Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Sparta detiMinistr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyzval na sociální síti ministra zahraničí Jakuba Kulhánka, aby si předvolal britského velvyslance v Praze Nicka Archera. Vede ho k tomu nově eskalovaná vlna debat o českém rasismu na fotbale.

Nikde se nepíše, zda ministr vnitra Hamáček a ministr zahraničí Kulhánek, byli osobně přítomni na fotbalovém zápasu Sparta-Glasgow Rangers, či ho sledovali, kdy televizní přenos nemůže ukázat vše? Mají jasno, co a proč se tam odehrálo a že na vině je poradce Skotské fotbalové asociace pro rovnoprávnost a diverzitu? Pokud vím, Česká fotbalová asociace takového poradce nemá a že by ho potřebovala „jako kůň drbání!“ Otázkou je, zda by něco vůbec dokázal, pokud by neměl velké pravomoci? Byl to jen další projev xenofobie a skrytého rasismu, hluboce zakořeněného nejen u našich fotbalových fanoušků. Není divu, že politici před volbami si takovou šanci na zviditelnění nenechají ujít. Emocí a pudů uměli a umí dokonale využívat. Vyjádření a forma ukazuje „kultivovanost“ obou ministrů Hamáčka a zejména Kulhánka: „A dost!“, není hodné diplomata, ale úředníka, podléhajícího své moci. 

Hamáček: „Nechutný útok poradce Skotské fotbalové asociace pro rovnoprávnost a diverzitu (!) na české děti a na ČR obecně. Češi nejsou zkažené ovoce či národ rasistů. Vyzval jsem Kulhánka, aby si co nejdříve předvolal britského velvyslance a požadoval okamžité zastavení těchto útoků.“

Kulhánek:  „A dost! Záměrně šířené nechutné urážky českých dětí v médiích a na internetu do fotbalu nepatří a do dobrých vztahů mezi dvěma zeměmi už vůbec ne. Předvolám si na pondělí britského velvyslance a budu s ním celou záležitost řešit.“

Ministr Kulhánek si pozval britského velvyslance „na kobereček“, ale tiskovou zprávu o výsledku setkání na webu ministerstva MZV už nenaleznete? Proč asi? Odpověď britského velvyslance by jistě zajímala širokou veřejnost. Britské ambasádě to nestojí za zmínku, nedivím se.

Nikdo na české děti neutočil, pouze to tvrdí čeští politici. Západem je kritizována společnost, která nedokáže ochránit děti, aby se nestaly oběťmi nevyspělé společnosti a politiků, ničeho se neštítících.

Poradce Skotské fotbalové asociace pro rovnoprávnost a diverzitu Marvin Bartley řekl, že není incidentem překvapen, protože děti se chovají podle vzoru dospělých. A doplnil to metaforou, že jsou (děti) vloženy do misky se shnilým ovocem. Což je naprostá pravda. Angličané vůbec neútočí na děti, ale jednají v jejich zájmu, na rozdíl od našich politiků.

Oba ministři by si měli udělat raději pořádek na svých ministerstvech – stav PČR je tristní, stejně tak MZV, kdy pod ministrovým vedením jezdí opilí diplomaté v autech a ohrožují veřejnost na životech.

Otázkou zůstává jak tomu na příště zabránit? Dobrou zprávou je, že incident už řeší UEFA. Měly by nastoupit tvrdé tresty, jen ty platí na nevychované a nenávistné fanoušky – např. uzavření stadionu, identifikace původců incidentů s exemplárními tresty, vyloučení týmu ze soutěže, krácení finančních odměn za postup či jejich odebrání, nebo vyloučení ze soutěže. Samotné kluby, ve vlastním zájmu, by měly být také mnohem aktivnější a efektivně hlídat ty „fanoušky“, pro které je účast na zápasu  především možností vyjádřit vlastní frustraci. Normální, spokojený člověk, nemá důvod chovat se jako zvěř, při vší úctě ke zvířatům. Jinak se ze sportu stanou střetnutí, mající blíže k válce, než ke skutečnému sportu a jeho původnímu významu. Sport má lidi spojovat, bez ohledu na národnost, kulturu a víru.  

 

Jan Šinágl, 7.10.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)