Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po lis 29 @14:00 - 04:30PM
NSS Brno: Kárná odpovědnost soudce
pá pro 03 @10:00 -
Ústavní soud ČR: Budou Štrougal a Vajnar souzeni?

Nejnovější komentáře

 • 28.11.2021 12:27
  Michalik byl ve střetu zájmů, byl na to rozsudek ...

  Read more...

   
 • 27.11.2021 08:59
  „Ano, situace je vážná – nechte se očkovat a stát ať převezme ...

  Read more...

   
 • 27.11.2021 08:31
  Raději nedokonalá společnost se svobodou (i pro blbce) než ...

  Read more...

   
 • 26.11.2021 13:27
  běž už těma žvástama do prdele Mrvová Šárka Fri, 26 Nov 2021 ...

  Read more...

   
 • 26.11.2021 12:13
  Máme „Potěmkinovskou demokracii“, jen si na ni hrajeme a ...

  Read more...

   
 • 26.11.2021 11:57
  Vrchol pandemie prý teprve přijde, podle „expertů“. Tzn., že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman 10.10.2021LN RK Duse pacienta 26.10.202122. 5. 2017: Čínský disident Liao I-wu v ČT o Miloši Zemanovi: „Chová se hůř jako prostitutka.“

 1. ***

Prezident už měsíce není schopen plnohodnotně vykonávat svoji funkci, poslední týdny a dny už vůbec nehraje klíčovou roli. Je to jasné celé zemi včetně dětí. Hradní banda, resp. zločinci, který ho obsadili, pokračuje v ostudném dění. Její ostuda to není, ale občanů a jejich politické reprezentace. Nebyla schopna týdny racionálně konat, jenom o všem možném a nemožném jen planě teoretizovat, ne racionálně, včas a efektivně konat. Jsme zase jednou světu pro smích. Nedivme se, že ani německé veřejnoprávní ARD to včera nestálo za zmínku v hlavním večerním zpravodajství Tagesschau.  Po pandemii, resp. pandemiádě, máme Zamanomii, resp. Zemaniádu. Obojí nás překvapilo a nevíme si s tím rady.

Nikdo to nechce říci nahlas, že se život prezidenta s vysokou pravděpodobností zřejmě blíží svému konci, kdy i v případě opuštění nemocnice, nebude moci zcela jistě zastávat úřad presidenta země. V nadcházející krizi a budoucnu bude země potřebovat presidenta s plnou fyzickou a duševní kondicí.

Prezidentův mluvčí Ovčáček nezvedá telefony, neodpovídá na dopisy ústavních činitelů, veřejně lže a připomíná nám svoji bezcharakternost, kterou potvrdil i funkcí redaktora komunistických Haló novin. Kancléř Mynář je další vejlupek – kamarád Langra, Šloufa, bývalý člen vymahačské firmy, zneuživatel dotací, majitel levné vily v Praze, podvody v Lesní správě Lány atd. Není divu, že neobdržel od NBÚ bezpečnostní prověrku (dokonce letos v únoru podal na NBÚ žalobu, kterou později stáhl).    

Můžeme jen doufat, že si nenechali podepsat blanco prezidentskou milost, neukradli klíč ke korunovačním klenotům, či jim prezident nepodepsal odkoupení Pražského hradu či jeho části… Mynář bude, podle vlastních slov, kancléřem nadosmrti, protože jediný kdo ho může odvolat je Miloš Zeman…

Už dávno měl Senát podat ústavní žalobu na prezidenta a tohoto všeho mohla být naše země ušetřena. Kdo může dnes říci, jak chování a rozhodování prezidenta ovlivňovalo, v době jeho „vnějšího“ zdraví, a kdy začalo docházet k omezování jeho mozkových funkcí? Všechny pravomoci by měly být prezidentu okamžitě odebrány!

Premiér a předseda Sněmovny by tak měli možnost odvolat celou hradní prokremelskou sebranku a obratem ji zažalovat za trestné činy proti republice a za spolupráci s cizí mocností. Dobře, že premiér Babiš vyzval Mynáře k okamžitému odstoupení, Nejedlého k odevzdání diplomatického pasu a že zločince na Hradu už vyšetřuje PČR.

Prezident Zeman kdysi řekl: „Naše společnost je zraněná a my všichni bychom ji měli uzdravit“. Jak mohou nemocní uzdravit sami sebe? Bude to opět na občanech? Už toho mají plné zuby a budou mít stále více, pokud politici nezačnou konat podle zdravého rozumu, přestanou řečnit a začnou skutečně pracovat. Potom nebudou mít čas otravovat občany v médiích. Ti je ocení podle toho, jak se jim bude žít. Společnost, která na všechno potřebuje zákony, které za nás „myslí“ skončí, protože přestane vládnout zdravý rozum.

V zemi je 860.000 lidí v exekuci, z toho se odhaduje 70% nezákonných! Přestaneme švejkovat a začneme se chovat jako občané? Zaplní Václavské náměstí a nebudou sami? Vyšleme světu mravní signál jako v listopadu 89?

Republiku vytváří jednota občanů, nejednota ji rozbíjí!

 

Jan Šinágl, 19.10.2021  

***

"Problémy, které na světe existují nemohou být vyřešeny tou úrovní myšlení, která je vymyslela."

Albert Einstein

***

Tomáš Baťa: „Každá lidská činnost se nakonec vždycky projeví v číslech.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.73 (11 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2021-10-19 18:00
Senátor: Nechali by prezidenta umřít
„Myslím si, že pan premiér panu prezidentovi tehdy v neděli zachránil život. Oni by ho tam nechali umřít,“ řekl senátor Michael Canov. Narážel na dění minulou neděli, kdy byl prezident hospitalizován krátce po premiérově návštěvě. Senátorka Miroslava Němcová se ohradila proti tomu, aby byl Andrej Babiš označován za zachránce. „Utekl zadním vchodem, takhle se zachránce nechová,“ uvedla Němcová.
P.S.
Co by asi tak médiím řekla senátorka Němcová?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)