Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 19.04.2024 16:56
    Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 14:44
    Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 10:42
    Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 08:11
    Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

    Read more...

     
  • 17.04.2024 19:23
    Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

    Read more...

     
  • 16.04.2024 07:59
    Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Order to live„Zažila jsem utlačování, proto nechápu mladé Američany, když vykládají o tom, jak jsou utlačovaní. Nemají ponětí o míře svobody, v níž žijí.“ - „Na univerzitě jsem se naučila, že pokud nebudu politicky korektní, v USA mne mohou cenzurovat a označit například za nacistku. Toto mně zlomilo srdce.“

 … Zvrat v jejím životě nastal, když ji loni tři Afroameričanky chtěli na ulici okrást. Parková chytla jednu zlodějku za ruku a volala o pomoc. Jenže (bílí) kolemjdoucí reagovali opačně, než očekávala. Označili ji za rasistku, protože „obvinila lidi černé pleti z krádeže“. Tento zvrácený přístup jí připomněl marxistický termín kolektivní viny.

***

Známá lidskoprávní aktivistka Yeonmi Parková (27), které se ve třinácti letech podařilo utéct z komunistické KLDR nejdříve do Číny a poté do Jižní Koreje, po svém pobytu na univerzitě v USA zjistila, že ideje, které zničily její rodnou zem, ohrožují i západní civilizaci.

Velkou část amerického veřejného života, ale i administrativu prezidenta Joea Bidena ovlivňuje tzv. woke ideologie, což je směs krajně levicových idejí, kritické rasové teorie a politické korektnosti. Proti tomuto jevu se pomalu vytváří tábor, v němž se objevují i osobnosti, které nelze zařadit do konzervativní či bílé škatulky. Parková patří mezi ně. Nedávno prohlásila, že to, co se odehrává na amerických univerzitách, jí připomíná KLDR a že Západ promarní vlastní svobodu.

Její výroky u pokrokářů pořádně vyhodily pojistky. Názory Parkové se šíří hlavně v konzervativních médiích, ale lidé, kteří ji jako severokorejskou uprchlici dříve adorovali, se k ní už nehlásí. V progresivních kruzích se z Parkové ze dne na den stala persona non grata, přičemž tato žena opravdu může srovnávat. O útlaku totiž nevykládá z pohodlného křesla luxusního bytu na Manhattanu, ale z vlastních zkušeností z diktatury. Pokrokáři ovládaná americká média její výroky prakticky bojkotují, ale když se o ní zmiňují, tak Parkovou označují za partyzánku, která škodí image lidskoprávní aktivistky.

Parková v rozhovoru pro konzervativní televizi Fox News prohlásila, že na univerzitách v USA v podstatě dochází k vymývání mozků. „Předpokládala jsem, že když obětuji studiu spoustu peněz, času a energie, tak se toho naučím mnoho. Zjistila jsem ale, že univerzita je o tom, aby mne donutili myslet tak, jako oni chtějí. Je to šílené. Myslela jsem, že Amerika je jiná, ale viděla jsem tolik věcí, které mi připomínaly KLDR, že jsem začala mít pochybnosti,“ řekla Parková s tím, že na univerzitách vládne jakási protizápadní nálada.

Jeden z profesorů jí prý vynadal jen proto, že četla klasiky. „Řekla jsem mu, že mám ráda jejich romány, avšak vysvětlili mi, že tito velcí spisovatelé byli rasisté a psali pod vlivem kolonizátorského myšlení,“ vyprávěla. Parková rovněž nechápala, proč se pro třetí osobu jednotného čísla už nesmí používat zájmeno he a she, ale má se říkat politicky korektní they. Po čase se už přestala s profesory hádat, naučila se, že k tomu, aby získala diplom, bude lepší mlčet. Měla pocit, že se octla uprostřed svého oblíbeného románu Farma zvířat od George Orwella.

Vyděšena ideologií ve výuce

„Zažila jsem utlačování, proto nechápu mladé Američany, když vykládají o tom, jak jsou utlačovaní. Nemají ponětí o míře svobody, v níž žijí,“ říká Parková, jejíž kniha In Order to Live (česky Abych přežila) vyšla v roce 2015 a okamžitě se stala bestsellerem. Díky tomuto úspěchu byla přijata na Kolumbijskou univerzitu v New Yorku. Na školu se těšila, jenže záhy zjistila, že je učí jiné věci, než si představovala.

Ideologická náplň výuky ji ohromila a vyděsila. V rozhovoru, který s Parkovou vedl slavný kanadský psycholog a filozof Jordan Peterson, řekla, že univerzita ji naučila autocenzuře. Bylo jí třináct, když jako sexuální otrokyně byla v Číně znásilňovaná, ale v Americe jí říkají, že když nechá, aby ji muž pustil do dveří první, podporuje násilí proti ženám. Když s tímto výkladem tradiční mužské galantnosti nesouhlasila, dostala odpověď, že jí v Severní Koreji vymyli mozek…

Zvrat v jejím životě nastal, když ji loni tři Afroameričanky chtěli na ulici okrást. Parková chytla jednu zlodějku za ruku a volala o pomoc. Jenže (bílí) kolemjdoucí reagovali opačně, než očekávala. Označili ji za rasistku, protože „obvinila lidi černé pleti z krádeže“. Tento zvrácený přístup jí připomněl marxistický termín kolektivní viny.

Po tomto incidentu se rozhodla, že už nebude mlčet, přestože její maminka ji varovala, že jazyk je nejnebezpečnější částí lidského těla. „Na univerzitě jsem se naučila, že pokud nebudu politicky korektní, v USA mne mohou cenzurovat a označit například za nacistku. Toto mně zlomilo srdce,“ říkala Parková, která si ve svobodném světě uvědomila, že ti, kdo za svobodu nebojovali, koketují s idejemi, jejichž výsledkem je bída a utlačování. Parková zažila hrůzy komunistické diktatury, proto se snaží upozornit lidi, aby místo prosazování utopií si raději vážili svobody a blahobytu, který zdědili, a aby je hájili.

https://www.lidovky.cz/nazory/uprchlice-z-kldr-varuje-zapad-deni-ve-spolecnosti-ji-pripomina-kimuv-rezim.  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.71 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2021-09-27 18:54
Během evakuace z Afghánistánu i po ní jsme mohli často zaznamenat, že Tálibán s oblibou říká: „Vy Američané máte hodinky, ale my máme čas.“ A to je možná součást problému moderního světa. Naše hodinky měří čas na vteřiny, zatímco jiní - například Číňané – vnímají čas v desetiletích či stoletích.

E.Best 27.9.2021

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)