo poukazováním na chyby druhých.

Kdo se o volby zajímá a chce volit, nejlepší debatou je každý sám se svojí pamětí, vědomím a svědomím, které nám vytvoří vlastní rozhodnutí.

Pozdravena buď naše paměť.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)