Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman vyznamenava Krupu

Krupa Pavol a Stasek MiloslavVpravo na fotografii současný státní tajemník MZV ČR Miloslav Stašek, sedící po pravici Pavola Krúpy. J.Š.

***

V srpnu a září 2021 proběhlo před americkým soudem klíčové řízení ve věci žaloby Zdeňka Bakaly proti slovensko-českému podnikateli a příteli prezidenta Miloše Zemana Pavolu Krúpovi. Výsledek nastavil nemilosrdné zrcadlo poměrům v české politice i médiích. Detailní sedmnáctistránkové odůvodnění rozsudku soudce Davida Nortona podrobně popisuje vyděračskou kampaň, kterou proti Bakalovi od roku 2016 Pavol Krúpa „inicioval, spoluprováděl, financoval a řídil“.

Už jenom na základě amerického rozsudku by české státní zastupitelství mohlo – a ze zákona povinně mělo – zahájit vyšetřování v trestní věci proti Pavolu Krúpovi. Důkazů je víc než dost. Na účtu se mimo jiné opakovaně objevovaly výzvy „k zastřelení, pověšení, useknutí hlavy a rozčtvrcení“ Zdeňka Bakaly. Soudce Norton prohlásil, že přiznaná náhrada více než třiceti dvou milionů dolarů představuje „jen zlomek skutečných ztrát“, které utrpěla Bakalova rodina, on sám i jeho podnikání. Ctihodný soudce Norton by asi těžko chápal, že je v nějakém údajně právním státě možné, aby prezident osobně vyhrožoval akcionářům soukromé firmy trestním stíháním za čtyři různé trestné činy, pokud bezplatně nepředají část svého majetku státu a nepovedou firmu podle jeho přání.

Ve slušné zemi by podvodníka a vyděrače postavili před soud. V zemi, kde podvodníkem a vyděračem je i prezident, u kterého celá ostuda začala, to asi tak jednoduše nepůjde. Jazykem trestního práva se tomu říká vydírání. Odehrálo se 24. září 2013 na Pražském hradě. Prezident ještě na tiskové konferenci bezprostředně po setkání s úsměvem pronesl, že „doufá, že pan Bakala neskončí jako Viktor Kožený“.

Jenomže české státní zastupitelství se toho nikdy neodváží a tváří v tvář těmto jasným důkazům bude předstírat slepotu a hluchotu. Krúpa je přece jen přítelem prezidenta Miloše Zemana, který ho právě za „boj s ekonomickým zm*dem“, rozuměj právě za kampaň proti Zdeňku Bakalovi, obdaroval v roce 2018 státním vyznamenáním, medailí Za zásluhy 1.stupně.

Vůbec mu nevadilo, že jen o osm měsíců dříve Česká národní banka oficiálně označila Pavola Krúpu za nedůvěryhodnou osobu a na deset let ho vyloučila z možnosti podílet se na řízení jakékoliv finanční instituce, podléhající kontrole ČNB. Mezi finančníky neexistuje horší potupa. Nyní k tomu přistoupilo i americké soudní rozhodnutí, které za vydírání a další zločiny uložilo Krúpovi zaplatit více než 32 miliony dolarů náhrady škody Zdeňku Bakalovi. Ve slušné zemi by podvodníka a vyděrače postavili před soud. V zemi, kde podvodníkem a vyděračem je i prezident, u kterého celá ostuda začala, to asi tak jednoduše nepůjde.

O důvod víc, aby se po volbách nová Sněmovna a Senát znovu vrátily k otázce, zda je takový člověk, pohrdající právem i obyčejnou lidskou slušností, vůbec schopen zastávat prezidentskou funkci.

Celý článek>

***

J.Š. 30.9.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2021-09-30 14:19
Potvrzuji, že prezident Zeman vnímá okolí a poznává osoby. Mně oslovoval Karle a přál si zazpívat Lady Carneval.

Karel Schwarzenberg

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)